arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۷۵۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۳ - ۰۸ آذر ۱۳۹۵

مجید انصاری: ارائه پیام ناامنی به خارج از کشور مانع از جذب سرمایه خارجی می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مجید انصاری: ارائه پیام ناامنی به خارج از کشور مانع از جذب سرمایه خارجی می‌شودمعاون حقوقی رییس جمهور با بیان اینکه پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، با جامع‌ترین و کامل‌ترین نسخه نجات بخش بشر مبعوث شد، گفت: دشمنان اسلام از همان زمان پیامبر دست به کار طراحی توطئه شدند تا نهضت نوپای اسلام را با انحراف مسیر رهبری، متوقف کنند و امروز هم جامعه بشری همچنان گرفتار همان توطئه شوم است.

به گزارش انتخاب، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری یکشنبه شب و در مراسم سوگواری رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن(ع) در مسجد احمدیه نارمک با تشریح وضعیت عربستان هنگام مبعث پیامبر اسلام(ص) گفت: در جامعه عربستان آن روز سقوط اخلاقی تا آنجا پیش رفته بود که روابط حاکم بر افراد، مبتنی بر رذایل اخلاقی و ضد ارزشهایی چون قبیله پرستی، خودپرستی، زورمداری، حماقت و جهالت محض استوار بود.
پیامبر خانه دشمن‌ترین دشمنانش را خانه امن اعلام کرد

او افزود: پیامبر نظام ارزشی جامعه روزگار خود را که در آن ناهنجاری‌ها به غلط به هنجارها و ارزش‌ها تبدیل شده بودند، برهم زد.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: هنگام فتح مکه، بسیاری از اهالی مکه فکر می‌کردند پیامبر به تقاص ظلم‌هایی که از سوی آنها بر او رفته است، کشتار به راه خواهد انداخت، اما پیامبر حتی خانه دشمن‌ترین دشمنانش را خانه امن اعلام کرد.

پول نفت عربستان صرف خرید اسلحه می‌شود

انصاری افزود: امت پیامبر رحمت و رافت، امروز در گرداب جهالت نادانان، داعشی‌ها، وهابی‌ها، تکفیری‌ها و حامیان اسلام آمریکایی که فقط آدمکشی و خونخواری را می‌شناسند، بدترین مظلومیت تاریخ خود را تجربه می‌کند.

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه امروز جامعه اسلامی مصیبت‌های بزرگی دارد، گفت: روزانه ده میلیون بشکه نفت به قیمت پایین از منابع نفتی سرزمین عربستان به آمریکا و رژیم صهیونیستی فروخته می‌شود و با پول آن اسلحه خریداری می‌شود تا مسلمانان مظلوم و فقیر یمن به خاک و خون کشیده شوند و اوضاع سوریه، عراق، افغانستان، لبنان و دیگر کشورهای اسلامی بهم ریخته شود. 

ایران آباد بهترین تبلیغ برای اسلام است

انصاری، وظیفه مردم ایران در برهه زمانی کنونی را بسیار سنگین برشمرد و افزود: وظیفه نخست، آگاه‌سازی ملت‌های مسلمان نسبت به خطرات دشمن است که خوشبختانه رهبر معظم انقلاب و دولت به نحو احسن در حال انجام آن هستند و دیپلماسی فعال ما نیز در تلاش است بلکه کشورهای اسلامی به هم نزدیک شده و دل‌ها به هم مهربان و سایه خشونت و جنگ و ترور رفع شود. 

او وظیفه دوم را ساختن ایران اسلامی ذکر کرد و گفت: باید کشور را آنگونه که امام و شهدا می‌خواستند و مقام معظم رهبری می‌خواهند، بسازیم. یک ایران آباد با اقتصادی شکوفا و فرهنگی بالنده که در آن آحاد جامعه در عین اختلافات و تفاوت سلایق با هم مهربان باشند، بهترین تبلیغ برای اسلام است.

نباید در نظام ما حتی حقوق یک نفر تضییع شود

معاون حقوقی رییس جمهوری اضافه کرد: وظیفه داریم ایران را به عنوان الگوی جامعه مطلوب مورد نظر پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) به جهان معرفی کنیم و این جز با ساختن صحیح کشور به دست خودمان میسر نیست.

انصاری گفت: در نظام اداری جمهوری اسلامی نباید رشوه و تضییع حقوق افراد را حتی یک مورد شاهد باشیم. نباید در نظام قضایی ما حتی حقوق یک نفر تضییع شود. مسئولان نظام اسلامی وظیفه دارند نظام اداری سالم ایجاد کرده و با فساد مبارزه اساسی کنند و با اصلاح نظامات ناکارامد، در مصرف بیت المال صرفه جویی کنند.

دولت تلاش می‌کند امید جای ایجاد یاس را بگیرد

وی افزود: ایجاد رونق اقتصادی، اشتغال برای جوانان، جذب سرمایه و اجرای اقتصاد مقاومتی، از مصادیق ساختن کشور هستند و نه به عنوان عضو دولت، بلکه به عنوان یک شاهد، می‌بینم که رییس جمهور، وزرا و مسئولان دولتی، جهادگونه در حال تلاش برای آبادانی و ساختن کشور هستند.

انصاری ادامه داد: البته مشکلات زیادی به دولت به ارث رسیده و آثار تحریم‌ها نیز کم و بیش برقرار است. از همین رو دولت تلاش دارد آرامش را بر فضای کشور مستقر کرده و بداخلاقی را کنار بزند تا امید، نشاط، برادری و تلاش جای ایجاد یاس و پراکندن بداخلاقی را بگیرد و زمینه برای مشارکت همگانی در ساختن کشور فراهم شود.

دولت همه امکانات کشور را برای سازندگی بسیج کرده است

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهار داشت: دولت همه امکانات کشور را برای سازندگی بسیج کرده اما جذب سرمایه خارجی چنان که مورد تایید سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری نیز هست، برای رونق و کسب و کار و ایجاد اشتغال در کشور لازم است. 

او تصریح کرد: جذب سرمایه نیاز به ارائه تصویری آرام و امن از کشور است و به ویژه برای جذب سرمایه خارجی باید ارتباطات خارجی ما تقویت و بازسازی شود. بداخلاقی و دعوا و ارائه پیام ناامنی به خارج از کشور مانع از جذب سرمایه خارجی می‌شود.
منبع: ایلنا
نظرات بینندگان