arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۷۴۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۳ - ۰۷ آذر ۱۳۹۵

انتقادات صریح مشاور نظامی رهبر انقلاب از سعودی‌ها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاورعالی نظامی فرماندهی کل قوا با تاکید بر اینکه سعودی‌ها به کمک آمریکایی‌ها در منطقه اقدام به جنایت می‌کنند، گفت: سعودی‌ها با پول نفت در منطقه به ترویج وهابیت می‌پردازند.
 
به گزارش انتخاب؛ سردار سرلشگر حسن فیروزآبادی در مراسم یادواره شهدای بخش چندار از توابع شهرستان ساوجبلاغ که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) شهر کوهسار برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس و همچنین هفته بسیج اظهار داشت: مجلس شهدا مجلس بزرگی است.
 
وی با اشاره به اینکه شهدا برای دفاع از کیان ایران اسلامی به جبهه ها رفتند، افزود: شهدا ارتباط معناداری با ائمه و اهل بیت(ع) برقرار کردند. اگر امام حسین(ع) در قیام عاشورا نبود نامی از پیامبر اسلام(ص) و قرآن نیز نبود.
 
وی با اشاره به اینکه منطقه چندار۱۱۰ شهید به انقلاب و دفاع مقدس تقدیم کرده است، ادامه داد: زمانی که امام خمینی(ره) در ایران قیام کرد آمریکا و اسرائیل همه تلاششان را کردند که اسلام را نابود کنند.
 
فیروزآبادی با تاکید بر اینکه شهدا، ما را به وظیفه اصلی که خدا از ما خواسته راهنمایی می کنند، ادامه داد: خداوند در قرآن کریم می فرماید شهیدان زنده اند و نزد ما روزی دارند؛ این مهم باید مورد توجه قرار گیرد. شهدا از حیات طیبه برخوردار هستند و کسانی که لیاقت حضور در مجلس شهدا را پیدا می کنند نزد خدا عزیز هستند.
 
وی تاکید کرد: یکی از نشانه های شهدا که برای ما به یادگار مانده اصل ولایت پذیری و ولایت مداری است.
 
مشاورعالی نظامی فرماندهی کل قوا در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از شهدای بخش چندار دانش آموزان بوده اند، گفت: صفای جبهه ها با وجود رزمندگان بود، رزمندگان اسلام دشمن بعثی را جدی نمی گرفتند.
 
سردار فیروزآبادی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته مبارک بسیج افزود: امام راحل فرمودند بسیج شجره طیبه و درخت تناوری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و عطر عشق می دهد.
 
مشاورعالی نظامی فرماندهی کل قوا با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت ایران را بسیجی می دانند، تصریح کرد: ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی برای دفاع از اسلام از هیچ تلاشی فروگذار نبوده اند.
 
وی ضمن گرامیداشت سالروز نیروی دریایی گفت: در اوایل سالهای جنگ، عراق در چنین روزی همه نیروی دریایی خود را از دست داد، این پیروزی با تلاش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شمال خلیج فارس محقق شد.
 
سردار فیروزآبادی با اشاره به اینکه آزادگان از دشمن ترس و وحشتی به دل نداشتند، تصریح کرد: بنده از روز اول جنگ در جبهه ها حضور داشته ام. رزمندگان در بسیاری از مواقع با دستان خالی به جنگ دشمن می رفتند و اگر هیچ امکانی برای دفاع نداشتند اسیر می شدند.
 
مشاورعالی نظامی فرماندهی کل قوا با اشاره به اینکه منطقه چندار۷۵ جانباز، تقدیم ۸ سال جنگ تحمیلی کرده است، تصریح کرد: این منطقه، شهدای شاخصی چون مهدی فلاحت پور دارد.
 
وی تاکید کرد: سینمای ما در یک برهه ای از زمان با جنگ هیچ فرقی نداشت و آن هم زمانی بود که شهید مرتضی آوینی و شهید مهدی فلاحت پور اقدام به تهیه مجموعه روایت فتح کردند.
 
سردار فیروزآبادی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات منطقه و حضور گروه تکفیری داعش در عراق اشاره کرد و گفت: داعش مدعی استقرار دولت اسلامی در عراق و شام است. استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای جنایتکار در عراق القاعده و داعش را به جان شیعیان انداخت.
 
مشاورعالی نظامی فرماندهی کل قوا با اشاره به اینکه حکومت داعش ادامه دهنده حکومت یزید و هارون الرشید است، ادامه داد: داعش هم شیعیان و هم برخی از فرق اهل تسنن را کافر می دانند این در حالی است که خودشان کافر هستند.
 
وی تاکید کرد: آمریکا، اسرائیل و انگلیس از مسلمانان در هراس هستند و به همین دلیل با در اختیار گذاشتن سلاح های شیمیایی و پول به داعش کمک می کند که در منطقه اقدام به مسلمان کشی کند.
 
سردار فیروزآبادی گفت: شهدای مدافع حرم و رزمندگان اسلام در خارج از مرزها برای تامین امنیت با داعش و گروه های تکفیری می جنگند.  حضور رزمندگان اسلام در عراق و سوریه برای دفاع از حریم اهل بیت ستودنی و قابل ارزش و احترام است.
 
مشاورعالی نظامی فرماندهی کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دین عربستان وهابیت است، اظهار داشت: وهابیت نیز مانند بهائیت ساخته دست انگلیس است.
 
سردار فیروزآبادی با تاکید بر اینکه سعودی ها به کمک آمریکایی ها در منطقه اقدام به جنایت می کنند، گفت: سعودی ها با پول نفت در منطقه به ترویج وهابیت می پردازند.
منبع: مهر
نظرات بینندگان