کد خبر: ۳۰۷۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۶ - ۱۵ تير ۱۳۹۰

فيفا تاريخ رسيدگي به پرونده بن همام را اعلام کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کمیته اخلاقی فیفا بیست و دوم و بیست و سوم ماه ژوئیه به منظور بررسی پرونده محمد بن همام که به فساد مالی متهم شده است، تشکیل جلسه خواهد داد. فدراسیون بین المللی فوتبال همچنین به پرونده دبی مینگل و جیسون سیلوستر، دو مقام دیگر فیفا، که بیست و نهم ماه مه از سوی کمیته اخلاقی بطور موقت معلق شدند، رسیدگی خواهد کرد.

به گزارش انتخاب؛  این سه نفر به همراه جک وارنر، یکی از معاونان سابق فیفا و رئیس سابق کنفدراسیون کونکاکاف، در ارتباط با اتهام نقض اصول اخلاقی و انضباطی فیفا، معلق شده اند. زمانیکه وارنر از سمت های خود در فیفا و کونکاکاف استعفا کرد، تحقیقات کمیته اخلاقی در خصوص اتهامات وی لغو شد.

فیفا اعلام کرد بن همام و دو مقام دیگر، گزارشی در خصوص تحقیقات کمیته اخلاقی دریافت کرده و دعوت شده اند دفاعیات خود را بصورت کتبی در نشست بیست و دوم ماه ژوئیه، ارائه دهند. بیست و سوم ماه ژوئیه، اعضای کمیته اخلاقی فیفا رایزنی و در خصوص این پرونده ها تصمیم گیری خواهند کرد. کمیته اخلاقی در حال تحقیق درباره اتهامات در این خصوص است که بن همام، نامزد سابق تصدی پست ریاست فیفا، در نشست ویژه ای در ماه مه، به اعضای اتحادیه فوتبال کارائیب، پیشنهاد رشوه داده است.

 بن همام و وارنر، هر دو، ارتکاب هر گونه تخلفی را تکذیب کرده اند.
نظرات بینندگان