arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۷۴۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۹ - ۰۷ آذر ۱۳۹۵

کشور به ایجاد شغل برای ۱۵ میلیون نفر احتیاج دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: دولت بودجه خوبی را برای این برنامه اختصاص داده است.
 
به گزارش انتخاب؛ مجمع بسیج مهندسین صنعت استان قزوین با حضور محمد شاهرخی فرماندهی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین، علی فرخ‌زاد معاون عمرانی استاندار قزوین، فرج‌الله فصیحی رامندی رئیس شورای شهر قزوین، اعضای شورای شهر، مسئولان و جامعه مهندسین استان در سالن شهید حسن‌پور برگزار شد.
 
داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در این نشست با بیان اینکه تهدیدات در هر جامعه‌ای همیشه نظامی نیست اظهار کرد: گاه با تهدیداتی روبرو هستیم که اگر برای آن برنامه‌ریزی و آینده‌پژوهی مناسب صورت نگیرد در آینده به بحران تبدیل خواهد شد.
 
وی با اعلام اینکه از سال ۱۳۹۵ الی ۱۴۰۰ آمار جوانان ۱۵ الی ۲۴ سال به ۱۵ میلیون نفر خواهد رسید گفت: مسئولان و دولتمردان در کشور باید برای این تعداد نیروی آماده‌به‌کار در ۵ سال آینده فکری اساسی نموده چراکه در غیر این صورت با مشکلات بسیار و تلاطم‌های بزرگ روبرو خواهیم شد.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای به برنامه دولت برای اشتغال ۸۰۰ هزار نفر تا پایان سال اشاره کرد و افزود: حتی اگر این آمار که در سال‌های پیش هم مورد توجه بود و محقق نشد هم به نتیجه رسد در طول ۵ سال آینده تنها ۵ میلیون نفر شاغل خواهند شد درحالی‌که نیاز کشور به ایجاد شغل برای ۱۵ میلیون نفر است.
 
محمدی با اشاره به اجرای برنامه «بهین یاب» توسط دولت در راستای ایجاد اشتغال در کشور تصریح کرد: دولت بودجه خوبی را برای این برنامه اختصاص داده است اما شاهد ایجاد انحراف در این برنامه هستیم که با نظارت دقیق باید جلوی این انحراف گرفته شود.
 
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های استان قزوین برای ایجاد اشتغال در استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۰۰ شرکت در استان بودجه مناسب از طریق طرح بهین یاب دریافت کرده‌اند که اگر این هزینه در مسیر واقعی خود هزینه می‌شد باید تا پایان سال به اشتغال ۱۵ الی ۲۰ هزار منجر می‌شد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستیم که این اتفاق در استان رخ نداده و چنین حرکتی که به اشتغال در استان منجر شود را شاهد نیستیم.
 
محمدی در پایان با اعلام اینکه بودجه‌های تزریق‌شده از سوی دولت برای ایجاد اشتغال در سطح استان اگر در مسیر واقعی به کار گرفته نشود و به اشتغال منجر نشود خیانت بزرگ به مردم خواهد بود گفت: درحالی‌که در ۶ ماه اول سال ۴ هزار نفر تعدیل نیرو در استان داشتیم اعلام می‌شود که ۵۰۰۰ نفر شغل ایجادشده است درحالی‌که واقعیت امر را اگر بخواهیم در نظر بگیریم در حقیقت با کسر این میزان افراد تعدیل‌شده تنها ۱۰۰۰ شغل در استان ایجادشده است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان