کد خبر: ۳۰۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۴ - ۱۵ تير ۱۳۹۰

"9 دي " موقتا رفع توقيف شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پي رسيدگي به شكايت مديرمسئول هفته‌نامه "9 دي " از هيئت‌ نظارت بر مطبوعات به دستگاه قضايي به دليل توقيف اين نشريه، قاضي پرونده دستور موقت رفع توقيف "9 دي " را صادر كرد.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس؛ دادگاه رسيدگي به شكايت حجت‌الاسلام حميد رسايي مديرمسئول هفته‌نامه "9 دي " از هيئت نظارت بر مطبوعات در روزهاي سه‌شنبه 31 خرداد و دوشنبه 13 تير ماه جاري در شعبه 34 مجتمع قضايي شهيد بهشتي تهران برگزار شد.

هيئت نظارت بر مطبوعات روز دوشنبه بيست و سوم خرداد، هفته‌نامه "9 دي " را به دليل "انتشار مطالب اقتصادي بدون قيد زمينه آن در مجوز نشريه، انتشار كاريكاتوري از سيدمحمد خاتمي با لباس روحانيت و تغيير صاحب‌امتياز "9 دي " بدون اطلاع هيأت نظارت " توقيف كرد.

مديرمسئول هفته‌نامه "9 دي " در اعتراض به رأي مذكور بر اساس تبصره 2 ماده 10 قانون مطبوعات كه تصريح دارد "تصميمات هيئت نظارت بر مطبوعات مانع از شكايت و اقامه دعواي ذينفع در محاكم نخواهد بود "، از هيئت نظارت در مجتمع قضايي شهيد بهشتي تهران شكايت كرد و خواستار رفع توقيف موقت از نشريه متبوعش شد.

شكايت حجت‌الاسلام رسايي طي دو مرحله در شعبه 34 مجتمع مذكور مورد رسيدگي قرار گرفت و رئيس شعبه رسيدگي كننده، طي دو مرحله دستور موقت رفع توقيف از هفته‌نامه "9 دي " را صادر كرد كه به دليل موقت بودن اين دستور، دادگستري تهران بايد آن را براي اجرا تائيد كند.

پيش از اين روزنامه "همشهري " كه به دليل ترويج بهائيت از طريق انتشار آگهي اين فرقه ضاله توقيف شده بود و همچنين روزنامه "فرهنگ آشتي " كه از سوي هيئت نظارت بر مطبوعات لغو مجوز شده بود، با دستور موقت دستگاه قضايي رفع توقيف شدند اما رفع توقيف موقت "9 دي " دو هفته به طول انجاميده است.
نظرات بینندگان