arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۶۰۷۲
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۷ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۵

تاج: مشکل بازیکنان سرباز حل شده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس فدراسیون فوتبال اظهار کرد مشکل بازیکنان سرباز تیم ملی فوتبال رفع شده است و انتخاب آنها به نظر سرمربی بستگی دارد.

به گزارش ایسنا، مهدی تاج پس از امضای تفاهمنامه با بنیاد خیریه امدادگران عاشورایی در جمع خبرنگاران درباره برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال در ایتالیا گفت: شب گذشته جلسه‌ای را با اعضای تیم ملی فوتبال در آغاز مرحله دوم انتخابی جام جهانی برگزار کردیم. خوشبختانه این اتفاق با شب میلاد امام رضا (ع) همزمان شده بود و آغاز این اردو را به نام علی‌ابن موسی‌الرضا گره زدیم. همه بازیکنان روحیه خوبی داشتند و با توسل به امام رضا در انتظار اتفاقات خوبی هستند.

او درباره وضعیت فوتسال و حضور رضا افتخاری در باشگاه استقلال گفت: پس از حضور افتخاری در باشگاه استقلال عده‌ای نگران‌تر از ما هستند که این وضعیت خوب است و ما را ترغیب به انجام امورات می‌کند اما نگرانی بیش از حد دیگران را متوجه نمی‌شویم یا نگرانی عده‌ای از پرواز چارتر تیم ملی را هم متوجه نمی‌شویم. این نگرانی‌ها در حد تذکر بسیار خوب است. درباره فوتسال تصمیماتی را اتخاذ کردیم و همانطور که در هشت سال گذشته کارها را بدون عجله و تاخیر پیش بردیم این بار هم به موقع تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: پس از حضور من در فدراسیون فوتبال عده‌ای خواهان تغییرات سریع در این فدراسیون بودند ولی ما در آرامش این کارها را انجام دادیم و در چند روز آینده هم تغییراتی را خواهیم داشت. تا هفته آینده دپارتمان داوری و کمیته فوتسال تغییراتی را به خود می بینند. این موضوع را در کمیته‌ای با مشورت اعضا انجام خواهیم داد و در جلسه فردای هیات رئیسه مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

تاج درباره وضعیت البسه تیم ملی فوتبال و پرواز چارتر این تیم به چین تاکید کرد: قبلاً نگرانی‌هایی درباره البسه تیم ملی داشتیم اما دیگر این نگرانی وجود ندارد. ضمن اینکه اگر با پرواز عادی راهی چین می‌شدیم حدود 24 ساعت در راه بودیم که با عقد تفاهمنامه با شرکت هواپیمایی آسمان و چارتر شدن سفر تیم ملی این مشکل حل شده است.

او با تشکر از محمود اسلامیان گفت: اسلامیان در این موضوع کمک زیادی به ما کرد و باعث شد 50 درصد تخفیف بگیریم. درباره پیراهن‌های تیم ملی هم اگر شرکت جیووا البسه مورد تایید تیم ملی را تامین کند با این شرکت ادامه می‌دهیم و در غیر این صورت با برندهای دیگر وارد مذاکره می‌شویم.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: باید شرایط لازم در تامین لباس‌های تیم ملی رعایت شود و شرایط فعلی مدنظر ما نیست. موظف به استفاده از تولیدات داخلی هستیم به شرطی که این تولیدات پاسخگوی نیازهای ما باشد. درباره جیووا مسائلی وجود دارد که نیاز به توضیح نیست.

تاج با اشاره به برطرف شدن نگرانی‌های تیم ملی هم گفت: شب گذشته اوسیانو کروز و سیدجلال حسینی به عنوان کاپیتان تیم ملی صحبت‌هایی را انجام دادند و از وضعیت موجود  ابراز رضایت‌مندی کردند. این وضعیت باعث خوشنودی ماست هرچند ماموریتی در تیم ملی داشتیم که آن را انجام دادیم که یکی از آن مسائل بحث ممنوعیت حضور سربازها در تیم ملی بود. در این زمینه از سرداران محبیان، کمالی، باران‌چشمه، زادکمند و باقری تشکر می‌کنم که جایگاه تیم ملی را بالا دانستند و به این تیم کمک کردند. این همکاری‌ها به سود تیم ملی است.

رئیس فدراسیون فوتبال به حضور سروش رفیعی در تیم ملی اشاره کرد و افزود: او هم‌اکنون همراه تیم ملی است و بسیار دوست داشت به این تیم کمک کند. خوشبختانه مشکل بازیکنان سرباز حل شده و انتخاب آنها برعهده سرمربی تیم ملی است.

تاج با ابراز تعجب از سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه سردار صدرالسادات، بخشش محرومیت بازیکنان سرباز از حضور در تیم ملی را تکذیب کرده است نیز تاکید کرد: متوجه این صحبت‌ها نمی‌شوم. سروش رفیعی به عنوان یک بازیکنان سرباز در کنار تیم ملی است و در ایتالیا حضور دارد. نمی‌دانم چرا این شایعات را مطرح می‌کنند. تمام مشکلات تیم ملی مانند محرومیت بازیکنان سرباز، قرارداد کادر فنی، پرواز چارتر و غیره مرتفع شده و درباره البسه تیم ملی هم هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

او با تشبیه مشکلات تیم ملی به استخوان در زخم تصریح کرد: می‌خواستیم هر چه زودتر این مشکلات را حل کرده و فضای تیم ملی را آرام کنیم. دو بازی حساس با قطر و چین داریم که 6 امتیاز آن به تیم ملی کمک می‌کند. امیدوارم در این مدت کسی میل به ناآرامی نداشته باشد و رسانه‌ها هم برای حکمفرما شدن آرامش کمک کنند. همه باید در اختیار تیم ملی باشند و این مسائل را رعایت کنند.
نظرات بینندگان