arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۸۲۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۲ - ۱۶ تير ۱۳۹۰

همه دستورهای عجیب احمدی نژاد

احمدی نژاد روز گذشته در حالی با طرح عدم اختلاط در دانشگاه ها مخالفت کرد که پیش از این نیز در همین زمینه، مواضع قابل انتقادی را اتخاذ کرده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
الف: احمدی نژاد روز گذشته در حالی با طرح عدم اختلاط در دانشگاه ها مخالفت کرد که پیش از این نیز در همین زمینه، مواضع قابل انتقادی را اتخاذ کرده بود.

رئیس جمهور محمود احمدی نژاد، طی بیش از 6 سال قرار گرفتن بر مسند قوه مجریه، در مقاطعی دستوراتی را صادر کرده است که شاید تنها عنوانی را که بتوان برای آنها برگزید، واژه "عجیب" باشد.

برخی از این دستورات عجیب او به محض صدور مورد انتقاد عده کثیری قرار گرفته اند و بیش از همه این علما و چهره های ارزشی بوده اند که نسبت به این خواسته های رئیس جمهور واکنش منفی نشان داده اند.

و این تاریخچه همه این دستورات عجیب است.

1_ دستور اول در سال 85 صادر شد.

آنهنگام که احمدی نژاد هنوز یکسال از آمدنش نگذشته بود اما یک روز به علی آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی نامه ای نوشت و طی آن از او خواسته ای را در قالب یک دستور مطرح کرد که تعجب همه را برانگیخت.

او در نامه اش خطاب به علی آبادی نوشت:

"همانگونه كه مطلعيد مسابقات فوتبال جاذبه‌‏هاي فراواني دارد و به خصوص در موارد حساس ملي و برجسته باشگاهي، ميليون‌‏ها نفر به تماشا مي‌‏نشينند و ده‌‏ها هزار نفر از جمله خانواده‌‏هاي فراواني هستند كه علاقمند و مشتاقند به اتفاق و از نزديك در محل ورزشگاه اين مسابقات را مشاهده كنند. برخلاف تصور و تبليغ عده‌‏اي، تجربه نشان داده است كه حضور انبوه خانواده‌‏ها و بانوان در محيط‌‏هاي عمومي، سلامت، اخلاق و عفاف را در آن محيط‌‏ها حاكم كرده است.
جامعه زنان در تمامي صحنه‌‏هاي حماسه‌‏ساز دهه‌‏هاي اخير در خط مقدم قرار داشته‌‏اند و امروز نيز طلايه‌‏دار حضور سازنده و بانشاط همراه با حفظ ارزش‌‏ها، قداست‌‏ها و مسووليت‌‏هاي ويژه زن متعالي در عرصه‌‏هاي گوناگون هستند. از اين رو ضرورت دارد با همكاري وزارت كشور و با برنامه‌‏ريزي صحيح و مقتضي شئون بانوان محترم، بخشي از مرغوب‌‏ترين مكان‌‏هاي تماشاگران در مسابقات فوتبال ملي و مهم به طور ويژه به بانوان و خانواده‌‏ها اختصاص يابد.
مطمئن هستم بانوان عزيز ما كه پاسدار عفاف و كرامت زنان هستند و در تمام مراحل يار و ياور انقلاب اسلامي بوده‌‏اند، امروز نيز پرچم‌‏دارايجاد محيط سالم و امن اجتماعي خواهند بود."

این دستور بلافاصله پس از صدور مورد انتقادات شدیدی قرار گرفت.

محمدرضا باهنر در همین رابطه طی یک مصاحبه اظهار داشت: انتظار است که دولت در مسائل مهم بیشتر مشورت کند.

تعدادی از مراجع تقلید و همچنین حضرت آیت الله مصباح یزدی نیز مخالفت صریح خود را با این دستور اعلام کردند.

و سرانجام این دستور احمدی نژاد ملغی شد.

2_ دستور دوم در سال 87 و در مورد طرح امنیت اخلاقی بود.

احمدی نژاد در نامه ای به محصولی، وزیر وقت کشور در این رابطه دستورالعمل هایی را ارائه کرد که عمده رسانه ها از آن به عنوان دستور رئیس جمهور مبنی بر بازنگری در طرح مذکور یاد کردند. احمدی نژاد البته مدتی بعد نیز در یک برنامه تلویزیونی رسما اعلام کرد که با گشت های ارشاد مخالف است.

او در همین برنامه به انتقاد شدید از طرح‌های نیروی انتظامی در جامعه در مورد حجاب پرداخت و تاکید کرد که این طرح‌ها هیچ ربطی به دولت ندارد.

این دستور او نیز علیرغم ابراز مخالفت های صریح احمدی نژاد، کان لم یکن تلقی شد و ناجا با عنایت به ضرورت انجام این کار، انجام طرح امنیت اخلاقی و گشت های ارشاد را همچنان در دست اجرا دارد.

3_ دستور سوم در ماجرای تصمیم ناجا برای نصب دوربین در معابر عمومی صادر شد.

احمدی نژاد در نامه ای که درهمین زمینه به سردار احمدی مقدم نوشت تأکید کرده بود که با نصب دوربین در معابر عمومی مخالفت است و آن را خلاف مصالح کشور می داند. او گفته بود که این کار شائبه مقابله عمومی با مردم را ایجاد می کند!

وی تصریح کرده بود که این اقدام نیروی انتظامی باید لغو شود.

از سرنوشت این خواسته احمدی نژاد خبر دقیقی در دست نیست.

4_ دستور چهارم و البته آخرین دستور عجیب رئیس جمهور نیز که روز گذشته صادر شد در باب مخالفت با طرح عدم اختلاط در دانشگاه ها بود.

احمدی نژاد در نامه ای به وزرای بهداشت و آموزش عالی، مخالفت صریح خود را با این طرح اعلام کرد.

او در بخشی از نامه اش خطاب به دستجردی و دانشجو نوشت:

" شنیده شده است که در برخی دانشگاه ها ،رشته ها و کلاس های تک جنسیتی بدون لحاظ تبعات اعمال می گردد.
ضروری است فوری از این اقدامات سطحی و غیر عالمانه جلوگیری شود.
نتیجه را اعلام نمائید."

از چگونگی واکنش ها به این دستور رئیس جمهور نیز هنوز خبری در دست نیست و باید منتظر آینده بود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۶
0
2
مجموعه اي از تضادها! احتمالا براي همين به ايشان معجزه هزاره سوم ميگويند.
نظرات بینندگان