arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۷۴۰۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۴ - ۰۷ آذر ۱۳۹۵

مجید انصاری: عده‌ای ناراحتند که برجام نتیجه می‌دهد

معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت: هرگز ادعا نمی‌کنیم در کشور مشکلی نیست، ولی در این مدت این کشور، به ثبات و امنیت پایدار رسیده است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون حقوقی رییس‌جمهور در مراسم سوگواری رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و علی ابن موسی الرضا (ع) تصریح کرد: سعادت مادی و معنوی، اقتدار و پیشرفت کشور در گرو پیمودن صادقانه خط روشن امام راحل است.

به گزارش انتخاب؛ حجت‌الاسلام مجید انصاری شنبه شب در این مراسم که به همت شورای هماهنگی تشکل‌ها و فعالان گروههای خط امام شهرری برگزار شد، با بیان اینکه در ۳۷ سال گذشته هر جا با جدیت راه امام پیموده شد، پیروزی‌ها و عزت‌ها روزافزون شد و هر جا از این راه اندکی فاصله گرفتیم دچار خسران شدیم، اظهارداشت: در هر عرصه‌ای از حیات اجتماعی، ملاک و شاخص برای ما و برای انقلاب اسلامی خط امام است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، این انقلاب در هیچ کجای جهان بدون نام امام خمینی شناخته شده نیست.

وی در ادامه تبیین شخصیت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) را نیاز مبرم امروز جامعه بشری دانست و تصریح کرد: مرز بین حقیقت و خرافه خیلی باریک است و اگر خوب شناخته نشود، مبانی مترقی و احکام نورانی اسلامی به ضد خود تبدیل می‌شوند.

معاون حقوقی رییس‌جمهور اظهار داشت: برخی سعی می‌کردند شخصیت پیامبر غیربشری و فرا زمینی معرفی شود تا قابل اقتباس و پیروی نباشد، برای همین است که قرآن تاکید دارد که برای هدایت مردم رسولی را از جنس خودشان برانگیختیم.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه امروز جهان اسلام و امت پیامبر خاتم یکی از دشوار‌ترین و غم بار‌ترین مراحل تاریخی خود را طی می‌کند، خاطرنشان کرد: در دنیای امروز که دنیای ارتباطات، دانش، علم، فهم و تعقل است، جاذبه‌های اسلام می‌توانست و می‌تواند نسل بالنده این عصر را تغذیه فکری کند چرا که اسلام دینی است که معجزه‌اش از جنس کلام، دانش و وحی است.

وی گفت: در دین اسلام این اندیشه، علم و تفکر است که مایه افتخار است. اسلام با آموزه‌های خود می‌تواند بشر گرفتار در بن بست‌های فکری، سیاسی و اخلاقی را نجات داده و جنگ‌ها را به صلح، دشمنی‌ها را به دوستی، ویرانه‌ها را به آبادی، بی‌عدالتی را به عدالت و ظلم‌ها را به آرامش و مروت تبدیل کند.

معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به اینکه البته دشمنان اسلام هم بیکار ننشستند، اضافه کرد: بعد از جنگ سرد بزرگان صهیونیست در نشستی تحلیل کرده بودند که در آینده قدرت در اختیار کیست؟ آن‌ها به این نتیجه رسیده بودند که پرچمدار ایدئولوژی بر‌تر در جهان آینده مسلمانان و در میان مسلمانان در اختیار ایرانیان و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: لذا دشمنان به نام اسلام و با ابزار تکفیر، سلفی‌گری، جمود، تحجر و خرافات جریان فکری راه انداختند و به جنگ اسلام و انقلاب اسلامی آمدند که امروز ثمرات این بذر شیطانی را در جهان اسلام در قالب جریانهای خشونت طلب و تروریستی می‌بینیم که هر روز به نام تشکیلاتی جدید سر بر می‌آورند و امروز داعش را به جان اسلام و جوامع اسلامی انداخته‌اند.

وی اظهارداشت: چهره‌ای از اسلام و دین که می‌رفت تا جهان را جذب کرده و در آمریکا و اروپا به سرعت در حال پیشرفت بود، با اقدامات تروریستی این گروهک‌های تروریستی که تحت نام اسلام انجام می‌دهند، آسیب جدی دیده است.

معاون حقوقی رییس‌جمهور تصریح کرد: متاسفانه هزینه اقدامات جنایتکارانه این گروهک‌های تروریستی و نابودی زیرساختهای کشورهای اسلامی، با منابع مالی برخی کشورهای اسلامی و خیانت سران این کشور‌ها رخ می‌دهد و در این وضعیت جمهوری اسلامی ایران تکلیفی بزرگ بر عهده دارد.

حجت الاسلام انصاری با تاکید بر اینکه رسالت ما فرا‌تر از حوزه شهرستان و استان و کشورمان است، خاطرنشان کرد: امروز آحاد ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در یک پیچ خطرناک از تاریخ اسلام، نقش بی‌بدیلی بر عهده دارد که کمترین کوتاهی در انجام وظیفه در این مسیر در پیشگاه خداوند، تاریخ و مردم پذیرفته نیست.

وی گفت: در وهله اول وظیفه ما زدودن غبار تردید و توطئه از چهره ناب پیامبر (ص)، قران و احکام نورانی و فقه اسلامی است. باید چهره پیامبر را آنچنان که در قرآن تبیین شده، معرفی کنیم. این مصیبت بزرگی است که امروز با نام پیامبر وحشیانه‌ترین جنایات را در مقابل دوربین‌ها مرتکب می‌شوند.

معاون حقوقی رییس‌جمهور اظهار داشت: اسلام با شمشیر یا پول پیش نرفت بلکه با اخلاق و مهربانی و صلح دوستی پیامبراسلام (ص) پیش رفت.

حجت الاسلام انصاری با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی باید اخلاق پیامبری داشته باشد، اظهار داشت: در جامعه اسلامی نباید حرمت کسی شکسته شود، حق کسی تضییع و یا حقوق جامعه زنان پایمال شود. اگر دولت و نظام برای استیفای حقوق زنان و ایجاد آزادی بیان به میدان بیایند، نباید گفته شود که این‌ها روشنفکر بازی است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت نظام جمهوری اسلامی در تطهیر چهره غبار گرفته پیامبر در میانه جهل و تبلیغات سوء این روز‌ها، بسیار سنگین است. با این وجود اگر امروز کشور به نام اسلام به خوبی اداره شود، رونق اقتصادی و اشتغال پایدار ایجاد شود و آزادیهای مشروع مردم در همه عرصه‌ها، در انتخابات و آزادی بیان و دیگر عرصه‌ها در حد اعلا تامین شود و کشور نمونه باشد، این بهترین تبلیغ برای چهره واقعی پیامبر و بهترین پاسخ به دشمنان اسلام است.

انصاری در ادامه سخنانش گفت: تعجب می‌کنم که بعضی از روی جهالت یا حسادت، کارشکنی‌هایی کرده و فکر می‌کنند اگر اینگونه القا کنند که دولت موفق نبوده، آن‌ها قوت می‌یابند. در وضعیتی که همه دشمنان تلاش دارند ملت را مایوس کنند، عده‌ای نیز در داخل عملا‌‌ همان مسیر را پی می‌گیرند و هر کار مثبتی در این دولت انجام می‌شود، یک طوری سعی می‌کنند آن را تخریب کنند.

معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به ارائه گزارشی از اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در جلسه دو هفته قبل مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی معاون اول رییس جمهوری، آن را بسیار افتخارآمیز و قانع کننده توصیف کرد و پرسید که چه اشکالی دارد که این گزارش از صدا و سیما و رسانه‌ها به شکل کامل پخش شود؟

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه هرگز ادعا نمی‌کنیم در کشور مشکلی نیست، ولی در این مدت این کشور، به ثبات و امنیت پایدار رسیده است، اظهار داشت: مرتب در رابطه با امنیت کشور تبلیغ می‌کنند که درست هم هست و امروز کشورمان امنیتی بی‌مثال و حتی بالا‌تر از کشورهای اروپایی دارد، اما آیا این امنیت همین طوری به دست آمده است؟ هزینه‌های مالی آن از کجا تامین شده است؟ نیروهای بسیج، سپاه، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی که درود خدا بر همه آن‌ها و دستشان را می‌بوسیم، بالاخره لجستیک و منابع مالی نمی‌خواهند؟

معاون حقوقی رییس‌جمهور تصریح کرد: می‌گویند نگاه این دولت به خارج است! آیا نگاه این دولت به خارج است یا دولتی که در سال ۹۱ شش و نیم میلیون تن گندم وارد می‌کرد و شعار استقلال اقتصادی هم سر می‌داد. این دولت در میانه این همه مشکلات و کمبودهای مالی، امسال به خودکفایی کامل در تولید گندم دست یافته است.

انصاری خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان در نیمه اول سال ۹۲ که دکتر روحانی دولت را تحویل گرفت، فقط برای سه روز گندم داشت. کل ذخیره گندم کشور در آن مقطع ۱۸ روز بود. امسال و در حال حاضر بیش از یکسال ذخیره گندم تولید داخلی داریم. این دستاورد بدون افزایش سطح زیرکشت و فقط با افزایش بهره وری به دست آمده است. آیا این اقتصاد مقاومتی نیست؟

معاون حقوقی رییس جمهوری پرسید تلاش برای رسیدن به سهم برابر در برداشت حوزه‌های مشترک نفتی و گازی با عراق و قطر، اقتصاد مقاومتی و نگاه به توانمندی‌های داخلی نیست؟

وی با اشاره به آمارهای دیگری از اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از جمله تاسیس بیش از ۲۵۰۰ شرکت دانش بنیان و تقویت و حمایت مستمر آن‌ها، گفت: در دولت گذشته بیش از ۲۰ میلیارد دلار از محل فروش نفت ما در کشوری بلوکه ماند و آن کشور برای ما تعیین تکلیف می‌کرد که چه کالایی به جای پولمان وارد کنیم اما حالا این ما هستیم که تعیین می‌کنیم از کجا و چه کالایی بخریم که این به نفع کشور بوده و باعث انتقال تکنولوژی بر‌تر نیز به کشور می‌شود. کشوری اروپایی آمده ۴ میلیارد دلار در کشور سرمایه گذاری کرده و انتقال تکنولوژی هم انجام می‌شود، آن وقت باز می‌گویند چرا رفته‌اید سراغ اروپایی‌ها؟ معنای این حضور آن است که بازار ایران، بازار امنی برای سرمایه گذاری شده است و امنیت سرمایه گذاری ایجاد شده و روابط بین المللی اصلاح شده و سنگلاخ ناشی از تحریم‌ها برداشته شده است.

معاون حقوقی رییس‌جمهور تصریح کرد: البته عده‌ای ناراحتند که برجام دارد نتیجه می‌دهد. برخی خوشحال هم شده‌اند که حالا ترامپ درآمریکا سر کار آمده است و حرفهایی هم زده است. اما تکلیف ما را مقام معظم رهبری مشخص کرده که اگر آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم و این دقیق هم هست.

وی خاطرنشان کرد: اخلاق پیامبر اخلاق انصاف است، چرا این اخلاق در کشورمان رعایت نمی‌شود. بیایید رقابت سیاسی داشته باشیم، انتقاد سازنده کنیم، ولی منافع ملی را زیر پا له نکنیم، امید را از بین نبریم، اخلاق جامعه را فاسد نکرده دروغگویی و تهمت را منتشر نکنیم.

معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت: طی ده‌ها سال، ده‌ها خبرگزاری و رسانه از پول این ملت انقلابی و از جیب ملت تاسیس شده‌اند و گویی رسالتشان فقط ناامید کردن، اهانت به رییس جمهوری، کوبیدن دولت و سیاه نمایی در عرصه تبلیغات است. خوب لااقل بروید از پول خودتان این کار را بکنید نه از پول ملت! البته مردم این رسانه‌ها را می‌شناسند.

حجت الاسلام انصاری تاکید کرد: ما نیاز به وحدت و انسجام داریم. من از تحلیلهای نادرست و شستشوی ذهن جوانان نگرانم. فضا سازی، نفرت آفرینی و تخریب شخصیت‌های نظام، جریانات سیاسی و بزرگان و کسانی که با امام راحل بودند، صحیح نیست. این بذر کینه و نفرتی که می‌نشانند ۱۰ سال دیگر چه محصولی تحویل می‌دهد؟

معاون حقوقی رییس‌جمهور افزود: باید به انسجام ملی پایبند بوده و مدارا و اخلاق اسلامی را تمرین کرده تا به عادت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک هفته بسیج گفت: رییس جمهوری در جلسه چهارشنبه گذشته دولت سخنانی در توصیف بسیج داشتند که نظیر آن را در جامعیت نسبت به جایگاه و نقش بسیج در انقلاب ندیدم، اما دریغ از اینکه یک کلام از آن توسط برخی رسانه‌های مدعی پخش شود.

معاون حقوقی رییس‌جمهور در ابتدای سخنان خود نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، درگذشت تعدادی از هموطنانمان در عملیات تروریستی در عراق و تصادف قطار در سمنان و همچنین درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی از مراجع عظام تقلید را تسلیت گفت.
منبع: ایلنا
نظرات بینندگان