کد خبر: ۳۰۲۸۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۱۱ تير ۱۳۹۰

گاردین: سانسور صحبت های احمدی نژاد در تلویزیون / او، اردک لنگان است!

گاردین نوشت: تلویزیون دولتی ایران فیلم احمدی نژاد را که در ان دستگیری اطرافیانش را محکوم می کند، سانسور کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گاردین نوشت: تلویزیون دولتی ایران فیلم احمدی نژاد را که در ان دستگیری اطرافیانش را محکوم می کند، سانسور کرد.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب" Entekhab.Ir ؛ صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران تنها نسخه ای ادیت شده را از اظهارات احمدی نژاد را پس از جلسه ی کابینه نشان داد و قسمت هایی که به دستگیری ها اشاره کرد را حذف کرد.

در واکنش به این اقدام صداوسیما، سایت رسمی احمدی نژاد نسخه کامل فیلم را منتشر کرد که در ان رئیس جمهور ایران به مخالفانش در مورد ایران هشدار داد که دستگیری اعضای کابینه اش خط قرمزی است که نباید از ان خط عبور شود.

در این نسخه ادیت نشده احمدی نژاد می گوید:من خودم را مسئول دفاع از کابینه می دانم. کابینه خط قرمز است و اگر شما بخواهید به ان دست اندازی کنید، پس من از وظایفم دفاع می کنم.

تعدادی از افراد نزدیک به احمدی نژاد و معتمد او و مشایی در هفته های اخیر به اتهامات فساد و جادوگری بازداشت شده اند.

از ماه آپریل تلویزیون دولتی ایران چندین بار احمدی نزاد را به چالش کشیده است.

صداوسیما در ماه اپریل از اعطای فرصت یک برنامه زنده به احمدی نژاد جلوگیری کرد. وی می خواست در مورد درگیری اش با اصولگرایان مسائلی را مطرح کند.

پس از آن، به احمدی نژاد فرصت داده شد که با یک مجری در تلویزیون مصاحبه کند که این مسئله باعث شد موضوعات مورد نظر او محدود به بعضی مسائل دیگر مثل سیاست خارجه شود.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب" Entekhab.Ir به نقل از گاردین؛ بسیاری محمود احمدی نژاد را یک "اردک لنگان" خوانده اند. این در حالی است که دیگران معتقدند که او هنوز شانس جان سالم بدر بردن از این درگیری ها را دارد.

توضیح: "اردک لنگان" بیشتر در مورد روئسای جمهور که نزدیک پایان دوره ی ریاست جمهوری دوره ی دوم خود هستند شنیده می شود. یکی از دلایل به کار بردن چنین عبارتی، این است که (بر اساس قوانین بیشتر کشورها) هیچ کس برای بار سوم نمی تواند رئیس جمهور شود. این تعبیر همچنین نشان می هد "اردک لنگان" نمی تواند تصمیم های قاطع و محکم بگیرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
SWITZERLAND
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
1
17
سلام..جناب آقای رییس جمهور اردک لنگان!!ایندفعه میخوای حرف بزنی از آقای رییس اجازه بگیر...راستی یادم رفت.مخلص آقای رییسم هستیم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
0
5
همه چیز و همه کس رفتنی هستند
نام نیک هست که فقط می ماند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
5
1
متاسفانه رفتار ایشان در صحنه سیاسی و نسنجیده کار کردن ایشان نسبت به مسائل روز باعث شده چنین تهمت هایی را به وی بزنند در هر صورت این القاب در شان یک ریس جمهوری که نماینده هفتاد میلیون نفرند نیست
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۳
0
4
دوست عزیز! در آمریکای شمالی به همه رئیس جمهور هایی که در آخر دوره خدمتشان هستند می گویند اردک لنگ (Lame Duck) این اصلا توهین نیست. فقط به معنی نزدیک شدن به پایان دوره ریاست جمهوری است.
نظرات بینندگان