arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۵۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۰۱ - ۰۴ تير ۱۳۹۰

تندر90 دو میلیون تومان گران شد!

هم اکنون تندر-90 مدل E1 با قیمتی برابر با 14 میلیون و 500 هزار تومان در بازار آزاد به فروش می رسد در حالی که بهای این خودرو در کارخانه در زمان تولید برابر با 12 میلیون و 500 هزار تومان بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 توقف تولید خودرو تندر90 ای.1(E1) اختلاف قیمت کارخانه و بازار این خودرو را به مرز دو میلیون تومان رساند.

 به گزارش "انتخاب" به نقل از خبر ، پس از توقف تولید تندر90 E1 در پارس خودرو بهای این خودرو در بازار آزاد با جهش نیم میلیونی روبرو شد تا اختلاف قیمت کارخانه و بازار این خودرو به مرز دو میلیون تومان برسد.

هم اکنون تندر-90 مدل E1 با قیمتی برابر با 14 میلیون و 500 هزار تومان در بازار آزاد به فروش می رسد در حالی که بهای این خودرو در کارخانه در زمان تولید برابر با 12 میلیون و 500 هزار تومان بود.

یک کارشناس بازار خودرو در این رابطه گفت: در حال حاضر عرضه تندر90 E1 در بازار بسیار محدود شده که این امر زمینه افزایش قیمت این خودرو را به وجود آورده است.

علی اکبری اظهار داشت: توقف تولید تندر E1 در پارس خودرو از یک سو و ثابت ماندن تقاضا برای خرید این خودرو از سوی دیگر، باعث شده کسانی که از قبل این خودرو را در انبارهایشان داشتند، تندرهایشان را با افزایش 500 هزارتومانی قیمت به فروش برسانند.

به گفته وی، در واقع با دو ایربگه شدن تندر 90 E1، این خودرو عملا به E2 تبدیل خواهد شد، بنابراین برای پارس‌خودرویی‌ها توجیه تولید نداشته و آنها به همین دلیل تصمیم گرفته‌اند کل تولید تندر خود را به E2 اختصاص دهند.

اما این گرانی تنها شامل حال خودرو تندر90 E1 نشده بلکه تندر90 E2 نیز این روزها از گرانی‌هایی که گریبان بازار خودرو را گرفته جان سالم به در نبرده است.

طی چند روز اخیر بهای جان تندر90 E2 در بازار حدود 400 هزار تومان افزایش یافته و از 15 میلیون و 300 هزار تومان به 15 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهاب
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
0
1
فقط میشه تاسف خورد به این همه بی عدالتی و بی کفایتی.این همه کشور عضو تجارت جهانی هستند و به روز ترین امکانات را صادر یا وارد می کنند و ما همچنان اندر خم یک کوچه خاهیم ماند.مگر تا کی میشود این ها را فریاد زد؟به خدا خسته شدیم دیگه.
نظرات بینندگان