arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۵۹۴
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۵ - ۰۴ تير ۱۳۹۰

آقاتهرانی: مشارکتی‌ها 170هزار ناسزا به آیت‌الله مصباح دادند

حجت ‌الاسلام والمسلمين آقا‌تهراني گفت: برخي جريانات خاص با حمله به آيت‌الله مصباح‌يزدي و جايگاه و مقام والاي ايشان قصد دارند كه انحراف را در جامعه فراگير كنند چرا كه اگر كسي قصد دارد در جامعه انحراف ايجاد كند، راهش اين است كه موانع پيشِ‏روي خود را از ميان بردارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حجت ‌الاسلام والمسلمين آقا‌تهراني گفت: برخي جريانات خاص با حمله به آيت‌الله مصباح‌يزدي و جايگاه و مقام والاي ايشان قصد دارند كه انحراف را در جامعه فراگير كنند چرا كه اگر كسي قصد دارد در جامعه انحراف ايجاد كند، راهش اين است كه موانع پيشِ‏روي خود را از ميان بردارد.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، حجت‌ الاسلام والمسلمين مرتضي آقا‌تهراني را بيشتر مردم به درس‌هاي اخلاق در ماه مبارك رمضان مي‌شناسند، اما آقاتهراني غير از درس اخلاق و شركت در مباحث و گفت‌وگوهاي اخلاقي، نمايندگي مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي را هم به‎عهده دارد.

البته حجت‌ الاسلام والمسلمين آقاتهراني علاوه بر اين، به اعضاي هيأت دولت هم اخلاق درس مي‌دهد، از اين رو شايد بتوان وي را يكي از نمايندگاني دانست كه هم در مجلس و هم در دولت حضوري فعال دارد.

جريان انحرافي و شاخص‌هايي كه بتوان براساس آن وجود انحراف در جريانات سياسي را شناخت، موضوعي است كه با استاد اخلاق هيئت دولت در ميان گذاشته و با وي در اين باره به گفت‌وگو نشستيم.

آقا‌تهراني در ابتداي اين گفت‌وگو، انقلاب اسلامي ملت ايران را مبتني بر شعارها و اصولي خاص دانست و گفت: انقلاب ملت ايران اولاً اسلامي بوده و به دنبال جمهوري اسلامي، مردمي و جامع بودن حركت مي‌كند؛ در انقلاب اسلامي ولايت‎مداري و ولايت ‌فقيه در رأس قرار دارد و اين شاخص‌ها مواردي هستند كه شعار و مسير اصلي حركت ملت ايران است.

* لزوم ايستادگي در برابر سياسيوني كه قصد ايجاد تحريف خط انقلاب را دارند
وي افزود: استكبار ستيزي و برخورد با مستكبران هم جزو موارد ديگري است كه سرلوحه كار ملت ايران قرار داشته و به شكر خدا، ملت در عمل به آنها موفق بوده ‌است.

استاد اخلاق هيأت دولت همچنين تصريح كرد: اگر در وادي سياست كسي بخواهد تحريف ايجاد كرده و از اصول انقلاب اسلامي عدول كند، بايد جلوي او ايستاد و مردم حتماً جلوي وي خواهند ايستاد.

"در فتنه‌هايي كه در 30 سال گذشته در كشور رخ داده، مردم همواره نشان داده‌اند كه در برابر انحراف افراد مي‌ايستند، البته ملت ايران در آينده هم همين‌طور خواهد بود؛ به هيچ وجه شخص براي ملت مهم نيست چرا كه اسماء براي افراد اعتبار نمي‌آورند، بلكه اعتبار به درست عمل كردن است ".

* ملت ايران كساني را كه از مباني انقلاب عدول كرده‌اند دفع خواهد كرد

آقا‌تهراني در ادامه تأكيد كرد: اگر افراد درست عمل‌ كنند، رفتار درست آنها باعث خواهد شد كه ملت هم اقدامات آنها را بپذيرد اما در غير اين صورت، ملت كساني را كه از مباني انقلاب عدول كرده‌اند دفع كرده و جامعه هم آنها را كنار خواهد زد.

وي در ادامه با بيان اينكه گاهي اوقات تحريفات در حوزه مباني ديني، اعتقادي و اخلاقي هم ديده مي‌شود، به اهانت برخي جريان‌ها به جايگاه و مقام آيت‌الله مصباح‌ يزدي اشاره كرد و گفت: آيت‌الله مصباح ‌يزدي مردي نيست كه امروز وارد ميدان مبارزه شده باشد، بنده ايشان را از اوايل طلبگي‌ام (چند سال قبل از انقلاب) مي‌شناسم.

استاد اخلاق هيأت دولت تصريح كرد: آيت‌الله مصباح ‌يزدي به مباني اعتقادي و سياسي حساسيّت زيادي دارد؛ به ياد دارم كه در دوران ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي كه افكار به اصطلاح روشنفكرانه برخي آقايان مطرح شده و كتاب‌هايي هم در اين رابطه مي‌نوشتند، آيت‌الله مصباح‌ يزدي با آن افكار و عقايد مخالفت كرده محكم جلوي آنها مي‌ايستادند.

آقاتهراني در ادامه افزود: اتفاقاً برخي از افرادي كه در دوران بعد انقلاب به انحراف كشيده شده و بعضاً هم امروز به كشورهاي بيگانه وابسته شده‌اند، به ياد دارم كه در آن دوران جزء مخالفان سرسخت آيت‌الله مصباح ‌يزدي بودند اما ايشان محكم روي حرف خود ايستاده با آنها مقابله مي‌كردند.

* فحش‌ها و ناسزاهاي نيروهاي حزب مشاركت به آيت‌الله مصباح ‌يزدي را فراموش نمي‌كنيم
"آيت‌الله مصباح ‌يزدي همواره تأكيد دارند كه اسلام هماني كه هست بايد معرفي و عرضه شود "، اين نكته ديگري بود كه آقاتهراني به آن اشاره كرد و گفت: يادمان نمي‌رود كه چقدر نيروهاي حزب مشاركت به آيت‌الله مصباح ‌يزدي فحش و ناسزا دادند به نحوي كه مي‌توان در رابطه با اين اقدام مشاركتي‌ها تحقيق هم كرد.

وي افزود: حتي يكي از دانشجويان بر اساس تحقيقاتي كه كرده بود مي‌گفت، حدوداً 170 هزار ناسزا به آيت‌الله مصباح‌يزدي داده‌اند.

نماينده مردم تهران در مجلس همچنين خاطرنشان كرد: اين مسائل وجود دارد و عده‌اي هميشه تهمت زده و قصد دارند كه ديگران را نسبت به علما بدبين كنند، زماني هم كه مردم احساس درستي نسبت به كسي نداشته باشند، حرف وي را گوش نخواهند داد و وقتي هم سخن علما گوش داده نشود، مطمئناً افراد به انحراف كشيده خواهند شد.

آقاتهراني در بيان علل حمله برخي جريان‌هاي خاص سياسي به آيت‌الله مصباح‌ يزدي تأكيد كرد: طبيعي است اگر بنا باشد كه دزدي براي سرقت به جايي برود، ابتدا چراغ‌ها را شكسته يا آن كسي را كه چراغ به دست دارد مي‌زند؛ كساني كه راه‌دان هستند و كساني كه همانند آيت‌الله مصباح يزدي مسائل را رصد كرده و زودتر از بقيه به موضوعات پي مي‌برند، طبيعتاً دشمن فوراً نسبت به آنها حساسيت نشان داده با اين‌گونه افراد برخورد مي‌كند.

* برخي جريانات خاص با حمله به آيت‌الله مصباح ‌يزدي قصد فراگير كردن انحراف را دارند

وي ادامه داد: يادم نمي‌رود، وقتي مرحوم شهيد مطهري جلوي التقاط ايستاد، چگونه با او برخورد كردند؛ كساني كه به ظاهر مسلمان هم بودند تحت عنوان گروه فرقان منحرف شده و در نهايت آيت‌الله مطهري را ترور كردند. اما با شهادت آيت‌الله مطهري، امام راحل آن سخنراني معروف را درباره اين شهيد بزرگوار انجام داده و پس از شهادت، تازه شهيد مطهري زنده شد و كتاب‌ها و آثار اين شهيد عزيز زنده‌تر از گذشته شد.

نماينده مردم تهران در مجلس اضافه كرد: برخي جريانات خاص با حمله به آيت‌الله مصباح‌ يزدي و جايگاه و مقام والاي ايشان قصد دارند كه انحراف را در جامعه فراگير كنند چرا كه اگر كسي قصد دارد كه در جامعه انحراف ايجاد كند، راهش اين است كه موانع پيشِ‏روي خود را از ميان بردارد.

آقاتهراني در پايان اين گفت‌وگو تصريح كرد: به عقيده منحرفين، بايد علما، دانشمندان و صاحبان انديشه كه مزاحم آنها هستند و اجازه نمي‌دهند كه شبيخون فرهنگي و ناتوي فرهنگي پيگيري و در جامعه پياده شود، از ميان بروند و طبيعي است كه منحرفان با علما و دانشمندان به‎انحاي مختلف برخورد مي‌كنند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
مهران از چالوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
0
3
آقای آقا تهرانی چه حالی داشتی، نشستی همه رو شمردی؟جریان انحرافی چندتا فحش داده؟ ......
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
ببخشید مطلبی نوشتم که قابل انتشار نبود.!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
0
2
اقاي اقاتهراني!باز كم اورديدوفرياد وا اسلاما سر داديد؟اولا ايت الله مصباح چوب تندروي خودش رامي خورد.يك روز مي گويد اطاعت از ريس جمهور (به واسطه تنفيذ ولي فقيه )اطاعت از خداست.البته اين مورد را فقط در باره احمدي نژاد به كار بردندونه ريس جمهور ديگري. امروز مي گويد انها از شياطين هستند.!!!!!! چيزي كه ابهت ادم رامي شكند اين تندروي هاست.از شخصي مثل ايشان چنين دوگانگي بعيد بود.دوما شما كه دست به شمردنتان خوب است ببين جريان فتنه چقدر به پدر معنوي سابق ومنتقد امروز ناسزا گفته.! وشما كه معلم اخلاق دولت بوده اي كمتر حرف بزن!شاگردات بدجوري رفوزه شدند.فرافكني نكن و جوابگوي كوتاهي هاي خودت باش!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۶
دمت گرم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
0
4
مگه كل كلمات زبان فارسي چند تاست كه 170 هزارتا ناسزا داره؟؟ عجب زبان كاملي داريم ما!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
0
1
جناب آقا طهرانی مشرکتی ها رو که فتنه گر میگفتن / منحرفین این گروه تازه کشف شده هست اشتباه شده یا اینکه مشارکتی ها جزء منحرفین هم شدن و هیشکی جز شما خبر نداشته ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
0
3
به عزیزی گفتند اینهمه جوک براتان می سازند ناراحت نمی شید.گفت اینها برای شما جوک است برای ما خاطره است.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
0
2
هنوز به تعداد ناسزا های که شما ها به هاشمی گفتید نمی رسد یادم هست که همین آقا تهرانی به خاتمی ناسزا گفت
ناشناس
|
China
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
0
0
معلم اخلاق اگر تعدادی که گفتی یک مورد هم کمتر و بیشتر باشد دروغگو هستی این هم از اخلاق اسلامی است؟؟؟
نظرات بینندگان