arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۹۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۲۰ - ۰۱ آبان ۱۳۹۵

آزادی شهر مسیحی نشین قره قوش عراق از دست داعش

ارتش عراق همچنین تلاش می کند از سمت جنوب به موصل نزدیک شود و نیروهای مسلح کرد موسوم به پیشمرگه نیز از شرق و شمال عملیات آزادسازی موصل را ادامه می دهند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیروهای عراقی امروز /شنبه/ در ادامه پیشروی های خود در شهر موصل مرکز استان نینوا توانستند ضمن آزاد سازی شهر مسیحی نشین قره قوش کنترل این شهر را به دست بگیرند.

پایگاه خبری العهد لبنان اعلام کرد که نیروهای عراقی موفق شدند در عملیات خود علیه داعش، شهر قره قوش واقع در 20 کیلومتری جنوب شرق موصل را از کنترل تروریست های داعش خارج کنند.
 
بر اساس این گزارش نیروهای عراقی عملیات آزادسازی این شهر را بامداد شنبه /امروز/ آغاز کرده بودند.
 
خبرگزاری فرانس 24 نیز با تایید این خبر گزارش داد که، ارتش عراق با صدور بیانه ای اعلام کرده که یگان های ارتش وارد شهر قره قوش شدند و در حال پاکسازی این شهر از وجود تروریست ها هستند.
 
بر اساس بیانیه ارتش عراق، نیروهای این کشور درصدد انجام عملیات دیگری برای بازپس گیری شهرک مسیحی نشین کرملیس هستند.
 
این در حالی است که یگان های ویژه ارتش عراق چند روز گذشته نیز روستای مسیحی نشین برطله در شمال قره قوش را آزاد کرده بودند.
 
ارتش عراق همچنین تلاش می کند از سمت جنوب به موصل نزدیک شود و نیروهای مسلح کرد موسوم به پیشمرگه نیز از شرق و شمال عملیات آزادسازی موصل را ادامه می دهند.
عملیات بزرگ موصل روز دوشنبه گذشته با پیام حیدر العبادی نخست وزیر عراق آغاز شد.
از سوی دیگر بر اساس آخرین گزارش ها از کرکوک که دیروز هدف حمله برخی عناصر گروه تروریستی داعش قرار گرفت، مقام های این شهر مقررات منع آمد و شد برقرار کرده اند.
 
تروریست های داعش دیروز به ایستگاه های پلیس و دیگر ساختمان های مهم این شهر شمالی نفت خیز که تحت کنترل نیروهای کرد پیشمرگه قرار دارد، حمله کردند.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق جمعه شب دستور اعزام نیروهای بیشتر به کرکوک برای کمک به پیشمرگه ها را صادر کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان