کد خبر: ۳۰۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۵ - ۱۳ تير ۱۳۹۰

فرمانده سپاه: اطلاعات تازه ای در خصوص طراحی موج جدید ترورها

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: علاوه بر در دستور کار بودن بستن تنگه هرمز در شرایط خاص بدنبال امکان استفاده از توان دفاعی در آبهای آزاد هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: علاوه بر در دستور کار بودن بستن تنگه هرمز در شرایط خاص بدنبال امکان استفاده از توان دفاعی در آبهای آزاد هستیم.

سردار سرلشگر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در گفت وگو با مهر گفت: دشمنان پس از شکست های اخیر در شرایط فعلی قصد دارند با اقدامات تروریستی به ایجاد ناامنی در کشور بپردازند. گزیده ای از این گفت و گو در ادامه می آید:

  • هم اکنون در مقطعی هستیم که احساس می شود دشمنان ما در برنامه هایی که از قبل  تعیین کرده بودند به شکست رسیده اند و در این مقطع طبیعی است که این اقدامات ترور فیزیکی و ناامنی را توسعه دهند. 
  • البته اطلاعات و شواهدی هم از این حرکت های اخیرا بدستمان رسیده است که راه آن هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و همه مسئولان بخش های مختلف است. 
  • سپاه تامین حفاظت دانشمندان هسته ای و شخصیت های علمی که ممکن است مورد هدف دشمنان انقلاب اسلامی باشند را از سال گذشته برعهده گرفته است.با این حال در این زمینه هوشیاری بیشتر، آماده باش و توجه خاص به موارد مشکوک مورد نظر است. 

آمادگی کامل ارتش سایبری سپاه برای مقابله با هرگونه تهاجم سایبری

  • ما توانمندی های بسیار خوبی در این زمینه داریم چراکه موضوع استعداد، هوش و توانمندی های فردی افراد در این حوزه مطرح است. 
  • توانی که برای نفوذ و مقابله در فضای سایبری وجود دارد در ایران اسلامی کم نیست و شاید خیلی از سربازان و افسران جنگ سایبری کشورهای دیگر ایرانی باشند که به آنها در این جنگ کمک می کنند. 
  • ما دارای آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه جنگ سایبری هستیم.اگر دشمن اقدامی را در این زمینه انجام دهد مقابله به مثل با آنها در دستور کار قرار می گیرد. ماموریت سپاه در همه زمینه های نظامی، فرهنگی و ... دفاعی است. در جنگ سایبری هم نگاهمان و سیاستمان پدافندی و دفاعی است . بدیهی است در صورتی که دشمن اقدامی را انجام دهد اقدامات پدافندی از جانب ما صورت می گیرد، همانطور که در بحث موشکی نیز این سیاست را دنبال می کنیم.
نظرات بینندگان