کد خبر: ۳۰۴۴۹
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۰۰ - ۱۳ تير ۱۳۹۰

خريد و فروش ميليوني نمره در برخي مدارس تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جهان نيوز نوشت: به گفته يكي از معلمان منطقه سه آموزش و پرورش تهران، در برخي از مدارس اين منطقه مديران مدارس در ازاي دريافت مبالغ ميليوني اقدام به فروش نمره به والدين دانش آموزان مي كنند. اين معلم از برخي تخلفات مديران اين مدرسه و مسؤولان آموزش و پرورش اين منطقه خبر داد و گفت: متاسفانه در بسياري از مدارس اين منطقه نمره خريد و فروش مي شود.

وي كه در مقطع راهنمايي به تدريس مشغول است، ادامه داد: اين مشكل فقط به مدارس غيرانتفاعي محدود نمي شود و در برخي از مدارس دولتي سيستم فروش نمره توسط اولياي مدرسه فراگير شده است، به عنوان مثال در يكي از مدارس اين منطقه، مدير مدرسه مبلغ 800 هزار تومان براي تبديل نمره 12 به 18 از والدين دريافت مي كند!وي دليل بوجود آمدن اين سيستم نادرست آموزشي را ناشي از تفكر نادرست بسياري از خانواده ها دانست و گفت: بسياري از خانواده ها زماني كه متوجه مي شوند فرزند آنها نمره اي كمتر از 20 دريافت كرده است با اعتراض هاي پياپي خواهان افزايش نمره فرزند خود هستند و اين مساله باعث مي شود تا برخي مديران سودجو با پيشنهاد مبلغي مثلا در حدود يك ميليون تومان خواسته آنها را اجابت كنند.


وي همچنين افزود: البته مشكل به همين جا ختم نمي شود، تعدادي از مديران يا مسؤولان آموزش و پرورش منطقه 3، پس از پايان امتحانات و تنظيم ليست نمرات از معلمان مربوطه درخواست مي كنند ليست نمرات در اختيار آنان قرار گيرد و زماني كه دبير يا معلم در برابر خواسته آنان مقاومت كند و حاضر نشود نمرات دانش آموز را تغيير دهد با دردسرهاي بسياري روبرو مي شود.

وي همچنين به بيان نمونه هايي از اين گونه تخلفات اشاره كرد و گفت: متاسفانه برخي از مديران اين مدارس در ثبت نام دانش آموزان دست به گزينش مي زنند و دانش آموزاني را پذيرش مي كنند كه براي آنها منافع مالي داشته باشد، به عنوان مثال به اصرار مدير مدرسه مجبور شدم به يكي از دانش آموزان بي بضاعت نمره عدم قبولي بدهم تا او ديگر موفق به ثبت نام در مدرسه مذكور نشود، و يا با درخواست مدير مدرسه به دانش آموزي كه مبلغ 2 ميليون تومان كمك كرده است نمره 20 داده مي شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یک ایرانی
|
UNITED STATES
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۳
1
3
این حرفا چیه میزنین...دارین با حرفاتون سلامت امتحانات را زیر سوال میبرید....راستی یه درخواست دارم ازتون انتخاب اگه میشه راجع به شیوه ی تصحیح ورقه های امتحان نهایی سال سوم دبیرستان یک تحقیق مفصل انجام دهید
مهدی ن.
|
NETHERLANDS
|
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۳
3
1
متاسفانه فساد اقتصادی-اخلاقی در اکثر ارگان‌ها و نهادها ریشه کرده و ما در این زمینه با کشور غرق‌در‌فساد روسیه رقابت می‌کنیم. گرفتن نمره مدرسه در مقابل دریافت پول حقیقتا ننگ‌اور است٬ آیا این افراد اندکی شرف دارند؟
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۳
یاد فیلمهای درباره زمان شاه افتادم که مدام فساد و رشوه از آن می تراود
معلم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۳
2
1
اگر واقعا صحت داشته باشد ، از خود پرسیده اید چرا ، من میگویم چون معلم تنها حقوق بگیر دولتیست که علی رغم زحمت بسیارحقوق مکفی نمیگیرد اگرچه ننگ آور است چون شرف خود را میفروشد نه نمره
مادر یک دانش اموز درسخوان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۱
1
0
با این حساب وای به حال اینده علمی کشور. انگاری همه مسولین اموزش وپرورش دست به دست هم داده اندتا بی سوادی به اوج برسد ان هم با تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه ها. خیلی ساعات مفیددرسی زیاد بود که این تصمیم گرفته شد؟هیچ دلسوزی وجود ندارد.
ولی دانش اموز
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۱
0
1
کاملا درست است.یا مدیر یا خود معلم با پول 20 می دهند دیگر از روی کارنامه نمی شود سواد دانش اموز راارزشیابی کرد .بهترین مبارزه با این اعمال کثیف برداشتن نمره است.هرچند راهکار جدیدی برای اخاذی پیدا خواهند کرد
مادر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۱
0
1
کاش فقط پول می خواستند
نظرات بینندگان