arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۶۸۹۹
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۸ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۵

یک امید مدال طلای دیگر ایران ناکام ماند/ حذف ناباورانه عاشورزاده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تکواندوکار تیم ملی ایران که یکی از شانس‌های کسب مدال طلا در سی و یکمین دوره بازیهای المپیک بود با شکست برابر حریف مراکشی خود در ثانیه‌های پایانی از دور رقابت‌ها حذف شد.

به گزارش انتخاب، رقابتهای تکواندو در این دوره از بازیها ساعت ۱۶/۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز شد. ۱۲۸ تکواندوکار از ۶۳ کشور به مدت چهار روز در سالن «کاریوکا»ی سه منطقه «بارا» در المپیک پارک شهر ریو به رقابت خواهند 

در روز نخست تکواندوکاران وزن ۴۹- کیلوگرم زنان و ۵۸- کیلوگرم مردان به دیدار رقبای خود رفتند. در وزن ۵۸- کیلوگرم مردان ۱۶ تکواندوکار حضور دارند که نماینده کشورمان با رنکنیگ یک دنیا و به قید قرعه در قسمت پائین جدول گروه A به مصاف حریفی از مراکش رفت.

نماینده وزن پرامید کشورمان با محافظ سینه آبی و در حالی که مهدی بی باک را روی صندلی مربیگری داشت ، برابر « عمر الحجمی» مراکشی به میدان رفت. دو تکواندوکار مبارزه را محتاط آغاز کردند و راند اول در حالی که به ارزیابی دو تکواندوکار اختصاص داشت بدون ثبت امتیاز روی تابلو به پایان رسید. 

در راند دوم عاشورزاده تحرک بیشتری داشت و با دو ضربه بالا می توانست امتیاز کسب کند که داوران اعتقادی به این امتیازات نداشتند ولی با اعتراض به موقع بی باک و بازبینی فیلم ، داوران سه امتیاز برای نماینده کشورمان را تایید کردند تا وقت دوم بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود عاشورزاده به پایان برسد.

وقت سوم بازی با تلاش های بی وقفه «الحجمی»  برای جبران سه امتیاز عقب آغاز شد ولی اتخاذ تاکتیک مناسب از سوی عاشورزاده این حریف را ناکام گذاشت اما در یک ثانیه مانده به پایان مبارزه حریف مراکشی توانست نتیجه را تغییر دهد و ۴ بر ۳ برنده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.

نظرات بینندگان