arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۶۸۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۳ - ۰۵ تير ۱۳۹۰
نادر قاضی پور: بی‌حجاب بودن افراد در حریم خصوصی به کسی ربطی ندارد؛

باید با متجاوزین برخورد شدید شود حتی اگر آسیب دیدگان مشروب خورده بودند

"نادرقاضی‌پور"، در رابطه با برقراری امنیت اجتماعی در کشور، تصریح کرد: در یک کشور ۷۵ میلیون نفری رخ دادن اتفاقات استثنایی طبیعی است، در گذشته نیز این اتفاقات می‌افتاد، ولی در گذشته مردم اینترنت و ماهواره نداشتند که در این رابطه اطلاع رسانی شودو به همین دلیل در این حد رسانه‌ای نمی‌شد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز ما شاهد اینگونه فجایع هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تحلیل و علت یابی حوادث اخیری که در خمینی شهر، کاشمر و اراک رخ داده است گفت: از مرزهای عراق مشروبات الکی با بسیار حجم زیادی به طور قاچاق وارد کشور می‌شود، برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی باید بر روی مرزها دقت بیشتری کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انتخاب،"نادرقاضی‌پور"، در رابطه با برقراری امنیت اجتماعی در کشور، تصریح کرد: در یک  کشور ۷۵ میلیون نفری رخ دادن اتفاقات استثنایی طبیعی است، در گذشته نیز این اتفاقات می‌افتاد، ولی در گذشته مردم اینترنت و ماهواره نداشتند که در این رابطه اطلاع رسانی شودو به همین دلیل در این حد رسانه‌ای نمی‌شد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز ما شاهد اینگونه فجایع هستیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی صمن محکوم کردن اینگونه وقایع، ادامه داد: با این صحبت‌ها قصد دفاع از این وقایع را ندارم، این تخلف محرز است و باید برخورد شود، وقوع اینگونه حوادث اصلا در شان نظام اسلامی نیست.

وی همچنین افزود: به فرض اگر کسانی که به آنها آسیب وارده شده خلافی را مرتکب و مشروبات الکی مصرف کرده باشند باید با متجاوزین برخورد شدید شود و هر حکمی که صادر ‌شود برای همه قابل احترام خواهد بود.

این نماینده مجلس در رابطه با رسانه‌ای شدن این حوادث در کشور خاطرنشان کرد: نباید این حوادث بزرگنمایی شود و در صحن مجلس مطرح شود چرا که ممکن است به اشاعه آن کمک کند، چرا رسانه‌ها به موارد ی که برای کشور مفید است نمی‌پردازند؟

وی با اشاره به اظهار نظر نیروی انتظامی در مورد اینکه افراد اگر حجاب را رعایت کنند این اتفاقات را شاهد نخواهیم بود، تاکید کرد: من این اظهار نظر را قبول ندارم، این که بی‌حجابی افراد دلیل وقوع این اتفاق باشد سخن درستی نیست. بی‌حجاب بودن افراد در حریم خصوصی به کسی ربطی ندارد. اگر جرمی هم می‌شود باید با ضابطه قانون با آن برخورد کرد.

قاضی پوراظهار کرد: برخورد مستقیم با افراد برای امر معروف و نهی از منکر باید لسانی باشد، برای مثال فردی که به یک نفر برای حجاب تذکر لسانی می‌دهد وظیفه امر به معروف و نهی‌  از منکر او با این تذکر تمام می‌شود و باقی وظایف با سایر دستگاه‌های اجرایی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس تاکید کرد: ما معتقد هستیم در رابطه با مفاسدی که در کشور روی می‌دهد دستگاه و ارگان‌های اجرایی باید با اشد مجازات با مفسدان برخورد کنند و آن قدر برخورد به گونه‌ای باشد که دوستداران نظام را خوشحال و دشمنان نظام را ناراحت کند.

وی  در مورد علت‌یابی این حوادث و پیشگیری از آن گفت: از مرزهای کشور عراق مشروبات الکی با بسیار حجم زیادی به طور قاچاق وارد کشور می‌شود، برای جلوگیری از این روند باید بر روی مرزها دقت بیشتری کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انتخاب به نقل از خانه ملت، قاضی پور با اشاره به حادثه خمینی شهر بیان داشت: باید در اماکن عمومی امنیت برقرار شود و با ایجاد مراکز تفریحی و رعایت همه سلیقه‌ها بگونه‌ای برای مردم برنامه‌ریزی کنیم که مردم کمتر به خلوت بروند باید با برنامه‌ریزی دقیق انرژی مردم را با برپایی جشنواره‌ها تخلیه کنیم تا نیازهایشان رفع شود در این صورت کمتر شاهد این اتفاقات خواهیم بود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
1
7
البته از ایشان به دلیل سخن سنجیده شان ممنون هستم ولی ایشان میگویند در کشر های پیشرفته اما آیا وضعیت حجاب آنجا مانند ایران است با آن همه به اصطلاح شما بدحجابی که د غرب باید هر لحظه به یک زن تجاوز شود اما اینگونه نیست چه برسد به صورت دسته جمعی این چه قیاسی است به اصطلاح شما تمام در ها را بسته اید که پس چرا اتفاقاتی فجیح تر از غرب در ایران تفاق می افتد
علی حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
0
0
باسلام
البته گناه هر کس به حسابش نوشته می شود و هرکس هر عمل خلاف قانونی را مرتکب شد به همان نسبت باید مجازات شود تا ضمن تعریف قانون ، حدود آن نیز رعایت گردد
نظرات بینندگان