arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۸۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۴ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۵
در هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید استرالیا:

روحانی: استرالیا در چارچوب مقررات بین المللی با پناهجویان رفتار کند

رئیس جمهوری، روابط بانکی را برای توسعه سطح همکاری های اقتصادی مهم دانست و گفت: ایران و استرالیا در زمینه توسعه و تعمیق روابط اقتصادی و تجاری در چارچوب منافع ملی و مشترک تلاش کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه «آیان دیوید گرنج بیگز» سفیر جدید استرالیا در تهران، گفت: دو کشور با وجود داشتن روابط سیاسی دوستانه، تاکنون نتوانسته اند به خوبی از امکانات و توانمندیهای مشترک در حوزه های اقتصادی استفاده کنند.

رییس جمهوری با اشاره به اهمیت روابط بانکی برای توسعه سطح همکاریهای اقتصادی اظهارداشت: باید هر دو کشور در زمینه توسعه و تعمیق روابط اقتصادی و تجاری در چارچوب منافع ملی و مشترک تلاش کنند.

روحانی ابراز امیدواری کرد روابط ایران و استرالیا در تمامی زمینه های اقتصادی، علمی و همچنین توریسم و مروادات مردمی گسترش یابد.

وی همچنین به گزارش های نگران کننده در مورد وضعیت پناهجویان در استرالیا اشاره کرد و گفت: امیدواریم استرالیا نسبت به پناهجویان در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی رفتار کند و این موضوع از نظر انسانی برای همه ما حائز اهمیت است.

رئیس جمهوری با تأکید بر ضرورت مبارزه با تروریسم با توجه شرایط کنونی منطقه و جهان، افزود: تروریسم یک معضل جهانی است و مبارزه و ریشه کن کردن این معضل نیز در گرو یک همکاری جمعی و بین المللی است.


**سفیر استرالیا: سفر آتی وزیر تجارت استرالیا فرصت مناسبی برای ارتقا روابط دو کشور است
«آیان دیوید گرنج بیگز» سفیر جدید استرالیا در تهران نیز با اشاره به نزدیک بودن پنجاهمین سالروز شروع روابط دیپلماتیک مستمر بین جمهوری اسلامی ایران و استرالیا، اظهار داشت: خوشحالیم که همواره در کنار شما بوده ایم و اکنون پس از رفع تحریم ها فرصت و زمان بسیار مناسبی است تا روابط تجاری و اقتصادی دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

سفیر جدید استرالیا با اشاره به ضرورت آغاز فعالیت کمیسیون مشترک تجاری ایران و استرالیا و همچنین سفر آتی وزیر تجارت این کشور به ایران، اظهار داشت: این فرصتی مناسب برای ارتقاء و گسترش روابط بین مردم دو کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، وی همچنین بر ضرورت مبارزه با تروریسم، گسترش روابط بانکی و همکاری بخش های خصوصی دو کشور تأکید کرد و افزود: ما نیز خود نسبت به نوع رفتار با پناهجویان نگرانی هایی داریم و در این زمینه مشغول مذاکره و همکاری با نهادهای مسئول بین المللی هستیم.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان