arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۰۷۷
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۱ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۰

مرگ 26 ایرانی در اثر تب كریمه كنگو

رئیس اداره بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، از ابتلای 154 نفر به تب كریمه كنگو و مرگ 26 نفر از مبتلایان به این بیماری در كشور خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس اداره بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، از ابتلای 154 نفر به تب كریمه كنگو و مرگ 26 نفر از مبتلایان به این بیماری در كشور خبر داد.

دكتر محمدرضا شیرزادی در گفتگو با مهر اظهارداشت: در سال گذشته 154 مورد ابتلا به تب كریمه كنگو در كشور ثبت شد كه 111 مورد آن در استان سیستان و بلوچستان بوده است.

وی با اشاره به 11 مورد مرگ و میر ناشی از تب كریمه كنگو در سیستان و بلوچستان، افزود: این بیماری از طریق كشتار غیربهداشتی دامهای آلوده منتقل می شود.

شیرزادی با بیان اینكه انتقال این ویروس توسط كنه به دامها منتقل می شود، ادامه داد: این بیماری در انسان از طریق ذبح غیرمجاز و غیربهداشتی دام آلوده و از طریق خون و ترشحات حامل ویروس منتقل می شود و حتی از انسان به انسان نیز قابل انتقال است.

رئیس اداره بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت با اشاره به اینكه تب كریمه كنگو در فصول بهار و تابستان شیوع بیشتری دارد، در ارتباط با ورود دامهای زنده به كشور گفت: چون واردات دامها زیر نظر دامپزشكی است، موارد ابتلا به این بیماری در این قبیل دامها كمتر است.
نظرات بینندگان