arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۹۹۵۸
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۹ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۵

وضعیت آسمان تهران در 2 روز آینده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
براساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های هواشناسی، امروز در ارتفاعات البرز، استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و شمال‌شرق کشور شاهد بارش باران و وزش باد و گاهی رعد و برق رخ هستیم.

به گزارش انتخاب، از بعد از ظهر امروز و اوایل امشب، در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات جنوبی استان کرمان، ارتفاعات شمالی هرمزگان و برخی نقاط جنوب کشور‌، رگبار پراکنده باران و گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز‌ یکشنبه برای زاگرس جنوبی و مرکزی، ارتفاعات هرمزگان و برخی نقاط جنوب کشور پیش‌بینی می‌شود.

روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، شدت بارش‌ها روزهای شنبه و یکشنبه در غرب استان‌های گیلان و مازندران خواهد بود.

در 3 روز آینده در مناطق شرقی کشور وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط از بعد از ظهر یکشنبه و همچنین دوشنبه در زابل تشدید شده و با پدیده گرد و خاک همراه خواهد بود.

آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز دوشنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 35 و 25 درجه خواهد بود.

فردا اهواز با دمای 49 درجه بالای صفر و پس از آن خرم‌آباد و قم با دمای 40 درجه بالای صفر و یزد با دمای 49 درجه بالای صفر گرمترین شهرهای کشور و اردبیل با دمای 13 درجه بالای صفر و شهرکرد با دمای 9 درجه بالای صفر و همدان با دمای 10 درجه بالای صفر خنک‌ترین شهرهای کشور خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز دهم شهریورماه امسال 230.9 میلی‌متر است؛ میان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 195.3 میلی‌متر بود که بارش در سال جاری افزایش یافته است.
منبع: فارس
نظرات بینندگان