arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۶۳۳۰
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۹ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

نخست وزیر ترکیه دربارۀ شائبۀ حمایت عربستان از کودتا توضیح داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخست وزیری ترکیه روز یکشنبه انتشار مطالبی به نقل از بینالی یلدریم در رسانه های این کشور مبنی بر حمایت عربستان از کودتاگران در این کشور، را رد کرد.

به گزارش انتخاب، بینالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه روز گذشته در کاخ چانکایا با مدیران خبر و اصحاب رسانه ای مهم ترکیه به مدت بیش از سه ساعت گفت و گو کرد.

این دیدار بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه داشت و در برخی از آنها نیز ادعا شده بود که ییلدریم تلویحا از حمایت عربستان از کودتاگران گلایه کرده است.

البته سکوت عربستان بعد از کودتای نافرجام 25 تیرماه گذشته موجب بروز گمانه زنی هایی در رسانه ها و محافل سیاسی ترکیه شده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته است که سلمان پادشاه عربستان بعد از حادثه تلفنی با وی تماس داشته است. اما او به دفعات از موضع قطر و حمایت های آن کشور از دولت آنکارا سخن گفته و تقدیر کرده است.

خبرگزاری آناتولی روز یکشنبه به نقل از آنچه که منابع نخست وزیری ذکر کرده است، گزارش داد: منابع نخست وزیری ترکیه گزارش های منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر اشاره بینالی ییلدریم به پشتیبانی عربستان سعودی از اقدام کودتای نافرجام و حمایت آن کشور از گروه تروریستی موسوم به 'فتو' (طرفداران فتح الله گولن) در 15 جولای را تکذیب کردند.

این منابع می گویند، برداشت از سخنان ییلدریم در گفت و گو با برخی از مدیران رسانه مبنی بر اینکه عربستان از کودتاگران حمایت می‌کند، نادرست است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان