arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۱۸۳۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۸ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر کشور: وضعیت کشور از لحاظ امنیتی مثبت است /نگاه امروز باید منصفانه و اعتدالی باشد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 قائم مقام وزیر کشور گفت: نگاه دولت تدبیر و امید از ابتدای کار، نگاه اعتدالی به مسائل سیاسی و اجتماعی بوده است.

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، محمدحسین مقیمی در نشست نمایندگان وزیر علوم در هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها، با اشاره به نقش مدیران در اداره کشور و نقش کارگزارن در نظام گفت: باید به این نکته توجه داشته باشیم که مدیران فردای ما همین دانشجویان و دانشگاهیان امروز هستند که در آینده، سکان‌دار امور اجرایی و قضایی کشور خواهند شد و ما نماینده‌های وزارتخانه‌هایی هستیم که نقش مهمی در تربیت این مدیران داریم.

وی با اشاره به نشاط سیاسی و اجتماعی جامعه گفت: تشکل‌های اسلامی و سیاسی در دانشگاه‌ها بانی نشاط سیاسی و اجتماعی جامعه هستند و نگاه دولت تدبیر و امید از ابتدای کار نگاه اعتدالی به مسائل سیاسی و اجتماعی بوده تا نشاط بر جامعه حاکم شود و توجه به اعتدال‌گرایی در کلیه امور منجر به این نشاط سیاسی می‌شود.

معاون سیاسی وزارت کشور در ادامه افزود: نگاه امروز باید نگاهی منصفانه و اعتدالی باشد و اکنون زمانی است که افراد باید بتوانند بر حسب سلیقه فکری و سیاسی خود در تشکل‌ها حضور پیدا کنند، زیرا ویژگی دانشجو عدالتخواهی اوست و اولین قدم در راه عدالتخواهی این است که تبعیض‌ها را کنار بگذاریم، عادلانه برخورد کنیم و برای اجرای عدالت مهمترین قدم اجرای قانون است.

مقیمی با اشاره به وجود برخی مشکلات بر سر راه تشکل‌ها گفت: مشکلات وقتی نمود پیدا می‌کند که ما قانون را بر اساس سلیقه خودمان تفسیر کنیم، لذا بایستی در مسئولیتی که داریم عدالتخواه و قانون مدار باشیم، با شفافیت کار کنیم و در برخورد با تشکل‌ها رفتار یکسان داشته باشیم، امکانات را به طور مساوی و منصفانه به تشکل‌ها بدهیم تا باعث ایجاد فضای رقابتی میان تشکل‌ها شویم.

وی با اشاره به وجود ضریب بالای امنیت در کشور گفت: امروزه وضعیت کشور از لحاظ امنیتی مثبت است. در سال گذشته کم‌ترین مشکلات دانشجویی را در دانشگاه‌ها داشتیم و نمونه آن، سخنرانی‌ها و گردهمایی‌های قبل از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بود که از میان صدها سخنرانی، تنها پنج سخنرانی در دانشگاه‌ها برگزار نشد و علت این امنیت، نگاه اعتدالی و اجرای قانون و مقررات از سوی دولت تدبیر و امید بوده که مشکلات را به حداقل رسانده است و وزارت کشور، حداکثر همکاری را با دانشگاه‌ها دارد.

معاون سیاسی وزارت کشور تأکید کرد: امنیت برگزاری گردهمایی‌های تشکل‌ها در داخل دانشگاه‌ها بر عهده خود دانشگاه است و تا زمانی که مشکل به خارج از دانشگاه کشیده نشود، وزارت کشور دخالتی در امر برگزاری آن ندارد.
نظرات بینندگان