arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۱۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۳ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۰

فارس: ملك‌زاده كار را در دست گرفت

يك منبع مطلع از بازديد امروز (دوشنبه) محمد شريف ملك‌زاده معاون جديد اداري و مالي وزارت خارجه از بخش‌هاي مختلف اين وزارتخانه خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: يك منبع مطلع از بازديد امروز (دوشنبه) محمد شريف ملك‌زاده معاون جديد اداري و مالي وزارت خارجه از بخش‌هاي مختلف اين وزارتخانه خبر داد.

محمد شريف ملك‌زاده معاون جديد اداري و مالي وزارت خارجه ديروز (يكشنبه) در حالي به اين سمت منصوب شد كه دردسرهايي را براي علي‌اكبر صالحي وزير امور خارجه به همراه داشت تا بدان حد كه نامه استيضاح صالحي با امضاي تعداد زيادي از نمايندگان آماده شد.

بر طبق اظهارنظرات برخي از نمايندگان مجلس از جمله الهيان عضو كميسيون امنيت ملي، صالحي در جلسه ديروز اين كميسيون از سوابق ملك‌زاده اظهار بي‌اطلاعي كرده و به نمايندگان مجلس قول داده تا مشخص شدن وضعيت استعلام از وزارت اطلاعات حكم معاونت مالي و اداري وزارت خارجه را به نام ملك زاده صادر نكند.

براساس تعهد صالحي، نمايندگان استيضاح‌كننده وزير پذيرفتند كه فعلاً طرح به هيئت رئيسه ارائه نشود.

علاءالدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس نيز به فرصت يك روزه صالحي براي عزل ملك‌زاده اشاره و تصريح كرد: اگر امروز وزير خارجه ملك‌زاده را بركنار نكند، مطمئناً فردا طرح استيضاح صالحي اعلام وصول خواهد شد.

در حالي كه طبق اظهارات بروجردي تجديدنظر صالحي در معاونت ملك‌زاده در وزارت خارجه بسيار زياد است و گفته ما با آقاي صالحي اتمام حجت كرده‌ايم در صورتي كه ملك‌زاده از وزارت خارجه نرود مجبور به استيضاح وزير امور خارجه خواهيم شد، اما بازديد ملك‌زاده از بخش‌هاي مختلف اين وزارتخانه نشانگر آن است كه ملك‌زاده قصد ندارد كار را به كس ديگري محول كند و وي بدون اعتنا به اعتراضات برخي نمايندگان و كارشناسان و بدون توجه به تبعاتي كه اين انتصاب براي علي‌اكبر صالحي به همراه دارد، در سمت جديد مشغول فعاليت است.

انتشار خبر انتصاب ملك‌زاده به عنوان معاون جديد اداري و مالي وزارت خارجه و جايگزين حسين فرحي عصر شنبه در برخي رسانه‌ها، واكنش جدي نمايندگان مجلس را به همراه داشت به نحوي كه اين انتصاب دردسري تازه براي صالحي را رقم زد و اكنون وزير خارجه در آستانه استيضاح قرار دارد.

در همان زمان برخي از رسانه‌ها خبر استعفاي ملك‌زاده را از دبيركلي شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور تأييد و براي آماده‌سازي فضا اعلام كردند ملك‌زاده كه به عنوان نيروي مامور از وزارت امور خارجه سمت دبيركل شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور را بر عهده داشته، پس از استعفا احتمالا به اين وزارتخانه بازمي‌گردد.

لازم به ذكر است ملك‌زاده عصر شنبه نيز پس از اعلام خبر انتصابش و قبل از انجام معارفه در محل وزارت خارجه حضور يافته بود و بالاخره ساعت 10:30 ديروز (يكشنبه) معارفه معاون جديد و پرحاشيه اداري و مالي وزارت خارجه در دفتر علي‌اكبر صالحي رقم خورد.

اينكه آيا صالحي تا فردا (سه‌شنبه) اقدام به بركناري ملك‌زاده مي‌كند سؤالي است كه ذهن همگان را به خود معطوف كرده است. بايد منتظر ماند و ديد كه آيا تا فردا اتفاقي رخ خواهد داد يا وزير خارجه با استيضاح روبرو مي‌شود؟

ملك زاده از عناصر مرتبط با جريان انحرافي است كه عملكرد وي در شوراي عالي ايرانيان با انتقاد‌هاي بسياري رو‌به‌رو بوده است.

محمد شريف ملك‌زاده يكي از مديران عبدالله جعفرعلي جاسبي در دانشگاه آزاد بود و با حكم مستقيم رئيس دانشگاه آزاد به عنوان عضو علي‌البدل هيئت تجديدنظر رسيدگي به تخلفات انتظامي اعضاي هيئت علمي دانشگاه آزاد منصوب شد. وي همچنين رئيس مركز اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد و مشاور جاسبي بوده است.

اسفنديار رحيم‌مشايي پس از اينكه رئيس دفتر رئيس‌جمهور شد طي حكمي ملك‌زاده را به عنوان رئيس شوراي صيانت از حقوق شهروندي ايرانيان خارج از كشور منصوب كرد كه در ادامه وي به عنوان دبيركل شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور منصوب شد.

ملك‌زاده در دولت نهم معاون سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري بود و از ديگر پست‌هاي وي مي‌توان به رياست بر هيئت مديره شركت نفت ايرانول اشاره كرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
0
0
بله ما هم شنیدیم اقا بازدید را شروع کرده و انگار نه انگارکه کسی اعتراض کرده...جالبه واقعا جالبه...در وزارت خارجه هزاران کارشناس در هزارساعت نفر کار تلاش و همت کرده و تجربه ها اندوخته و با کار دیپلماسی عجین شده اونوقت به جای انکه نیروها ارتقا پیدا کرده و نسبت به کاروتلاش خود امیدوارشوندفورا یک نفر از خارج از سیستم میارند و میکنن همه کاره...واقعا با این وضع چه انگیزه ای د رکارکنان مجموعه باقی میمانددوستان خودشان را جای این افراد قرار دهند...
نظرات بینندگان