arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۶۲۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۶ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۰

حمایت سوال برانگیز وزارت صنایع از لابی های خودرو ساز؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یکی از خوانندگان "انتخاب" با ارسال پیامی آورده است:
 
ارتباط مابین وزارت صنایع و لابی های خودروساز داخلی چند سالی است که از ضوابط تعریف شده در مجرای قانونی خارج شده است.
 
اینکه در این رابطه کدام یک نقش پدرخوانده رو عهده دار هستند نامشخص بوده ولی چیزی که کاملاً عیان است حمایت خارج از عرف و سوال برانگیز مسئولان ارشد وزارت صنایع از این لابی های خودرو ساز میباشد که در اذعان عمومی تشکیک در صحت و سلامت این ارتباط و عاری نبودن از پرداختها و رانت های پشت پرده ایجاد میشود.
 
و عذر بدتر از گناه توجیه آن و هزینه کردن از فرمایشات مقام معظم رهبری است ! سخنانی که فقط در ارتباط با کاهش ناگهانی تعرفه خودرو بیان شده بود و نه اصل واردات خودرو !

بعد از وقفه ای یک ساله که وزارت صنایع به بهانه های واهی بر سر واردات خودرو ایجاد کرد، چندی بیش وزارت بازرگانی در اقدامی شجاعانه و هم راستا با منافع مصرف کننده و البته در جهت ارتقای کیفیت خودروهای داخلی، اقدام به اعلام آزاد سازی واردات خودرو کرد که ظاهراً این امر به مزاج مسئولان وزارت صنایع خوش نیامده و مخالفت خود را پشت شروط غیر منطقی پنهان مینمایند !
 
در آخرین مورد از این قبیل شروط آقای مهندس محسن صالحی نیا مدیر کل دفتر صنایع ماشین سازی و نیرو محرکه وزارت صنایع و معادن، در اقدامی هماهنگ و همسو با شرکتهای رسمی واردات خودرو جهت ایجاد انحصار، از الزام ارائه مجوز COC از سوی نمایندگی های مجاز به منظور ثبت سفارش واردات خودرو خبر داد که بر این اساس واردات خودرو تنها از کشورهای مجاز صورت می پذیرد، و به این ترتیب واردات از کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس که در سالیان گذشته بیشترین واردات از آنها صورت میگرفت ممنوع شده و عملاً نوعی خط بطلان پنهان به واردات شناسنامه ای و موردی خودرو توسط افراد معمول می باشد.
 
که البته این شیطنت آماتوری از چشم مسئولان محترم و مردم محور وزارت بازرگانی پنهان نخواهد ماند و بر اساس قول قبلی به زودی ثبت سفارش خودرو برای عموم آزاد خواهد شد و تجربه سال قبل و گرانی عمدی ایجاد شده توسط شرکتهای رسمی و انحصارگر واردات خودرو دیگر تکرار نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد حسن همتیار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۶
0
0
باسلام اینجانب یک حواله ماشین از 3سال پیش ثبت نام کرده بوده م که پس از شکایت ونامه به ریاست جمهوری نامه ای برای آقای صالحی نیا مدیر کل صنایع ماشین سازی ونیرومحرکه نوشته اند برای پیگیری ولی من نمی دانم باید چگونه پیگیری کنم لطفا راهنمای بفرمائید
نظرات بینندگان