arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۶۹۲۴
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۰ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۵

نحوه دریافت مطالبات فوتبال ایران از فیفا بررسی شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چگونگی انتقال مطالبات فدراسیون فوتبال ایران نزد فیفا مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش انتخاب و به نقل از فدراسیون فوتبال، هیات ایرانی فدراسیون فوتبال مرکب از مهدی تاج – رئیس فدراسیون، دکتر حمیدرضا آصفی و عباس ترابیان صبح امروز در مقر فیفا با جبانی اینفانتینو – رئیس و دبیر کل فیفا در شهر زوریخ ملاقات کرده و پیرامون مسایل مختلف مورد علاقه فوتبال ایران و آسیا به گفت و گو پرداختند.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در ابتدای سخنان خود بار دیگر به سفر پیش از انتخابات فیفا به تهران اشاره کرد و گفت: کشور ایران یکی از مهمترین کشورهای در ارتباط با فوتبال است و عشق و علاقه مردم این کشور به فوتبال را در همه جا قابل مشاهده است. این علاقه سرشار مردم ایران نسبت به فوتبال بار مسئولیت من را سنگین‌تر کرد و من در بازدیدم از زیرساخت‌های مربوط به فوتبال در تهران واقعا متعجب شدم که چقدر ایرانی‌ها با علاقه امور مربوط به این رشته ورزشی را دنبال می کنند.

در ادامه جلسه مهدی تاج – رئیس فدراسیون فوتبال در شروع صحبت‌های خود با تشکر از اینفانتینو از وی دعوت کرد تا بار دیگر به عنوان رئیس فیفا به ایران بیاید و در ادامه مذاکرات گفت: شما خوب می دانید که ما در گروهی هستیم که کشورهای ثروتمندی در آن حضور دارند که در تامین مخارج تیم های ملی کشورشان آزادانه بهترین امکانات را مهیا می‌کنند. اما در مقایسه با این کشورها که با ما در رقابت هستند. عملاً به واسطه وضعیت اقتصادی موجود که یکی از آنها عدم دریافت مطالبات ایران از فیفا است به خوبی نمی توانیم تدارکات را برای تیم ملی مهیا کنیم و طلب‌هایی همچون حق‌الزحمه داوران ایرانی که در مسابقات فیفا قضاوت کرده‌اند را فیفا پرداخت نکرده است. فدراسیون جهانی فوتبال چند نامه به فدراسیون فوتبال ایران داده که به هیچ وجه من را قانع نکرده و احساس می کنم که اراده ای برای حل این مشکل وجود ندارد.

در ادامه نشست و در پاسخ به صحبتهای رئیس فدراسیون فوتبال، جیانی اینفانتیو ضمن تشکر از توضیحات مهدی تاج ضمن عذرخواهی اظهار داشت: این حق ایران است که پول متعلق به خود را دریافت کند و بایستی به طور جدی راه حل‌های موجود را جهت پرداخت به ایران مطالعه و به نتیجه مطلوب برسانیم و دبیرکل فیفا را مامور کرد تا در این زمینه جلساتی را تشکیل داده و راه حل اجرایی جهت پرداخت حقوق فوتبال ایران را یافته و آن را اجرایی کند.

نهایتا و پس از جلسه کارشناسی فیفا مقرر شد با همکاری سفیر کشورمان در سوئیس چگونگی انتقال مطالبات فدراسیون فوتبال ایران نزد فیفا مورد بررسی و اجرایی شود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان