arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۹۳۱
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۳ - ۰۷ تير ۱۳۹۰

اجرای تئاتر ایستگاهی در مترو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس فرهنگسرای مترو گفت: تئاتر ایستگاهی با طرح و برنامه جدید به زودی در ایستگاه های مترو و با هدف ارائه پیام های سریع شهروندی به مخاطبان آغاز به کار می­کند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای مترو ، مهدی اسماعیل بیگی رییس این فرهنگسرای با بیان این مطلب گفت: تئاتر ایستگاهی شبیه تئاترهای خیابانی است و قرار است متناسب با شرایط مترو و در مدت زمان کوتاهی با هدف انتقال سریع پیام های متناسب با زندگی شهروندی اجرا شود.

وی افزود: قرار است در فاز اول طرح، اجرای تئاتر در ایستگاه چهارراه ولیعصر(عج)انجام پذیرد و در آینده نزدیک اجرای این تئاترها به سایر ایستگاه ها نیز تعمیم داده شود.

به گفته اسماعیل بیگی محتوای این تئاتر ها علاوه بر جنبه آموزشی، نشاط آور و سرگرم کننده خواهد بود و قرار است این برنامه­ ها در زمان بازگشت شهروندان از محیط کار به سمت منزل اجرا شود تا نشاط و شادابی به شهروندان منتقل شود و آنها با روحیه ای به دور از خستگی وارد منزل شوند.

رئیس فرهنگسرای مترو در ادامه ، اجرای تبلیغات محیطی را از دیگر برنامه های در حال اجرای این فرهنگسرا اعلام کرد و گفت: استفاده از فضاهای تبلیغات محیطی مترو در راستای فرهنگسازی و ترویج اخلاق شهروندی در کنار معرفی برنامه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری از کارهایی است که هم اکنون در قسمت های مختلف قطار و ایستگاه ها در حال اجرا است.

وی همچنین ارائه پیام های فرهنگی به بهانه مناسبت های مذهبی و ملی را از دیگر برنامه های فرهنگی این فرهنگسرا در بخش تبلیغات محیطی دانست.

این مقام مسئول همچنین در ادامه به طرح کتاب مترو اشاره کرد و گفت: این طرح به صورت ناپیوسته از سال 86 تا 89 ، با چاپ 52 عنوان کتاب اجرا شد و قرار است به زودی و در فاز جدید با یک پیوستگی، ابتدا در 10 ایستگاه منتخب و سپس در همـه­ی ایستـگاه­های مترو راه اندازی شود.

اسماعیل بیگی در رابطه با طرح امانت کتاب در ایستگاه­های مترو، تصریح کرد: قرار است به زودی اجرای این طرح با کیفیتی مناسب، به مرحله اجرا در آید.

وی با اشاره به رتبه بالای متروی تهران در بین شهرهای دنیا افزود:وقتی متروی تهران در شاخص های مختلف از نظر فنی و کیفی جزء 20 متروی برتر دنیا است و وقتی مردم ما که دارای بالاترین سطح فرهنگ هستند و مسافران این مترو هستند، پذیرفتنی نیست که کار فرهنگی فاقد کیفیت مطلوب انجام پذیرد.

وی در پایان با اشاره به گروه های کارشناسی که عناوین کتاب ها را انتخاب می کنند خاطر نشان کرد: کارشناسان از مدت ها پیش، کار شناسایی کتابهای منتخب و به روز ایران و جهان را با در نظر گرفتن نیز مخاطبان آغاز کرده و در حال حاضر لیست کامل کتاب های منتخب در اختیار فرهنگسرای مترو است که در اجرای مجدد طرح امانت کتاب مترو در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت .

نظرات بینندگان