arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۹۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۲ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۵

داورزنی:در 2 ماه آینده درباره لوزانو تصمیم می‌گیریم

رئیس فدراسیون والیبال گفت: ملی پوشان فعلی ایران هنوز توانایی حضور در میادین مهم بین المللی را دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس فدراسیون والیبال گفت: ملی پوشان فعلی ایران هنوز توانایی حضور در میادین مهم بین المللی را دارند.
 

به گزارش سایت فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی درباره آخرین وضعیت والیبال ایران گفت: در ابتدا کسب جایگاه هفتم جهانی را به عنوان یک موفقیت بزرگ به ملت ایران تبریک می‌گویم. پیوستن به تیم‌های برتر در این سطح کار سختی بود که والیبال ایران رفته رفته از رتبه بیست و ششم جهان خود را به جایگاه هفتم جهان رساند.

 

وی با بیان اینکه تیم ملی والیبال باید در آینده در بین چهار تیم برتر جهان قرار گیرد، گفت: رقابت در بین 10 تیم برتر جهان کار بسیار مشکل و سختی است. تغییر در هر رتبه آن نیاز به تلاش زیادی دارد که توانایی خوبی در نوجوانان و جوانان والیبال ایران وجود دارد تا به این هدف برسیم. همانگونه که در سند چشم انداز ورزش ایران قید شده تیم ملی والیبال ایران باید در زمره سه تیم برتر جهان قرار گیرد و این توانایی وجود دارد.

 

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: به جرأت می‌گویم که قرار گرفتن در رتبه هفتم جهان در بین رشته‌های تیمی و گروهی ایران جایگاه بی‌نظیر یا کم‌نظیر است اما دلمان را به این جایگاه خوش نکرده‌ایم هر چند که حفظ این جایگاه نیز کار بسیار سختی خواهد بود. نیاز به تلاش مضاعف و برنامه‌ریزی دقیق دارد که در این جایگاه بمانیم و آن را بهبود بخشیم که اطمینان دارم این توانمندی در بین جوانان والیبال ایران وجود دارد که در بین چهار تیم برتر جهان نیز قرار گیرند.

 

داورزنی درباره خداحافظی برخی چهره‌های ملی پوش والیبال ایران گفت: اعتقاد زیادی به این موضوع ندارم. شاید برخی مواقع بازیکنان به دلیل خستگی فراوان و دوری از خانواده این گونه مباحث را مطرح کنند اما ملی پوشان فعلی ایران هنوز توانایی حضور در میادین مهم بین المللی را دارند.

 

وی تصریح کرد: شاید 30 درصد بازیکنان به المپیک بعدی (2020 توکیو) نرسند، اما تیم ملی والیبال میدان رقابت جوانان و بازیکنان با تجربه است و تا المپیک 2020 توکیو، چهار دوره لیگ جهانی، مسابقات قهرمانی جهان، جام جهانی، بازی‌های آسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش داریم و باید با قدرت در این رقابت‌ها حاضر شویم. بنابراین هر بازیکنی که شایستگی داشته باشد می‌تواند پیراهن تیم ملی بر تن کند.

 

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: بدیهی است که فدراسیون نیز در تمام این رویدادها به جوانان فرصت خواهد داد تا توانایی خود را نشان دهند. همانگونه که از سال 2011 تاکنون ترکیب تیم ملی به دفعات تغییر کرده است، در مسابقات آینده نیز شاهد تغییرات خواهیم بود، اما تمام ملی پوشان ثابت کردند که سربازان ملت هستند و هر زمان والیبال ایران به وجود آنان نیاز داشته باشد، به میدان آمدند و در خدمت کشور بوده اند. حتی برخی بازیکنان به دلیل مشکلات خداحافظی کردند اما وقتی نیاز بوده دوباره به تیم برگشتند. جا دارد که از تک تک آنان تشکر کنم و قول می‌دهم هر موقع نیاز باشد، به تیم ملی والیبال خدمت خواهند کرد.

 

داورزنی با یادآوری اینکه برای فدراسیون حفظ سلامتی و تندرستی بازیکنان در اولویت کاری قرار دارد، گفت: به همین دلیل در چهار سال آینده فرصت بیشتری به ملی پوشان جوان خواهیم داد تا برای المپیک 2020 و 2024 تجربه‌های خود را افزایش دهند.

 

رئیس فدراسیون والیبال درباره ادامه همکاری با رائول لوزانو گفت: افرادی که به فدراسیون والیبال اعتماد دارند، می‌دانند که فدراسیون والیبال تصمیمات خود را بر اساس خرد جمعی و بررسی های کارشناسی می گیرد. لوزانو و ولاسکو از بهترین‌های جهان بودند که در گذشته برای تیم ملی انتخاب شدند و اگر نیاز باشد دوباره نیز بهترین‌ها انتخاب می‌کنیم. برخی نقطه نظرات احساسی درباره توانمندی آنان مطرح شده است که فدراسیون بر اساس آنان تصمیم و عمل نمی‌کند. هر مربی شرایط خاص خود را دارد و عوامل موفقیت یک تیم تنها سرمربی نیست. در تورنمنتی مانند المپیک عوامل زیادی تاثیرگذار هستند که باید همگی آنان بررسی و از روی فرصت برای ادامه همکاری و یا جذب مربی جدید تصمیم گیری کرد.

 

وی با اشاره به اینکه والیبال ایران به اهداف خود دست یافته اما آن چیزی که مهم است، برنامه ریزی بهتر برای المپیک 2020 است، گفت: لوزانو تا پایان المپیک 2016 با فدراسیون قرارداد داشت و عجله‌ای برای تصمیم‌گیری نداریم. باید دو طرف بررسی‌های خود را انجام دهند، لوزانو برای زندگی خود و فدراسیون برای رسیدن به هدف‌های بهتر در المپیک 2020 و 2024  و ادامه رشد والیبال تا آینده بهتری برای والیبال بسازیم. بنابراین احساسی تصمیم نمی‌گیریم. باید حداقل شیب رشد فعلی والیبال را حفظ و در صورت امکان افزایش دهیم.

 

داورزنی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم واقعیت‌های موجود را بپذیریم، اگر نقطه ضعفی است برطرف کنیم اما قطعا بی‌انصافی نخواهیم کرد. شیرینی کسب سهمیه المپیک، صعود به مرحله دوم بازی‌های المپیک و قرار گرفتن در جایگاه پنجم این رقابت‌ها ارزشمند است که یک زمانی خواب و رویا برای والیبال ایران بوده است. برخی دوستان نظراتی را مطرح می‌کنند که از واقعیت به دور است.

 

وی در باره زمان بازگشت لوزانو به تهران گفت: هنوز مشخص نیست. عجله‌ای نداریم و اردوهای بعدی تیم ملی والیبال از اسفند برگزار می‌شود و در دو ماه آینده از روی فرصت برای ادامه همکاری با لوزانو تصمیم گیری خواهیم کرد.

نظرات بینندگان