arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۷۵۷۵
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۵ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵

جلالی: نظر وزیر درباره ورزش ایران درست بود اما نباید بیان می‌شد!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مجید جلالی می‌گوید اظهار نظر وزیر در مورد پتاسنیل ورزش درست است اما نباید آن حرف را بیان می‌کرد.

اظهار نظر وزیر ورزش در حاشیه تمرین تیم فوتبال استقلال مبنی بر اینکه از کاروان ایران نباید بیش از 4 مدال طلا داشت و در واقع باید سطح توقع از کاروان حاضر در المپیک به صورت مضربی محسابه شود باعث شد تا کارشناسان انتقادات زیادی از این موضوع داشته باشند.

حالا مجید جلالی حرف‌های جالبی دارد و می‌گوید:در ابتدا بد نیست که یک خاطره را تعریف کنم. مدت ها قبل بنده در یک جلسه شرکت کردم که در آن جلسه خیلی از بزرگان ورزش حضور داشتند. آن روز حرف های صریحی زدم و بی پردگی صحبت هایم موجب دلخوری بعضی بزرگان شد. بعد از جلسه یکی از آقایان مرا کنار کشید و گفت آقا مجید جز راست نباید گفت، هر راست نشاید گفت. به نظرم حرف خیلی درستی بود. درباره صحبت های وزیر هم همین عقیده را دارم. اینکه ظرفیت ما چقدر است قطعا وزیر ورزش بهتر می داند زیرا کسی که ناخدای کشتی است از مسائل دقیق تر اطلاع دارد اما شاید بهتر بود که این مساله بیان نمی شد. در هر صورت ما در ورزش مان نیاز به یک انقلاب اساسی داریم. ما در حوزه خودمان که فوتبال است می بینیم که 40 سال است قهرمان آسیا نشدیم و 46 سال هم است که به المپیک نرفته ایم. در دیگر بخش ها هم مشکلاتی داریم. به طور مثال وقتی ورزشکار ما در المپیک می گوید من خودم بدون مربی قهرمان شدم نشان می دهد که ما ساختاری نداریم. منتها اینکه چه کسی باید ساختار را درست کند سوال مهمی است. آیا وزیری که چهار سال می آید و با کوهی از مشکلات مواجه می شود می تواند این ساختار را درست کند؟ شب گذشته بازی آلمان و برزیل را تماشا می کردم. جالب است برایتان بگویم که سال 2001 در یک دوره حرفه ای مربیگری حضور داشتم. آنجا یک مدرس حضور داشت که چالش های فوتبال آلمان را برای ما شرح داد. آنها پس از جام جهانی 98 که به آن شکل حذف شدند برنامه ریزی خود را آغاز کردند. آن مدرس آلمانی می گفت ما می خواهیم سال 2006 جام جهانی را در کشورمان برگزار کنیم تا محبوبیت را به فوتبالمان برگردانیم.

انتخاب کلیزمن برای سرمربیگری تیم ملی آلمان در همان راستا بود و آنها دنبال محبوبیت بودند. در ادامه برنامه هایشان جلو رفت و با تیمی جوان و برنامه ریزی وسیع کارشان را جلو بردند. دیشب ما نتیجه برنامه های آنها را دیدیم. حتی در تیم المپیک شان از سهمیه بزرگسالان استفاده نکردند. خواهیم دید که همین تیم جوان به قدرت اول فوتبال در سال های آینده تبدیل خواهد شد. هر وقت ورزش ما در مسیر برنامه ریزی قرار بگیرد می توان به آینده امیدوار بود.
نظرات بینندگان