arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۷۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۰۳ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

حسن یزدانی: لطف خدا شامل حالم شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آزادکار وزن 74 کیلوگرم ایران گفت: خدا کمک کرد و توانستم با کسب مدال طلا مردم را خوشحال کنم.

حسن یزدانی پس از کسب مدال طلای المپیک گفت: در المپیک همه حریفان با آمادگی بالا شرکت می‌کنند. من هم در کشتی اول حریف خود را با نتیجه عالی شکست دادم. کشتی‌گیر ترک هم کشتی‌گیر خوبی بود که او را نیز خدا را شکر به خوبی شکست دادم. البته در اواخر کشتی مقابل حریف ترک مقداری کم آوردم.

دارنده طلای المپیک افزود: در کشتی مقابل حریف قزاق نیز او موفق شده بود حریفان خوبی را از پیش رو بردارد اما من هم خوشبختانه او را شکست دادم. لطف خدا شامل حالم شد و خوشحالم که مدال طلای المپیک را به دست آوردم.

وی با اشاره به شکست گدویف روس در دیدار نهایی خاطرنشان کرد:این کشتی‌گیر حریف خوب و قدری بود که قهرمان هان و المپیک را شکست داده بود و در جهانی لاس وگاس هم سوم شده بود.ما در اتحادیه جهانی کشتی نماینده نداریم انشاالله در آینده نماینده‌ای داشته باشیم تا از حق ما دفاع کند.

دارنده مدال طلای المپیک ادامه داد:کشتی‌گیران روس در نفس کم می آورند و من هم می‌دانستم اگر حمله کنم و فشار بیاورم حریفم کم می آورد.اما او آسیب دیدگی از ناحیه ابرو و خون آمدن را مدام و در چند نوبت بهانه می کرد تا نفس تازه کند.داوران هم کاری نمی‌کردند چون لابی روس‌ها قوی است.اما در نهایت لطف خدا شامل حالم شد و توانستم در ثانیه های پایانی جبران کنم و او را شکست دهم.

یزدانی افزود:اعصابم به هم ریخته بود و رسول خادم دائما در کنار تشک می گفت خودت را جمع و جور کن و خوشبختانه توانستم به خوبی این کار را انجام دهم و این حریف را شکست دهم.2 سال است مدام در اردوها هستیم.استارت المپیک را از جهانی لاس وگاس زدم و به 74 کیلو امدم تا در المپیک کشتی بگیرم و همه فکر و ذکرم طلای المپیک بود.

وی در پایان با قدردانی از مردم ایران گفت:دعای خیر مردم باعث شد به مدال طلای المپیک برسم و این مدال را به مردم تقدیم می کنم.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان