arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۷۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۵ - ۰۷ آذر ۱۳۹۵

پیکر کاسترو سوزانده شد/ میدان انقلاب هاوانا شاهد ادای احترام ملی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خاکستر رهبر فقید انقلاب کوبا پس از سوزاندن پیکر وی به سانتیاگو منتقل خواهد شد و فردا مراسم ادای احترام ملی در میدان انقلاب هاوانا برگزار خواهد شد.

به گزارش انتخاب؛ به نقل از یورونیوز، پیکر «فیدل کاسترو» رهبر انقلاب کوبا که جمعه شب در۹۰ سالگی درگذشت، بنا به وصیتش سوزانده شد.

یاد او فردا -دوشنبه- ابتدا طی مراسمی در میدان انقلاب هاوانا، پایتخت، گرامی داشته می‌شود و دوستدارانش در میدانی که در آن بارها و بارها شاهد سخنرانی‌اش بودند، به وی ادای احترام می‌کنند.

خاکستر فیدل کاسترو سپس از هاوانا راهی شهر سانتیاگو می‌شود؛ درست برعکس مسیری که انقلاب کوبا آن را ۵۷ سال پیش با فیدل جوان پیموده بود؛ شهری که یادآور خاطرات بسیاری برای او و یاران نزدیکش بود.

در کوبا ۹ روز عزای عمومی اعلام شده و پرچم‌ها به احترام فیدل کاسترو نیمه برافراشته‌اند؛ به احترام رهبری که باورش به انقلاب را در همسایگی آمریکا نباخت.

«رائول کاسترو» رئیس جمهوری کوبا در پیامی تلویزیونی در اعلام خبر مرگ برادرش مردم کوبا را این گونه مورد خطاب قرار داد: «مردم عزیز کوبا، با غم و اندوهی عمیق در برابر شما حاضر شده‌ام برای اینکه به ملتمان، دوستانمان در قاره آمریکا و مردم جهان اعلام کنم که امروز ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ ساعت ۲۲:۲۹ دقیقه فیدل کاسترو فرمانده کل قوای انقلاب کوبا درگذشت. تا پیروزی، همیشه.»
منبع: ایلنا
نظرات بینندگان