arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۷۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۲ - ۰۷ آذر ۱۳۹۵

افزایش نامه‌های تهدیدآمیز علیه مسلمانان در آمریکا پس از انتخاب ترامپ+تصاویر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

انتخاب ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری جدید آمریکا باعث تشدید ارسال نامه‌های تهدید‌آمیز به مساجد و تهدید به نسل‌کشی مسلمانان در این کشور شده است.

به گزارش انتخاب؛ به نقل از پرس‌تی‌وی، ارسال نامه‌های تهدید‌آمیز به برخی از مساجد در کالیفرنیای امریکا، یک گروه فعال حقوق مدنی تدابیر امنیتی بیشتر برای مسلمانان را خواستار شده است.

افزایش نامه‌های تهدیدآمیز علیه مسلمانان در آمریکا پس از انتخاب ترامپ+تصاویر

به گزارش آسوشیتدپرس از لس‌آنجلس، شورای روابط اسلام-امریکا می‌گوید برخی مساجد کالیفرنیا هفتۀ گذشته چندین نامۀ تهدید‌آمیز دریافت کردند که در آن‌ها ضمن تجلیل از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، مسلمانان به نسل‌کشی تهدید شده‌اند.

به گزارش شورای روابط اسلام –امریکا، لس‌آنجلس تایمز روز شنبه (6 آذر 95) گزارش داد مراکز اسلامی لانگ‌بیچ، کلرمونت در جنوب کالیفرنیا و مرکز اسلامی اِورگرین در شهر سن‌خوزه نیز نامه‌هایی مشابه دریافت کرده‌اند.

به گزارش شورای روابط اسلام- امریکا، در این نامه که مساجد لس‌آنجلس و سن‌خوزه به ترتیب روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آن را دریافت کردند، آمده است: «کلانتری جدید به شهر آمده است- رئیس‌جمهور دونالد ترامپ، که امریکا را پاک‌سازی خواهد کرد و ابتدا از شما مسلمانان شروع خواهد کرد.»

افزایش نامه‌های تهدیدآمیز علیه مسلمانان در آمریکا پس از انتخاب ترامپ+تصاویر

حسام آیلوش، مدیر اجرایی شورای روابط اسلام- امریکا، گفت در این نامه‌ها آمده است: «وی می‌خواهد همان کاری را که هیتلر با یهودیان کرد با شما مسلمانان انجام دهد.»

آیلوش با اشاره به اینکه مسلمانان در پی دریافت نامه‌هایی از این دست دلسرد و ناامید شده‌اند، افزود: «سخنان غیرمسئولانه و نفرت‌انگیز ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی‌اش، سطح وقاحت و نفرت و خشم را در میان عده‌ای که خود را هوادارش می‌نامند، بالابرده است.»وی افزود: «نمی‌خواهیم بگویم وی (ترامپ) این نژادپرست‌ها را به وجود آورده است اما وی این موضوع را عادی جلوه داد. وی ممکن است  بگوید در این زمینه مسئول نیست و من برای این گفتۀ وی احترام قائل هستم اما او باید به‌عنوان یک رئیس‌جمهور در خدمت  همۀ مردم امریکا باشد.»

در پی دریافت این نامه‌ها، پلیس امریکا تحقیقات دربارۀ آنها را به‌عنوان جرائم ناشی از نفرت بررسی می‌کند.

اظهارات توهین‌آمیز ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی علیه اقلیت‌های ساکن امریکا ازجمله مسلمانان و مهاجران و مواضع وی در بیگانه‌ستیزی، جنسیت و زن‌ستیزی از دیگر مواردی است که نگرانی منتقدان را برانگیخته است.

ترامپ در تبلیغات ریاست‌جمهوری خود خواستار ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی برای ردیابی و شناسایی مسلمانان در سراسر امریکا شد و گفت این کشور «قطعاً هیچ گزینه‌ای» به‌جز بستن مساجد نخواهد داشت.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان