arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۷۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۳ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۵

عذرخواهی آمریکا از رفتار ورزشکارانش در ریو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 کمیته ملی المپیک آمریکا روز جمعه با عذرخواهی از رفتار شناگران این کشور در بازی های المپیک ریو 2016، آن را غیرقابل پذیرش خواند. 
 
به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری فرانسه از ریو دو ژانیرو، این کمیته در بیانیه ای ضمن پوزش از میزبانان در ریو ومردم بزریل برای این رخداد مصیبت بار، اعلام کرد که این موضوع و پیامدهای بالقوه آن را پس از بازگشت این تیم از ورزشکاران به آمریکا، بررسی خواهد کرد.

مقام های برزیل پس از بازجویی از گونار بنتز و جک کونگر شناگران آمریکایی، گذرنامه های آنها را که قبلا برای تحقیق بیشتر در باره ادعای آنها مبنی برسرقت مسلحانه از آنان، توقیف کرده بودند، پس داده و به آنها اجازه دادند که ریو را ترک کنند.

جیمی فینگن شناگر نفرسوم این گروه نیز به امید رفع توقیف گذرنامه اش، سخنانش را در باره دزدی مسلحانه از وی در ریو، پس گرفت.

مقام های برزیل به بنتز وکونگر پس از بازجویی در پاسگاه پلیس فرودگاه بین المللی ریو دو ژانیرو و پس گرفتن ادعایشان در باره اینکه درهنگام برگزاری این بازی ها، هدف حمله مسلحانه قرار گرفته اند، اجازه دادند که این کشور را ترک کنند.

به گفته اسکات بلکمن مدیر اجرایی کمیته ملی المپیک آمریکا، مقام های برزیل گذرنامه های گونار بنتز و جک کونگر را پس داده و آنها اخیرا ریو را ترک کرده اند.

لوچت چهارمین شناگر آمریکایی این گروه که روز یکشنبه مدعی سرقت از آنان توسط فرد یا افراد مسلح شده بودند، قبلا به آمریکا بازگشته است.

یک قاضی برزیل روز چهارشنبه دستور توقیف گذرنامه های هر چهار شناگر آمریکایی و باقی ماندن آنها را در برزیل تا هنگام تحقیق در باره ادعای آنها صادر کرد.

لوچت روزیکشنبه گفته بود که به همراه سه ورزشکار آمریکایی دیگر، قربانی سرقت مسلحانه توسط دستکم یک مهاجم مسلح شده است که خود را به شکل مامور پلیس ریو درآورده بود.
این ادعا موجب تنش عمده ای در بازی های المپیک و عذرخواهی مقام های برزیل برای این غفلت امنیتی شد.

کمیته بین المللی المپیک پنجشنبه شب اعلام کرد که دو شناگری که در شب سرقت مسلحانه همراه رایان لوچت شناگر معروف آمریکایی بوده اند، در فرودگاه برزیل بازداشت شده اند.

به گزارش ایرنا ازتارنمای خبری یو اس دی تودی، پاتریک ساندوسکی سخنگوی کمیته المپیک آمریکا دربیانیه ای اعلام کرد:' جک کانگر ' و 'گونار بنتز ' دو شناگر آمریکایی هنگامی که قصد داشتند در فرودگاه برزیل سوار هواپیما شوند، توسط مقامات برزیلی بازداشت شدند و از خروج آنان از کشور ممانعت شد.

ساندوسکی گفت: مقامات محلی ضمن آزاد کردن آنان گفتند که تا زمان ادامه تحقیقات و گفت و گو با آنان در باره شب حادثه، نباید کشور را ترک کنند.

پدر لوچت به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که پسرش به آمریکا بازگشته است.

رایان لوچت دارنده 12 مدال المپیک اوائل هفته جاری مدعی شد که به همراه گونار بنتز، جک کانگر و جیمی فیگن در مسیر بازگشت به دهکده المپیک و چند ساعت بعد از مسابقات شنا، مورد دستبرد قرار گرفته است.

این در حالی بود که پلیس ریودوژانیرو اعلام کرد که هیچ شواهدی در تایید سرقت مسلحانه از رایان لوچت و سه شناگر دیگر آمریکایی بدست نیاورده است.

بازی های المپیک 2016 به میزبانی ریودوژانیرو از 15 مرداد ماه آغاز شد و تا 31 مرداد ماه ادامه دارد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان