arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۷۴۱۶
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۸ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

مردانی با حساب 16 بر یک حریف خود را شکست داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تکواندوکار سنگین وزن تیم ملی کشورمان در اولین دیدار خود در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ رقیب خود از تونگا را شکست داد و به راهی دور دوم شد.

به گزارش انتخاب، امروز شنبه در چهارمین و آخرین روز از رقابتهای تکواندو در سی و یکمین دوره المپیک ۲۰۱۶ تکواندکاران دو وزن ۸۰+ کیلوگرم مردان و ۶۷+ کیلوگرم زنان رقابتهای خود را از ساعت ۱۶/۳۰ دقیقه به وقت تهران کار خود را آغاز کردند.

سجاد مردانی نماینده وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان دور نخست«پیتا توفاتوفا» از تونگا را پیش رو داشت. این تکواندوکار از رقابتهای قاره اقانوسیه کسب سهمیه کرده بود که در پایان نماینده کشورمان ۱۶ بر یک حریف خود را شکست داد و راهی دور دوم شد.

مردانی دور دوم باید با «آنتونی اوبامه» از گابن پیکار کند. این گابنی که از طریق سیستم رنکینگ جواز حضور در المپیک را کسب کرد و در کارنامه خود نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن ، طلا و برنز جهان را در کارنامه داد. مردانی تا کنون چهار بار برابر این تکواندوکار به میدان رفته که سهم هر تکواندوکار دو پیروزی و دو شکست بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل در جریان است. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.

ایران در این دوره از بازی ها تا به حال صاحب ۶ مدال شده است. کیانوش رستمی و سهراب مرادی در اوزان ۸۵ و ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری صاحب مدال طلا شده اند و سعید عبدولی و قاسم رضایی در اوزان ۷۵ و ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی و حسن رحیمی در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد به مدال برنز رسیده اند. علیزاده هم در ۵۷ -تکواندو آخرین برنز ایران را به دست آورده است.


نظرات بینندگان