arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۶۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۸ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۵

کمیته ملی المپیک: 5 رشته ورزشی به المپیک ۲۰۲۰ اضافه خواهد شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیته ملی المپیک ایران گفت: موافقت مجمع عالی IOC با حضور 5 رشته صرفاً برای المپیک 2020 توکیو ژاپن است و تضمینی برای حضور در المپیک‌های بعدی نیست.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ایران، کیومرث هاشمی در خصوص اینکه قرار است چند رشته برای المپیک 2020 توکیو به مسابقات اضافه شود، اظهار داشت: داستان این 5 رشته‌ای که ابهام ایجاد کرده و بعضی‌ها می‌گویند که هست و بعضی دیگر می‌گویند نیست را باید توضیح دهم.

وی ادامه داد: قرار است 5 رشته صرفاً برای بازی‌های المپیک 2020 توکیو مجوز حضور بگیرند که این رشته‌ها عبارتند از سنگ‌نوردی، اسکیت، موج‌سواری و کاراته و یک رشته هم بین سافت‌بال و بیسبال به انتخاب ژاپن، میزبان بازی‌ها.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران تصریح کرد: روال گنجانده شدن این 5 رشته هم به المپیک 2020 این بوده که کمیته برگزاری که میزبان المپیک ژاپن است، پیشنهاد کرده است. از این پیشنهاد ژاپنی‌ها هم IOC و هیئت اجرایی IOC حمایت کردند. واژه حمایت را باید دقت کرد. لذا همین پیشنهاد هم در مجمع عالی IOC که 116 عضو دارد، مطرح شده است. این 116 عضو هم با این 5 رشته صرفاً برای حضور در المپیک 2020 توکیو ژاپن موافقت کردند و هیچ تضمینی برای حضور در المپیک‌های بعدی نیست. حالا اگر بخواهد برای حضور در المپیک‌های بعدی تصویب شود، مشخص نیست و بحث دیگری است.

هاشمی در پایان گفت: چیزی که برای حضور این 5 رشته مهم است این خواهد بود که در اواسط سال 2017 رویدادها و فعالیت‌های تک تک این رشته‌ها را می‌گویند. مثلاً می گویند که در کاراته چه اوزانی شرکت کنند. لذا فقط خواستم این مطالب را بگویم که مردم و جامعه ورزش ذهنشان آماده باشد که این 5 رشته صرفاً برای المپیک 2020 توکیو مجوز حضور دارند.
نظرات بینندگان