arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۹ - ۱۲ آذر ۱۳۹۵

تاکید علیرضا محجوب بر حمایت از کارگران سوری+تصاویر

جامعه کارگری در سوریه طی دهه‌های گذشته تحت حمایت و نظارت رهبران حزب و رهبران سیاسی از جمله شخص «بشار اسد» رئیس‌جمهوری این کشور بوده‌ است و در این رابطه شخص اسد همواره بر توجه به وضعیت کارگران و خانواده‌های آنان تأکید دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 دبیرکل خانه کارگر ایران در جریان سفر به سوریه و دیدارش با معاون دبیرکل حزب بعث سوریه از آمادگی خانه کارگر برای حمایت از کارگران این کشور خبر داد.

 «هلال الهلال» معاون دبیرکل حزب بعث سوریه با هیات ایرانی به ریاست «علیرضا محجوب» دبیرکل خانه کارگر و از اعضای مجلس شورای اسلامی ایران دیدار کرد.

هلال الهلال با بیان این‌که سوریه با وحشیانه‌ترین و بی‌سابقه‌ترین جنگ تاریخ بشریت مواجه شده است، از سفر این هیات ایرانی در چنین وضعیت سوریه قدردانی کرد و گفت که تنها گناه ملت سوریه این بود که به حاکمیت ملی کشورشان احترام می‌گذارند و تأکید می‌کنند که خودشان باید درخصوص سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند و از سوی دیگر تسلیم دیکته‌های طرف‌های خارجی نمی‌شوند.

وی افزود: جامعه کارگری در سوریه طی دهه‌های گذشته تحت حمایت و نظارت رهبران حزب و رهبران سیاسی از جمله شخص «بشار اسد» رئیس‌جمهوری این کشور بوده‌ است و در این رابطه شخص اسد همواره بر توجه به وضعیت کارگران و خانواده‌های آنان تأکید دارد.

به گفته این مقام سیاسی سوری در حال حاضر نیز نهادهای صنفی کارگری و کارفرمایی شریک واقعی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی و اجتماعی این کشور هستند.

معاون دبیرکل حزب بعث در ادامه افزود: تاکنون کارگران سوریه طی این جنگ 5 ساله در کشورشان، پشتیبان واقعی ارتش جمهوری عرب سوریه بوده‌اند و با یک دست از تاسیسات حمایت می‌کنند و با دست دیگر، به تولید محصولات مشغولند.

الهلال ادامه داد: این جان‌فشانی‌ها در حالی است که گروه‌های تروریستی، این کشور را ویران کرده و در مقابل خانواده‌های سوری به ویژه کارگران این کشور تا این لحظه هزاران شهید و مجروح برای دفاع از سوریه تقدیم کرده‌اند تا بدین ترتیب، چرخ اقتصادی کشور، به‌رغم تحریم‌های اقتصادی ظالمانه غرب و کشورهای متخاصم، همچنان بچرخد.

وی با اشاره به روابط تاریخی و دیرینه ایران و سوریه، خاطرنشان کرد: این روابط طی سال‌های گذشته و در سایه تمایل دو دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه تقویت شده و اکنون به الگویی در عرصه بین‌المللی بدل شده است؛ روابطی که براساس احترام به منافع مشترک، حاکمیت ملی، عدم داخله در امور داخلی و مبارزه با امپریالیسم جهانی از جمله امریکا و اسرائیل، شکل گرفته است.

وی با یادآوری حمایت دولت ایران از سوریه طی 5 سال از جنگ جهانی علیه این کشور عربی، متذکر شد که ایران همواره از سوریه در عرصه جهانی پشتیبانی و کمک‌های اقتصادی و پزشکی به‌ آن تقدیم می‌کند تا بدین ترتیب از آلام سوری‌‌ها، که در نتیجه این جنگ است، کاسته شود.

الهلال همچنین به حضور مبارزان ایرانی به عنوان «مدافعان حرم» در سوریه و مبارزه آنها با تروریسم اشاره کرد و گفت: دولت و ملت سوریه از فداکاری‌های این مبارزان تقدیر و تشکر می‌کنند.

این مقام حزب بعث تأکید کرد: محور مقاومتی، که از لبنان گرفته تا ایران ادامه دارد و سوریه ستون فقرات آن را تشکیل می‌دهد علیه محور شر و هیمنه کاذب آمریکا و برخی رژیم‌های مرتجع عربی پیروز خواهد شد و این پیروزی‌ها در تمامی محورهای درگیری‌ها ادامه دارد و دستاوردهای اخیر حلب بهترین مثال بارز در این زمینه است.

از سوی دیگر، علیرضا محجوب، دبیرکل خانه کارگر از سفرش به سوریه و نیز بهبود وضعیت امنیتی و اقتصادی این کشور در پی پیروزی‌های اخیر ارتش در عرصه میدانی، ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: جنگ سوریه به این دلیل آغاز شد که این کشور رهبری محور مقاومت علیه اسرائیل را بر عهده دارد. هیچکدام از اهداف این جنگ محقق نخواهد شد و تروریسمی، که ملت سوریه را دچار کرده، حامیانش را گرفتار خواهد کرد.
 
محجوب همچنین بر آمادگی خانه کارگر ایران برای حمایت و پشتیبانی از کارگران سوریه در تمامی عرصه‌ها به‌ویژه عرصه اقتصادی و فن‌آوری تأکید کرد.
 
تاکید محجوب برای حمایت از کارگران سوری+تصاویر 
 
تاکید محجوب برای حمایت از کارگران سوری+تصاویر 
 
تاکید محجوب برای حمایت از کارگران سوری+تصاویر 
منبع: ایلنا
نظرات بینندگان