arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۹۷۴۶
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۸ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۵

سعودی‌ها ۵ شبکه فارسی برای ضربه زدن به تشیع راه‌اندازی کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مدیر شبکه جهانی ولایت از راه‌اندازی پنج شبکه توسط عربستان سعودی برای ضربه زدن به مکتب تشیع خبر داد.

به گزارش انتخاب، آیت‌الله سید محمد حسینی قزوینی روز جمعه در دیدار با محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در سالن جلسات شبکه جهانی ولایت، گفت: دشمنان در سال‌های اخیر تلاش‎های گسترده‎ای در مسیر دشمنی با اسلام و تشیع انجام دادند و با ایجاد شبکه‎های وهابی و سلفی به دنبال ایجاد تفرقه عمیق در بین مسلمانان بودند.

او افزود: در این شرایط باید زمینه‎ای ایجاد می‏‌شد که مباحث اصیل اسلام و تشیع به صورتی که وجود دارد به مردم دنیا منتقل شود؛ در این زمینه با مراجع مختلفی این بحث مطرح شد که آیت‎الله‎العظمی مکارم شیرازی با تاسیس این شبکه خدمت عظیمی به اسلام و تشیع انجام دادند.

وی ادامه داد: ایشان از همان ابتدا بر ایجاد یک سازوکار عملی و نظری و پژوهشی تاکید داشتند و در همین زمینه یک شورای تخصصی علمی و سیاستگذاری با حضور شخص ایشان و آیات اعرافی و بوشهری و ... ایجاد شد.

مدیر شبکه جهانی ولایت بیان کرد: سیاست‌های اصلی شبکه ولایت در این شورا بررسی و ابلاغ می‌شود و با محوریت 12 گروه علمی اجرای آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و محتویات برنامه‌های این شبکه در کارگروه‌های تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بتوانیم از ظرفیت ایجاد شده برای شبکه جهانی ولایت به شیوه مطلوب استفاده کنیم.

او تصریح کرد: در این شبکه سعی شد که وحدت عملی ایجاد شود و در این مسیر با حضور و پخش زنده مباحث علمای اهل سنت و مخالفان با تکفیر، به دنبال ایجاد شرایطی بودیم تا مردم مسلمان از نزدیک با نظرات بزرگان علم در میان شیعه و سنی آشنا شوند.

حسینی قزوینی بیان کرد: عربستان پنج شبکه جدید را علیه نظام اسلامی و شیعه ایجاد کرده و هتاکی‌ها را به میزانی رسانده که این ناسزاها ناموسی و حیثیتی بوده و طی قرن‌های گذشته سابقه نداشته است؛ آن‌ها سعی دارند که با تحریک اهل سنت ساکن در ایران در جهت براندازی نظام اسلامی گام بردارند.

وی اظهار کرد: از جمله راهکارهای آن‌ها این است که روایات ضعیف شیعه رجوع کرده و برخی از مباحث تفرقه‌انگیز را مطرح می‌کنند و شبکه ولایت تنها مجموعه‌ای است که در مقابل هجمه‌های ماهواره‌ای دشمن ایستاده است.

او از ایجاد دو زبان عربی و فارسی و تلاش برای ایجاد شبکه انگلیسی تا پایان سال خبر داد و گفت: برنامه‌های این شبکه در آمریکا، اروپا، خاورمیانه، آفریقا و ‌اقیانوسیه پخش می‎شود؛ این درحالی است که اکنون 150 میلیون فارسی‌زبان و 350 میلیون عرب‌زبان در دنیا داریم اما جمعیت انگلیسی‌زبان‌ها بیش از یک میلیارد نفر است به همین علت آیت‌الله مکارم شیرازی بر ایجاد شبکه انگلیسی ولایت تاکید کرده و تاکنون 60 درصد مقدمات راه اندازی این شبکه انجام شده است.

وی تصریح کرد: آیت‎الله سیستانی نسبت به عملکرد شبکه جهانی نظر لطف داشتند و این نظر لطف برای فعالان این شبکه بسیار امیدبخش بود؛ اکنون این شبکه 50 میلیون مخاطب فارسی زبان دارد و در عراق، سوریه، مصر و برخی از کشورهای خلیج فارس بیش‌تر از شبکه الفرات و نجبا مخاطب دارد؛ تاکنون تفاهم‌نامه‌هایی با شبکه‌های الفرات و نجبا داشته‌ایم تا بتوانیم از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کنیم؛ در همین زمینه در مراسم اربعین قصد داریم تا تمام این مراسم را به شکل لحظه به لحظه پوشش دهیم.

او اظهار کرد: این شبکه یک دانشگاه علوم و عقاید اسلامی است که حتی اهل سنت نیز از آن بهره می‎گیرند و در تماس‏‌های خود به آن اشاره می‎کنند.

مدیر شبکه جهانی ولایت با اشاره به پخش یک‌هزار دقیقه برنامه پخش زنده در ایام اربعین تصریح کرد: رسانه ملی با به‌کارگیری تمام ظرفیت خود فقط 300 دقیقه پخش زنده داشته است؛ امسال مراسم اربعین امام حسین(ع) لحظه به لحظه به صورت زنده پخش می‌شود و در صورت نیاز تصاویر خود را در اختیار رسانه ملی قرار می‌دهیم.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان