arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۷۸۸
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۳ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۰

اهالي نيويورک تظاهرات عليه شهردار اين شهر برپا کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شهروندان امریکایی مقیم شهر نیویورک، تظاهرات و تحصن علیه سیاست های ریاضتی شهردار این شهر برپا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب" Entekhab.IR  به نقل از راشا تودی، در حالی که رسانه های رسمی امریکایی به موضوعات بی اهمیت و لجن مال کردن شخصیت های هنری و سیاسی می پردازند، این رسانه ها به تظاهرات و تحصن شهروندان نگران امریکایی در نیویورک علیه سیاست های ریاضتی مایکل بلومبرگ، شهردار این شهر که اخیراً گسترده تر شده، پوشش خبری مناسب نمی دهند.

این در حالی است که مردم با استفاده از دوربین های آماتور از این تظاهرات و تحصن فیلم برداری می کنند، اما خبری از دوربین های شبکه های تلویزیونی رسمی امریکایی در محل تظاهرات نیست.

تظاهرکنندگان در شهر نیویورک می گویند، ما در بیرون ساختمان شهرداری تحصن می کنیم و در چادرها اردو می زنیم و می خوابیم تا به خواسته های خود برسیم یا دست کم پیام مان به همه کشور برسد.

فعالان سیاسی و طرفداران حقوق کارگری در نیویورک می گویند، کاهش قابل ملاحظه بودجه شهرداری نیویورک که توسط بلومبرگ اعلام شده، منجر به حذف فرصت های شغلی بسیار در این شهر خواهد شد، و بسیاری از کارکنان شهرداری نیویورک را بیکار خواهد کرد.

همچنین بسیاری از برنامه های عام المنفعه در این شهر در پی حذف یا کاهش شدید بودجه آن، تعطیل خواهد شد.

تظاهرکنندگان در خیابان های شهر نیویورک با در دست داشتن پلاکاردها و دادن شعارهایی، مخالفت خود را با برنامه‌های پیشنهادی شهردار این شهر اعلام کردند.

معترضین می گویند، شهرداری نیویورک به جای فشار آوردن بر طبقه متوسط و قشر فقیر این شهر، باید مالیات های ثروتمندان این شهر و همچنین ارباب متمول بازار بورس نیویورک در وال استریت را که هم اکنون نیز با استفاده از ترفندهای حقوقی از پرداخت مالیات طفره می روند، افزایش دهد.

تونی مرفی، یکی از فعالان امریکایی گفت، شهرداری نیویورک، میلیاردها دلار از مردم این شهر مالیات گرفته است، اما اکنون می گوید، شهرداری این شهر، با بحران مالی و اقتصادی روبرو شده است.

جف کوهن، استاد ژورنالیسم گفت، یکی از علل عدم حضور رسانه های رسمی برای پوشش خبری دادن به این تظاهرات این بوده که مردم، خواهان افزایش مالیات بر ثروتمندان نیویورکی و شرکت های فعال در وال استریت شده اند، و این در حالی است که بسیاری از این اشخاص متمول و شرکت های قدرتمند، حامیان مالی اصلی همین شبکه های تلویزیونی و مطبوعات رسمی هستند.

البته اگر شمار تظاهرکنندگان نیویورکی به تدریج بیشتر شود، کار به جایی خواهد رسید که رسانه‌های رسمی امریکایی نیز مجبور به دادن پوشش خبری به اعتراضات و تحصن مردم نیویورک علیه شهرداری این شهر خواهند شد.
نظرات بینندگان