arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۳ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۰

قنبری:هیچ توجیهی برای هدر دادن حق مردم قابل قبول نیست

نماینده مردم ایلام، شیروان، چرداول، ایوان و مهران در مجلس با بیان این که توجیه مسئولان استان ایلام در هزینه کردن بیت‌المال و حق مردم به هیچ وجه قابل قبول نیست، گفت: مدیریت استان نگاه سطح پایینی به مسائل فرهنگی و اجتماعی دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده مردم ایلام، شیروان، چرداول، ایوان و مهران در مجلس با بیان این که توجیه مسئولان استان ایلام در هزینه کردن بیت‌المال و حق مردم به هیچ وجه قابل قبول نیست، گفت: مدیریت استان نگاه سطح پایینی به مسائل فرهنگی و اجتماعی دارد.

"داریوش قنبری" ، با بیان این که توجیه مسئولان استان ایلام در هزینه کردن بیت‌المال و حق مردم به هیچ وجه قابل قبول نیست، افزود: به هر حال توری که برگزار شده باعث شده اولا در کار مدیریت اداره‌ها ایلام اخلال شود و دیگر اینکه اعتبارات این تور با هر عنوانی مانند زیارت، تفریح و یا آموزش باشد متعلق به مردم رنج کشیده ایلام است.
نماینده مردم ایلام، شیروان، چرداول، ایوان و مهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مردم استان ایلام در سختی زندگی می‌کنند، تصریح کرد: هم‌اکنون بسیاری از روستاها و حتی شهرها آب شرب ندارند، جاده‌ها نامناسب است و بیشتر اهالی استان با مشکل زیربنایی مواجه است.
وی با بیان این که مدیریت استان به هیچ وجه به فکر مردم نیست، تاکید کرد: مردم حتی به خاطر غذا و مسائل معیشتی دست به خودکشی می‌زنند، در این شرایط مدیران استان چگونه به خودش اجازه می‌دهند که اعتبارات مردم فقیر را خرج هر کاری مانند تور‌های زیارتی، تفریحی و یا آموزشی بکند.
این نماینده افزود: گرچه این تور به بهانه آموزش بوده است؛ اما  برنامه‌های تفریحی هم در آن وجود داشته است.
قنبری با بیان این که تور مدیران سطح بالای استان ایلام به استان تهران و قم به هیچ وجه کارشناسی و عقلانی نیست، یاد‌آور شد: این تور به هیچ وجه عقلانی نیست، به این دلیل که مسئولان اجرای این تور، می‌توانستند این کارگاه آموزشی را در خود استان ارائه کنند نه این که آقایان مدیر را از محیط کار بیرون ببرند.
وی ادامه داد: اگرمسئولان می‌خواستند آموزش تخصصی  به مدیران ارائه کنند باید این کار را ضمن خدمت انجام می‌دادند.
نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مدیریت استان نگاه سطح پایینی به مسائل فرهنگی و اجتماعی دارد.
وی با بیان این که مدیریت استان ایلام از گذشته هم دنبال هزینه کردن پول بیت المال در طرح‌های نامناسب بوده است، یاد‌آور شد: مدیریت استان در گذشته طرح‌هایی مثل شب‌های آفتابی، نسیم رحمت را با مبالغ هنگفتی اجرا کرد اما هیچ تاثیری بر زندگی معیشتی مردم نداشت.
نماینده ایلام با بیان این که تور مدیران سطح بالای استان ایلام با مسائل شرعی و قانونی در منافات است، خاطرنشان کرد: بعضی از مدیران برای آمدن به این تور تمایل نداشتند، فقط از ترس این که بعد با توبیخ مواجه نشوند به این سفر آمدند.
وی با بیان این که موضوع تور تفریحی، زیارتی و یا آموزشی از لحاظ قانونی قابل پیگیری است، افزود: در صورتی که مدیریت استان هزینه این تور را از خود تقبل نکند و یا هزینه صرف شده این طرح را از تک تک مدیران نگیرد، ما موضوع را از طریق قانونی دنبال می‌کنیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان این که بزرگ‌ترین مقصر در رابطه با کنترل استانداری‌ها و مدیران سطح بالای استان‌ها وزیر کشور و رئیس جمهور هستند، تاکید کرد: اگر حق مردم که در این تور‌های زیارتی، تفریحی و یا آموزشی هدر رفته، داده نشود نمایندگان مجلس از وزیر کشور سئوال خواهند کرد.

نظرات بینندگان