arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۹۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۰ - ۰۲ آبان ۱۳۹۵

قابلیت جدید گوگل برای تخمین تلفات جنگ هسته‌ای احتمالی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شرکت گوگل اخیراً با افزودن قابلیتی جدید تحت عنوان نقشه هسته‌ای (NUKEMAP) برای کاربران خود این امکان را فراهم کرده است تا با انتخاب نوع بمب هسته‌ای بر حسب قدرت و نقاط مختلف جهان آمار تلفات و مصدومان را مشاهده کنند.

به گزارش ایسنا ‌به نقل از پایگاه اینترنتی تیک پرپس (Take Purpose)، ‌آیا تاکنون کنجکاو بوده‌اید که اگر جنگ سرد میان آمریکا  و اتحاد جماهیر شوروی، سرد باقی نمی‌ماند، ‌چه می‌شد؟ افزایش تنش میان روسیه  و آمریکا در حال حاضر باعث افزاش دوباره نگرانی‌ها در مورد احتمال آغاز یک جنگ هسته‌ای شده است.

روسیه اخیرا به شهروندان خود اعلام کرده که برای یک جنگ هسته‌ای محتمل آماده شوند.

اخیرا نیز یک روزنامه آمریکایی در گزارشی مدعی شده بود که روسیه به طور ناگهانی ساخت ابر پناهگاه‌های زیرزمینی را آغاز کرده است.

در سال ۲۰۱۵ ژنرال‌های روسی و آمریکایی برای اولین‌بار اظهار کردند که احتمال جنگ هسته‌ای میان آمریکا و روسیه به بیش‌ترین حد خود در هر زمان دیگری رسیده است.

به گزارش ایسنا، ‌دانشمندان هسته‌ای عقربه‌های ساعت "آخرین روز" (Dooms day) که وسیله‌ای برای اندازه‌گیری احتمال آغاز یک جنگ هسته‌ای است را بر روی سه دقیقه مانده به نیمه شب (اشاره به وقوع جنگ هسته‌ای) تنظیم کرده‌اند.

دو کشور آمریکا و روسیه بر روی هم ۹۳ درصد از کل تسلیحات هسته‌ای جهان را در اختیار دارند. در این بین اما قدرتمندترین بمب هسته‌ای تاریخ با نام «بمب تزار» در اختیار روسیه است.

قدرت بمب تزار ۱۰۰ مگاتن است؛ حتی تصور این که انفجار این بمب چه میزان تخریب و تلفات بر جای خواهد گذاشت نیز دور از ذهن است. این حقیقت که قدرت این بمب ۱۴۰۰ بار قوی‌تر از قدرت دو بمب استفاده شده در هیروشیما و ناکازاکی است یک تصور وحشتناک است.

اکنون با استفاده از قابلیت جدید گوگل‌مپ با نام NUKEMAP کاربران می‌توانند میزان دقت تخریب و تلفات از کوچک‌ترین بمب هسته‌ای موجود، بمب ناوی کراکت (NAVY CROCKETT) آمریکا تا بمب مرگبار  و غول‌آسای روسیه (بمب تزار) را در هر نقطه از جهان مشاهده کنند.

نظرات بینندگان