کد خبر: ۳۰۳۷۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۲ - ۱۲ تير ۱۳۹۰

وزیر اطلاعات: ریگی اعتراف کرد که از قاچاق حمایت می کرده

وزیر اطلاعات گفت: وقتی ریگی دستگیر شد اعتراف كرد «یكی از وظایف ما حمایت از قاچاق مواد سوختی از جمله بنزین و نفت بود از طرفی سرویس های اطلاعاتی كه از ما می خواستند این كار را انجام دهیم ، به فكر این نیز بودند كه مشكلات سوختی خود را از این راه رفع كنند.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر اطلاعات گفت: وقتی ریگی دستگیر شد اعتراف كرد «یكی از وظایف ما حمایت از قاچاق مواد سوختی از جمله بنزین و نفت بود از طرفی سرویس های اطلاعاتی كه از ما می خواستند این كار را انجام دهیم ، به فكر این نیز بودند كه مشكلات سوختی خود را از این راه رفع كنند.»

به گزارش خبرگزاری مهر ، وزیر اطلاعات در همایش علمی تخصصی راهبرد های نوین پیشگیری و مبارزه با قاچاق كالا و ارز در مركز همایش های بین المللی صدا و سیما به وضع قاچاق در كشور اشاره كرد و افزود: بر اساس آنچه دستگاه اطلاعاتی كشور در مبارزه با قاچاق ورود كرده ، این پدیده امنیت ملی كشور را به ویژه در مباحث اجتماعی و فرهنگی و سلامت جامعه را هدف قرار داده است .

وی گفت: لایه های مدیریت اجرایی ، مالی و حمایتی بال ها و شبكه های پیچیده قاچاق در داخل و خارج كشور به طور سازمان یافته فعالیت می كنند .
 
مصلحی افزود: بخشی از شبكه ها با هدف قرار دادن مسائل فرهنگی و اعتقادی از حمایت های سرویس های اطلاعاتی دشمنان جمهوری اسلامی و نیز سرویس های اطلاعاتی برخی كشورهای همسایه شرقی برخوردارند .
 
وی ادامه داد: ریگی وقتی دستگیر شد اعتراف كرد «یكی از وظایف ما حمایت از قاچاق مواد سوختی از جمله بنزین و نفت بود از طرفی سرویس های اطلاعاتی كه از ما می خواستند این كار را انجام دهیم ، به فكر این نیز بودند كه مشكلات سوختی خود را از این راه رفع كنند.»
 
وی افزود: واردات كالاهای قاچاق مانند مشروبات الكلی و حرام ، تجهیزات ماهواره ای ، طلا ، كالا و تجهیزات مشابهی كه در داخل تولید می شود ، از مصادیق براندازی اقتصادی در كشور قلمداد می شوند.
 
وزیر اطلاعات گفت: حجم تجارت خارجی كشور در واردات كالا از 16 میلیارد دلار در سال 88 به 65 میلیارد دلار در سال 89 رسیده و این وضع در حالی است كه ابزار و امكانات نظارتی متناسب با این رشد چهار برابری نبوده است.
 
مصلحی افزود: به ویژه در این مقوله كار نرم افزاری و رفتن به سمت كار نظارتی به جای حضور فیزیكی و سخت، خیلی بیشتر می تواند جوابگو باشد كما اینكه در جاهایی این موضوع به خوبی نشان داده شده است.
 
وی گفت: نظارت نكردن در مصارف ارزی كشور و نبودن زیرساخت های لازم موجب شده است كه قاچاقچیان، ارز مورد نیاز خود را از شبكه رسمی كشور تهیه كنند.
 
وزیر اطلاعات اضافه كرد: به عبارت دیگر ضعف مدیریت تجارت خارجی كشور موجب تقویت روند قاچاق در كشور شده و براین اساس اگرچه معادل واردات، ارز در كشور به فروش رفته اما پارسال میزان توزیع ارز از طریق بانك مركزی به بازار اقتصادی حدود سه تا 11 میلیارد دلار است كه بیشتر از واردات است.
 
مصلحی گفت: این نكته قابل توجهی است كه ما زیرساخت های متناسب با این را باید فراهم كنیم.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بین ام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
0
1
چقدر هم بروز هستند آقایان !
نظرات بینندگان