کد خبر: ۳۰۱۷۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۰۲ - ۱۱ تير ۱۳۹۰

بازداشت یاردبستانی ‌احمدی‌نژا‌د ‌به ‌اتهام ‌سوء ‌استفاده ‌مالی

درحالیكه برخی مخافل خبری از شایعه بازداشت [م . م ] مدیرعامل مستعفی شركت سرمایه گذاری ... به اتهام سوء استفاده مالی خبر می دهند، نگاهی به سوابق انتصاب وی به این سمت و ماجراهای آن خالی از لطف نیست .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

درحالیكه برخی مخافل خبری از شایعه بازداشت [م . م ] مدیرعامل مستعفی شركت سرمایه گذاری ... به اتهام سوء استفاده مالی خبر می دهند، نگاهی به سوابق انتصاب وی به این سمت و ماجراهای آن خالی از لطف نیست .

به گزارش شفاف، در تاریخ ۲۱ فروردین ماه ۸۷ رسانه های كشور از انتصاب [م . م ] به سمت مدیرعامل شركت سرمایه گذاری ... خبر دادند .

[م . م ] كه دانش آموخته مقطع كارشناسی برق الكترونیك دانشگاه علم و صنعت است به گفته خودش از دوستان دوران كودكی و هم محلی احمدی نژاد است.

همان زمان برخی رسانه ها خبر دادند: " حمید برهانی (مدیرعامل وقت بانك صادرات) حدود شش ماه است كه برای انتصاب اجباری م تحت فشار است، به طوری كه در این اواخر به دلیل مقاومت در برابر آن تهدید شد كه در صورت عدم تمكین به سرنوشتی مشابه مسوولان قبلی بیمه ایران دچار خواهد شد.هیات مدیره بیمه ایران سال گذشته به دلیل آنچه تخلفات مالی اعلام شد از مسوولیت خود كنار گذاشته شدند، هر چند پس از چند هفته مستندات گزارش تهیه شده از سوی نهادهای كارشناسی زیر سوال رفت.این گزارش حاكی است هیات مدیره بانك صادرات پس از فشارهای مكرر سرانجام تسلیم این انتصاب تحمیلی شد و مدیریت این شركت عظیم سرمایه گذاری كه بیش از ۱۲۰ شركت وابسته دارد به شخصی سپرده شد كه دارای مدرك تحصیلی لیسانس برق است."

[م . م ]در جلسه معارفه خود اظهار كرده بود " بنابر تكلیف رئیس جمهور حاضر به قبول این مسوولیت شده است."

فشارها برای انتصاب [م . م ] در حالی رخ داده بود كه وی كمترین تجربه یی در زمینه مسوولیت واگذارشده، نداشت و پیش از این مشاورت بازرگانی شركت های امتنان، میعاد نور، آدینه وصل و نعیم تجارت را در كارنامه كاری خود داشته است.

خبر انتصاب [م . م ] در حالی اعلام شد كه همان زمان سایت رجانیوز كه از سایت های اصلی حامی دولت به شمار می رود از این انتصاب به عنوان «درایت رئیس جمهور» یاد كرد.بنابر گزارش این سایت روز گذشته در حالی كه قرار بود قائم مقام شركت سرمایه گذاری ... برای معارفه به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شود، مدیرعامل دیگری برای این شركت بزرگ سرمایه گذاری معرفی شد.به گزارش رجانیوز، پس از ارسال گزارشات تاییدشده یی مبنی بر انجام برخی سوءاستفاده های بزرگ در شركت سرمایه گذاری ... و شركت های تابعه وابسته به بانك صادرات به رئیس كل بانك مركزی و مقامات ارشد اجرایی، مدیرعامل این شركت بركنار شد.

رجا مدعی شده پس از این بركناری برخی عوامل قصد انتصاب قائم مقام فعلی این شركت به مدیرعاملی را داشتند كه با درایت نهاد ریاست جمهوری، پیش از برگزاری مراسم تودیع و معارفه، از این اتفاق جلوگیری و [م . م ] به عنوان مدیرعامل جدید شركت منصوب شد.

اكنون اما برخی منابع خبری گزارش می دهند كه [م . م ] كه برخی از او به عنوان یار دبستانی احمدی نژاد یاد می كنند ، به اتهام سوء استفاده مالی بازداشت شده است . هر چند تا كنون منابع رسمی این خبر را تایید یا تكذیب نكرده اند .

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
0
1
خب حتما باید احمدی نژاد 11 روز قهر می کرد تا به این موارد رسیدگی بشه ... سئوال اینه که اگر قهر 11 روزه نبود بازم به این مسایل رسیدگی می شد یا نه؟
نظرات بینندگان