arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۸۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۰۹ - ۱۵ آذر ۱۳۹۵

چند درصد از مدارس کشور در برابر زلزله مقاومند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون مقابله و آمادگی سازمان مدیریت بحران کشور از نوسازی و مقاوم‌سازی بیش از 55 درصد از مدارس سراسر کشور خبر داد و اعلام کرد که موضوع ایمنی مدارس و مراکز آموزشی یکی از اولویت‌های این سازمان است.

چند درصد از مدارس کشور در برابر زلزله مقاومند؟

به گزارش انتخاب؛ مرتضی اکبرپور در آستانه برگزاری مانور ایمنی و زلزله در مدارس تهران، درباره میزان آمادگی و مقاومت مدارس دربرابر حوادثی همچون زلزله اظهارکرد: موضوع ایمنی مدارس و مراکز آموزشی از جمله اولویت‌ها و دغدغه‌های مدیریت بحران بوده و در سال‌های اخیر نیز با پیگیری‌های مدیریت‌بحران و همچنین دیگر دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و خیرین اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه سازمان نوسازی مدارس مسئولیت مقاوم‌سازی مدارس را بر عهده دارد، ادامه داد:‌ بر اساس اعلام این سازمان تاکنون بین 55 تا 60 درصد از مدارس کل کشور نوسازی و مقاوم سازی شده‌اند و ما مشکلی از نظر ایمنی در این مدارس نمی‌بینیم، در این میان برخی از مدارس نیز ایمنی کافی را دارا هستند اما همچنان نسبت به باقی مدارس و میزان تاب آوریشان در برابر حوادثی همچون زلزله نگرانی‌هایی وجود دارد که امیدواریم به زودی این نگرانی نیز رفع شود که البته اقدامات قابل توجهی در این زمینه انجام شده است.

معاون مقابله و آمادگی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره کمک 4000 میلیارد تومانی مدیریت بحران برای ایمنی مدارس در سال‌های اخیر افزود: در حال حاضر نیز هرجا که نیاز به کمک برای ایمن‌سازی و مقاوم سازی مدارس وجود داشته باشد، سازمان مدیریت بحران در چهارچوب قانون همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد.

اکبرپور با تاکید بر اینکه مدارس باید به محل امنی برای تجمع در هنگام بروز حوادث و بلایا تبدیل شود، گفت:‌یکی از چشم اندازها و اهداف ما این است که از مدارس به عنوان محلی امن برای اسکان حادثه‌دیدگان و دستگاه‌های امدادی در هنگام بحران‌ها و حوادث استفاده کنیم و به همین دلیل لازم است که مقاومت سازه‌ای مدارس بالا و برابر استانداردهای روز باشد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر دانش‌آموزان نیز باید مانند سفیران ایمنی عمل کرده و آموزش‌هایی که در مدرسه برای مقابله با حوادث و بلایا فراگرفته‌اند را به اعضای خانواده و جامعه انتقال دهند.

معاون مقابله و آمادگی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به برگزاری مانور ایمنی و زلزله در مدارس کشور افزود: امروز زنگ آمادگی در برابر زلزله در مدارس سراسر کشور به صدا در می‌آید و امیدواریم برگزاری این مانورها آمادگی دانش‌آموزان در برابر زلزله را افزایش دهد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان