arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۸۲۱۷
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۱ - ۱۱ آذر ۱۳۹۵

نگرانی جدید مقامات سعودی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مسوولان وزارت بهداشت عربستان ضمن ابراز نگرانی از افزایش آمار ابتلا به ویروس اچ آی وی و بیماری ایدز در عربستان سعودی، خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای توقف رشد این بیماری شدند .

به گزارش انتخاب؛ این وزارتخانه با صدور بیانیه ای یادآور شد: در سال گذشته میلادی ابتلای ۱۱۹۱ مورد ابتلا به ایدز در ععربستان شناسایی شده و مراکز ویژه ای برای جلوگیری از شیوع بیماری و اطلاع رسانی به مردم راه اندازی شده است .

از سویی دیگر مدیر انجمن خیریه عربستان سعودی برای بیماران ایدزی تاکید کرد: هر سال شمار مبتلایان به این بیماری با افزایش قابل توجه ۱۹ درصدی روبروست.

موسی حیازه مدیر این انجمن خیریه اظهار داشت: این انجمن حدود ۶۳۰ مراجعه‌کننده مبتلا به ایدز داشته که این آمار در مقایسه با ماههای پیش از آن ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین بیشتر این بیماران مرد بوده‌اند.

وی افزود: دو هزار و ۵۰۰ بیمار با خانواده‌هایشان زندگی می‌کنند اما با این انجمن ارتباط دارند و انواع خدمات آموزشی و روانی را دریافت می‌کنند.

موسی حیازه همچنین گفت: این انجمن بیماران مبتلا به ایدز را تحت کنترل دارد و با آگاهی از سبک زندگی‌ و موقعیت خانوادگی‌شان، حمایت‌های اقتصادی و روانی خود را در اختیار این بیماران قرار می‌دهد.

به گزارش شفقنا، مدیر این انجمن افزود: یکی از وظایف این انجمن، حمایت از آندسته بیماران ایدزی است که قصد ازدواج دارند. طی پنج سال گذشته ۱۳۰بیمار با کمک این انجمن موفق شدند ازدواج کنند.
نظرات بینندگان