کد خبر: ۳۰۳۰۰
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۷ - ۱۱ تير ۱۳۹۰

چرا آیت‌الله خامنه‌ای به تطبیق سید خراسانی بر خود واكنش نشان ندادند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : در گفتگوی سایت بی باك با آیت الله خزعلی آمده است:

• همانطور كه می دانید برخی افراد نقش داشته در تولید و توزیع مستند جنجالی" ظهور بسیار نزدیك است" توسط دستگاه قضائی دستگیر شده اند، نظر حضرتعالی پیرامون این فیلم و واكنشهای به آن چیست؟

تولید این مستند ضعیف و بی پایه و اساس، چه سهوا صورت گرفته باشد و چه عمدی در آن بوده باشد، كار بسیار اشتباهی بود زیرا این مباحث باعث ضعف اعتقادات مردم می شود. بخاطر همین مساله است كه بزرگانی چون آیت الله سیستانی و سایر علما واكنش نشان دادند.

• شما چه اشكالی را بر این فیلم بیشتر وارد می دانید؟

گذشته از اینكه در این فیلم به نوعی برای ظهور وقت تعیین شده است و با افكار و احساسات دینی مردم بازی شده است، دارای  اشكالات محتوایی زیادی نیز می باشد. مثلا سید خراسانی ذكر شده د روایات 40 ساله است امّا رهبر معظم انقلاب از 70 سال هم بیشتر دارند.

• برای برخی سئوال است كه اگر تطبیق سید خراسانی بر مقام معظم رهبری نادرست است، پس چرا خود معظم له وارد این موضوع نشدند و واكنشی نشان ندادند؟

محتوا آنچنان ضعیف و ناقص است و بزرگان و مراجع آنقدر به موقع و حساب شده وارد شدند و راه را نشان دادند كه نیازی به ورود و واكنش رهبر معظم انقلاب نمی باشد. منش ایشان بر آن است تا صرفا در موضوعات حاد و غیرقابل حل توسط دیگران وارد شوند امّا این موضوع به خوبی توسط حوزه نقد شد و اشكالاتش برای همگان آشكار گردید.

• در آن برهه كه بازار نقد و انتقادات از این فیلم داغ بود، حضرت علامه مصباح یزدی ضمن نادرست دانستن این نوع اقدامات نسنجیده، تصریح كردند " اعتقادی كه من به مقام معظم رهبری دارم خیلی بالاتر از آن سید خراسانی است كه در روایات آمده است لزومی ندارد ما برویم دنبال آن روایات تا تاییدی بر معظم له بگیریم. به مراتب بسیار بالاتر از آن سید خراسانی كه در روایات آمده است،  ما به مقام معظم رهبری اعتقاد داریم" آیا از دیدگاه حضرتعالی این موضوع صحیح است و شما نیز چنین اعتقادی داردید؟

دقت داشته باشید كه ما از سید خراسانی اطلاعات زیادی در دست نداریم. نمی دانیم ایشان چه كار خواهند كرد امّا رهبری بسیار خوب كار كردند. مگر سید خراسانی چه كار خواهد كرد؟ رهبری همه آن توصیفاتی كه برای سید خراسانی آمده است را بهتر از آن دارد انجام می دهد. با وجود دشمنان خطرناكی كه اسلام و انقلاب دارد، اگر نبود این رهبری گرانقدر، ما الان نیست و نابود شده بودیم.

• برخی رسانه های غربی و ضدانقلاب به سخنان حضرت علامه مصباح یزدی خورده گرفتند كه ایشان قصد مقدس كردن رهبر معظم انقلاب را داشته اند و برای این كار حتی حاضر شده اند جایگاه و شانیت سید خراسانی را تخریب نمایند.

سید خراسانی انسانی خوب و صالح. امّا اگر فردی بهتر از او پیدا شد ، به نظر شما این غیر ممكن و محال است؟! ما فكر می كنیم هر كسی كه مقدمه چین ظهور و یا در دربار امام زمان (عج) بود، بهترین مرد روزگار است. در حالیكه مقداد از مرداد بزرگ روزگار خود و صحابه مخلص و خوب پیامبر اكرم(ص) بود امّا مالك اشتر سپاه حضرت علی (ع) مقدم بر مقداد است. چنانكه امیر المومنین حضرت علی (ع) فرمودند: « كان الاشتر لی كما كنت لرسولِ الله» «مالك اشتر برای من همانگونه بود كه من برای رسول خدا بودم» اینكه می گوییم مالك اشتر مقدم و برتر است دال بر تضعیف جایگاه مقداد و تخریب این بزرگوار نخواهد بود بلكه مقداد هم انسان بزرگی بود امّا مالك اشتر جایگاه بالاتری داشت و جدای از این بحث، شخص مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) هم مقدمه چینی ظهور را انجام داده اند. مگر انقلاب ما در راستای انقلاب حضرت ولی عصر (عج) نمی باشد؟ پس طرح اینگونه مباحث از جانب ضدانقلاب و رسانه های بیگانه كاملا مغرضانه و هدفدار است كه البته راه بجایی نخواهند برد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
***
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
6
2
رهبر معظم انقلاب اگه قرار بود موضعی بگیرند دربرابر تخریبهای و توهینهای شدید و گاهی رکیک برخی آقایان خارج نشین موضع می گرفتند یا حداقل دفتر ایشان در برابر مستندهای دورغین مخملباف موضع نشان می دادند. اگرچه نظر افرادی مانند مهاجرانی که حال تبدیل شده اند به چهره های سوخته ومرده سیاسی درباره مقام معظم رهبری ارزشی ندارد لکن همین عنصر لندن نشین موقعی که برخی سعی داشتند با زیر سئوال بردن سلامت اقتصادی فرزندان ایشان ضربه به وجهه مقام معظم رهبری بزنند گفت: "در زندگی اقتصادی آقای خامنه ای حتی یک نقطه خاکستری هم پیدا نمی شود اگر می خواهید به ایشان ضربه ای بزنید باید دنبال موضوعات دیگر باشید". یادمان نرود خیلی ها در زمان امام راحل بدگوئی ایشان را می نمودند و دل امام را خون کردند و امام در جواب ایشان می نوشت دعا کنید خمینی بمیرد و بعد از امام شدند عاشق سینه چاک ایشان و الان هم که نعمت رهبری فرزانه در کشورمان داریم باز هم قدر نمی دانیم اما امیدواریم عمر با برکت ایشان آنقدر طولانی باشد تا ظهور حضرت مهدی چون احتمالا همین آقایان منتقد بعد از ایشان باز می شوند کاسه داغتر از آش.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
احسنت به *** خوب اومدی.
مهدي يار
|
NETHERLANDS
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
2
4
يكي از مهمترين زمينه هاي مبارزه امام زمان مبارزه با كساني خواهد بود كه اسلام را به انحراف كشيدند و چهره زلال و زيباي اسلام را با سياهي ها و گمراهي آلوده ساختند و بسياري از مردم را خسرالدنيا و لآخره كردند.
مهدي يار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
1
1
يكي از مهمترين زمينه هاي مبارزه امام زمان مبارزه با كساني خواهد بود كه اسلام را به انحراف كشيدند و چهره زلال و زيباي اسلام را با سياهي ها و گمراهي آلوده ساختند و بسياري از مردم را خسرالدنيا و لآخره كردند.
نظرات بینندگان