arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۷۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۴ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵

دزد موبایل را شناسایی کنید + عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق‌ سابقه‌داری که به دلیل چهره‌کودکانه‌اش سعی داشت خود را 17 ساله معرفی کند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ساعت 30 دقیقه بامداد روز هجدهم مرداد ماه امسال مأموران کلانتری 148 انقلاب در حین گشت زنی در خیابان جمالزاده – بلوار کشاورز به سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی مشکوک شده و به آنها دستور ایست دادند، اما سرنشیان موتورسیکلت بدون توجه به دستور پلیس اقدام به  فرار کردند که سرانجام در تعقیب و گریز پلیس و سرنشینان هوندا 125 ، مأموران موفق به دستگیری ترک نشین موتور شده اما راننده آن با رها کردن موتورسیکلت اقدام به فرار از محل کرد .

همزمان با دستگیری متهم و انتقال وی به کلانتری ، یکی از شهروندان که برای طرح شکایتش در خصوص موبایل‌قاپی به کلانتری مراجعه کرده بود ، بلافاصله متهم را به عنوان سارق گوشی تلفن همراهش مورد شناسایی قرار داد و  در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند ساعت پیش در خیابان مطهری در حال صحبت کردن با گوشی تلفن همراه خود بودم که ناگهان همین شخص از یک دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 مشکی پیاده شد و از پشت سر اقدام به قاپیدن گوشی تلفن همراه از دستم کرد و  با موتورسیکلتی که چند ده متر جلوتر منتظرش ایستاده بود ، از محل متواری شد .

متهم که پس از شناسایی توسط شاکی پرونده چاره ای جز بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به سرقت گوشی تلفن همراه مالباخته اعتراف کرد و گفت که گوشی های مسروقه را برای فروش به همدست متواری از محل دستگیری تحویل داده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع موبایل قاپی  و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در همان تحقیقات اولیه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم قصد داشته با ارائه اطلاعات اشتباه و اعلام سن 17 سالگی مانع از شناسایی خودش توسط پلیس شود اما کارآگاهان در بررسی سوابق متهم موفق به شناسایی وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار به نام «محسن . الف»  23 ساله  شدند که بارها به اتهام سرقت و نزاع و درگیری دستگیر و روانه زندان شده است .

دزد موبایل را شناسایی کنید (+عکس)

محسن که در برابر کارآگاهان و پس از شناسایی توسط بیش از 60 مالباخته که تمامی آنها مشخصات ظاهری متهم را نیز در زمان طرح شکایت دقیقا اعلام کرده بودند  ، چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت و صراحتا به ده‌ها فقره موبایل قاپی در مناطق مختلف شهر تهران به‌ویژه در محدوده‌های سهروردی ، بهشتی ، ولیعصر ، انقلاب ، مطهری ، هفت تیر ، مفتح و ... اعتراف کرد و گفت:‌ در بیشتر سرقت ها من از موتور پیاده می شدم، در یک لحظه گوشی تلفن همراه را از دست افراد چنگ می زدم و پس از سرقت ، با موتور از محل متواری می شدیم.

محسن که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر صنعتی شیشه دارد ،  ضمن اعتراف به سرقت های کیف قاپی نیز گفت: مدارک شناسایی داخل کیف ها را در معابر عمومی و خیابان رها می کردیم و پول ها و گوشی های تلفن همراهِ داخل آنها را نیز برای خودمان بر می داشتیم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ده ها فقره موبایل قاپی  و شناسایی ده‌ها مالباخته به منظور  شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

نادربیگی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت کرد تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.
نظرات بینندگان