arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۷۷۵
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۷ - ۱۵ تير ۱۳۹۰

دادستان ياسوج: قرار است تندیس آریو برزن به مکان دیگری منتقل شود نه انکه تخریب شود

دادستان ياسوج با انتقاد از برخي رسانه‌ها در دامن زدن به موضوع تنديس آريوبرزن گفت: هيچ دستوري براي تخريب تنديس آريوبرزن صادر نشده بلكه مقرر شده اين تنديس به مكان ديگري منتقل شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادستان ياسوج با انتقاد از برخي رسانه‌ها در دامن زدن به موضوع تنديس آريوبرزن گفت: هيچ دستوري براي تخريب تنديس آريوبرزن صادر نشده بلكه مقرر شده اين تنديس به مكان ديگري منتقل شود.

حجت‌الاسلام سيدمحمد موسوي‌پور امروز در گفت‌وگو با فارس گفت: دستور دادستان در مورد جابه‌جايي تنديس آريوبرزن در تاريخ 25 خردادماه صادر شده و ارتباطي به اظهارات و مطالب مطرح ‌شده اخير ندارد.

دادستان ياسوج افزود: با توجه به اين‌كه قرار بوده ميدان كنوني كه تنديس آريوبرزن در آن نصب شده، به نام ميدان سوم خرداد و آزاد‌سازي خرمشهر نام‌گذاري شود، نصب اين تنديس موجب بروز برخي اختلافات و اظهار نظرها شده است.

وي ادامه داد: ولي اقدام دادستاني در خصوص جابه‌جايي اين تنديس قبل از طرح اين مسائل در افكار عمومي و كاملا در يك فضاي كارشناسانه به منظور پيشگيري و جلوگيري از تنش‌هاي احتمالي صادر شده است.

وي بيان داشت: نامه سپاه چند روز قبل از برگزاري يادواره شهدا به دادستاني واصل شده و اين‌گونه نبوده كه دادستاني بعد از نقل اظهاراتي در خصوص جابه‌‌‌جايي اين تنديس در يادواره شهدا دستوري را صادر كرده باشد بلكه اين موضوع از مدت‌ها قبل بر اساس تشخيص و مصلحت در دستور قرار گرفت و نه در نامه دادستان و نه در نامه سپاه اشاره‌اي به تخريب مجسمه آريوبرزن نشده و تنها بر جابه‌‌‌جايي آن تاكيد شده است.

موسوي‌پور با اشاره به اين‌كه موضوع جابه‌‌‌جايي تنديس آريوبرزن از ميداني به همين نام در ابتداي ورودي شهر ياسوج، هم طرفداراني دارد و هم مخالفاني اعلام كرد: به منظور جلوگيري از تنش و پيشگيري از اختلافات احتمالي در نامه‌اي به شهرداري و شورا خواستار جابه‌‌‌جايي اين تنديس شديم و مقرر شد شوراي شهر بعد از مشورت در خصوص ارائه يك راهكار مناسب به اجماع برسند كه اين موضوع به خاطر عدم انتخاب شهردار هنوز محقق نشده است.

وي عنوان داشت: امروز كه شوراي شهر سرپرست شهرداري ياسوج را منصوب كرد اميدواريم كه هر چه سريع‌‌‌تر در يك فضاي معقول و آرام به يك تصميم مناسب برسند و نسبت به جابه‌‌جايي اين تنديس اقدام كنند.

دادستان ياسوج در حالي‌كه تاريخ نامه ارسالي خود را به خبرنگار فارس نشان مي‌داد، اضافه كرد: با وجود آن‌كه اين موضوع قبل از بزرگنمايي‌هاي اخير و طرح مسائلي از سوي برخي مقامات، در نامه‌اي به شوراي اسلامي شهر ياسوج ارسال شده، برخي رسانه‌ها با دامن زدن به اين موضوع سعي در القاي اين موضوع داشتند كه دستور دادستان بلافاصله بعد از طرح اين موضوع صادر شده ولي همان‌گونه كه شما مي‌بينيد اين نامه در 25 خرداد ارسال گرديده و ارتباطي به جريانات و طرح مسائل اخير ندارد.

دادستان ياسوج تصريح كرد: بر اساس گفته‌هاي اعضاي شوراي شهر، تنها نام‌گذاري اين ميدان به آريوبرزن به شهرداري ابلاغ شده و نصب تنديس در برنامه نبوده ولي شهرداري نسبت به نصب تنديس آريوبرزن نيز در اين ميدان اقدام كرده است.

وي از رسانه‌هاي كهگيلويه و بويراحمد خواست با در دست گرفتن نبض جامعه، به آرامش و توسعه اين استان كمك كنند و با بزرگ‌نمايي و دامن زدن به موضوعات التهاب آفريني نكنند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۵
0
1
جناب دادستان کارازمنطقه واستان گذشته وجنبه کشوری پیداکرده حالاشمابایددرمقابل کل کشورپاسخگوباشیدنه یاسوج.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۵
0
1
آقا نکنین التماس ما اینست که این کارها رو نکنین هیچ آبی از اعمال تنگ نظرانه گرم نمیشه این وسط فقط یکی دنبال این جور مسایل می افته که خودشو به عنوان خیلی مسلمان و خیلی مکتبی معرفی کنه ضررشو کی میکنه اون شهیدایی که باید حرمتشون تا قرنها حفظ بشه / بگذارین زحمت بچه ها و خون بچه ها همینجوری مورد احترام آیندگان هم بمانه اگه راست میگین یک شغل ایجاد کنین که یک جوان رو از بدبختی نجات بدین
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۵
0
1
منظورتون از جای دیگه انباری دادستانی که نیست؟!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۵
0
1
احتمالا فکر کردن کلمه آریوبرزن یونانیه / نه آقا یه اسم اصیل ایرانیه
ایرانی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۶
0
0
جناب دادستان محترم کسی که به این منصب بزرگ یعنی دادستانی منصوب می شود باید وحتما آدم تحصیلکرده وروشن بی طرفی باشد تا بتواند در مقام قضاوت ودادرسی درست عمل بکند وقتی جنابعالی به این راحتی تحت تاثیر و یا فشار یک نهاد دستور برداشتن این تندیس ملی را صادر می کنید در مورد پروند های قضائی چگونه قضاوت خواهید کرد ؟ در ددنیائی که طوفان فرهنگی غرب در حال جولان دادن و به زیر کشیدن ومبارز طلبیدن فرهنگهای دیگر و بزرگنمائی تاریخ وفرهنگ خود است ودیگر کشورها به دنبال کوزه شکسته ای و استخوان جا ماند های برای نشان دادن تاریخ خود و عرض اندام هستند .ما با تاریخ وقهرمانان ملی وتاریخی خود چه می کنیم در جائی که غرب با بزرگنمائی اسکندر ووساختن فیلمهائی هدفدار مانند 300 واسکندر در پی حقیر نمودن ایرانیان دارد .متاسفانه خودمان هم مهر تائید بر کار های آنها می زنیم .و برای عملکرد نادرست خود به دنبال توجیه هستیم .تندیس سوم خرداد برازنده همان شهر خرمشهر هست نه شهر دیگر .شهری که در تاریخ کشور مظهر مقاومت وشهادت شد .جناب دادستان جا داشت جنابعالی به آن مقام نظامی توضیح می دادید که اگر فکر میکنید دم وپشت تندیس آریو برزن توهین به تمسال شهدا هست . با چند متر جابجا کردن آن عکسها مشکل حل می شد .در ضمن در میدانی که مرتب افراد در حال گذر هستند ومرتب به لحاظ فیزیکی پشتشان به عکسها می افتد چه باید کرد .آیا باید مانع رفت وآمد در آن مکان شد یا میدان را به لحاظ فیزیکی تغییر داد. لطفا توضیح فرمائید .ما الان این برخورد را با گذشتگانمان داریم مسلم بدانیم آیندگان هم با قهرمانان فعلی ما هم چنین خواهند کرد
يك تالش
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۶
0
0
در تالش هم پيكره رستم كلاچرمينه (كه مي گويند فرمانده ايرانيان در جنگ چالدران بوده) را به بهانه اي واهي برداشتند و به نقطه كوري بردند كه گذر مردم و مسافران بسيار كم بدان جا مي افتد. گفتند چون در ميدان امام نصب شده و مردم ميدان امام را به خاطر اسب هاي مجسمه ميدان اسب و يا ميدان رستم كلاچرمينه مي گويند جابجايش كردند. منتقدان را هم تهديد و محكوم و ... كردند.............. درد زياد است.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۶
0
0
امیدوارم به سرنوشت مجسمه های شهر ساری گرفتار نشن ولی این را بدانند که کاری که در ساری کردند نگین بود و ما هر کجای ایران باشیم اجازه تکرار این کارهای ننگین را نمیدیم و از جوانان این شهر که به دور این مجسمه حلقه زدند حمایت میکنیم
علی افتخاری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۳
0
0
اگر خوب به عملکرد دلاورانه و از خودگذشتگی آریو برزن و یارانش، می بینیم که او در حالی که لشکریان ایران در بیشتر جنگهای قبلی با اسکندر شکست خورده و شاه ایران (داریوش سوم) کشته شده بود و امید چندانی به پیروزی نبود برای حفظ ناموس و شرف ایرانی جانانه در برابر سپاه اسکندر ایستادند و جان باختند و به عبارتی دیگر به شهادت رسیدند . اگر مشابه این حرکت و پایداری در زمان جنگ ایران و عراق به ویژه مقاومت و پایداری و شهادت طلبی دلاور مردان و زنان ایرانی با تجهیزاتی ناچیز در برابر ارتش منسجم و کاملا مسلح صدام در 35 روز مقاوت خرمشهر می توان دید و در جنگ چالدران و ...
به همان دلیل که باید برای بسیج و بسیجی و کسانیکه در برابر ارتش عراق ایستادند و به شهادت رسیدند ارزش قائل شویم و تلاششان را ارج نهیم به همان دلیل باید به دلاور مردان چالدران و آریو برزن و یارانش و ... ارج نهیم.
آریو برزن و یارانش می توانستند مثل خیلی های دیگر در زمان خودشان، بی تفاوت بمانند و تسلیم شوند و یا به جاهای دور دست پناه ببرند اما آنان چنین نکردند و احتمالاً در نزد خدای خود جایگاهی بس رفیع دارند.
به نظر می رسد کسانیکه آگاهی درستی از تاریخ ندارند و شناخت ناچیز و خشکی از اسلام دارند افرادی مانند آریو برزن، بابک ، مازیار و غیره را دشمن اسلام یا افکار اسلامی می دانند. اینگونه افراد برداشت هایی نادرست از اسلام دارند (با نگاهی به طالبان در افغانستان که افکار خود را درست می دانستند ...). کسانیکه با بابک و ... مخالفند و درصدد تخریب این افراد و تندیس ها و ... هستند کارشون مشابه کار غیر قابل جبران طالبان در افغانستانه، اگه یادتون باشه طالبان در افعانستان دو تندیس عظیم (35 متر)، هنری و تاریخی را در بامیان نابود کردند. اینگونه افراد باید به خودشون بیان. باید حساب اسلام را با خودباختگی فرهنگی در برابر اعراب جدا کرد.
....
نظرات بینندگان