arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۷۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۶ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۵

چگونه مانع استفاده دیگران از "Wi-Fi" خانه شویم؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: افراد باید برای جلوگیری از هک شدن سیستم "Wi-Fi" شخصی خود برخی نکات امنیتی را رعایت کنند.

به گزارش انتخاب، سرهنگ علی کریمی اظهار کرد: بسیاری افراد شبکه‌های وایرلس خانگی را برای اتصال به اینترنت انتخاب می کنند تا بتوانند هرچه سریعتر به اینترنت متصل شوند، این موضوع با توجه به گسترش فضای سایبر و انجام بسیاری از کارها از طریق اینترنت قابل درک است، اما باید مراقب هکرها بود.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های موجود این است که "Wi-Fi" افراد هک شود و فرد هکر با استفاده از شبکه اینترنت شخص قربانی، دست به اعمال مجرمانه بزند و یا اینکه از حجم اینترنت قربانی استفاده کنند. اولین اقدام برای جلوگیری از هک شدن  "Wi-Fi"  این است که پسووردهای مدیریتی و نام کاربری پیش فرض سریعاً تغییر داده شود. در مرحله بعد باید قابلیت رمزگذاری را به صورت 2 WPA قرار داده و رمز قوی انتخاب شود.

کریمی افزود: filter  MAC ADDRESS باید فعال شود، به این وسیله می‌توان امنیت "Wi-Fi" خود را بالا برده و به افراد محدود اجازه دسترسی به اینترنت خود را بدهید. همیشه به یاد داشته باشید که به شبکه‌های  "Wi-Fi" باز متصل نشوید، زیرا اتصال به چنین شبکه‌ای سیستم شما را در معرض خطر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه سیگنال‌های "Wi-Fi" به طور معمول به خارج خانه هم می‌روند، گفت: مقدار کم این برون رفت مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما هرچه بیشتر باشد دسترسی دیگران به شبکه راحت‌تر خواهد شد. این سیگنال‌ها به طور مثال به خانه‌های همسایه و خیابانهای اطراف می‌رسند، بنابراین باید سعی کنید با جانمایی مناسب در منزل بُرد سیگنال "Wi-Fi" خود را کم کنید.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه اظهار کرد: اگر به مدت زیاد از شبکه  "Wi-Fi" استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید، زیرا حد نهایی امنیت شبکه‌های وایرلس خاموش کردن آن است که از هک شدن آن جلوگیری می‌کند، البته اگر روتر وایرلس دارید و از آن بیشتر در کانکشن‌های سیمی استفاده می‌کنید می‌توانید گاهی "Wi-Fi"  آن را خاموش کنید، بدون اینکه پاور کل شبکه را قطع کنید.

کریمی یکی دیگر از روش‌های بالا بردن امنیت "Wi-Fi" را مخفی سازی یا hide کردن نقطه اتصال دستگاه عنوان کرد و افزود: با این کار دیگران با جستجو کردن نمی‌توانند اکانت شما را پیدا و استفاده کنند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان از همه افراد خواست در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir  بخش "تماس با ما" گزارش دهند و یا با شماره تلفن 2182397 تماس بگیرند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان