arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۱ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۰

"مستندات ارائه دادیم ، صندوق بین المللی پول آمارهای خود را درباره ایران اصلاح کرد"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: صندوق بین المللی پول پس از دریافت گزارش بازرسانش از اوضاع اقتصادی ایران آمار و اطلاعات منتشر شده خود را درباره ایران اصلاح کرد.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ محمدرضا فرزین افزود: در پی انتقاد شدید ایران به گزارشهای اقتصادی صندوق بین المللی پول از اوضاع و شاخصهای اقتصادی ایران این نهاد گروهی از کارشناسان خود را برای بررسی موضوع به ایران فرستاد و آنان پس از بررسی های کارشناسی و مستندات ارائه شده ، گزارشهای قبلی خود را مغایر با واقعیات اقتصاد ایران دانستند و در بیانیه ای ضمن تقدیر از موفقیت های چشمگیر ایران در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اطلاعات و آمار ارائه شده خود را درباره کشورمان اصلاح کردند.

در گزارش قبلی صندوق بین المللی پول رشد اقتصاد کشور در سال 2009 حدود یک دهم درصد و در سال 2010 حدود یک درصد درج شده بود.

معاون وزیر اقتصاد با استناد به گزارش بانک مرکزی نرخ رشد اقتصادی کشور را در سال گذشته بدون نفت چهار و دو دهم درصد و با نفت سه و نیم درصد اعلام کرد.

وی اضافه کرد : رشد 85 و نیم درصدی شاخص بورس و افزایش 46 میلیارد دلاری ارزش بورس در سال گذشته ، رشد 27 درصدی صادرات غیرنفتی برغم تحریمها و در سالی که تجارت جهانی منفی شد از جمله مواردی است که کارشناسان صندوق بین المللی پول با استناد به آنها با صدور اصلاحیه ای گزارش خود را درباره اوضاع اقتصادی ایران اصلاح کردند.
نظرات بینندگان