arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۸۸۵۲
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۴ - ۱۵ آذر ۱۳۹۵

خیز اپل برای ورود به دنیای خودروهای خودران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اپل با ارسال نامه ای به نهادهای رگولاتوری در آمریکا علاقه خود به فعالیت و حضور در بازار خودروهای خودران را افشا کرد.

به گزارش انتخاب؛ به نقل از تک کرانچ، در این نامه که خطاب به مسئولان اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه های این کشور ارسال شده، توصیه هایی برای سیاست گذاری در این زمینه ارائه شده است.

در بخشی از این نامه که جزییات آن به طور دقیق فاش نشده، تصریح شده که اپل در حال استفاده از فناوری آموزش به دستگاه ها یا machine learning برای باهوش ترکردن، شخصی تر کردن و افزایش ادراک خدمات و محصولات خود است.

در ادامه این نامه اپل از سرمایه گذاری سنگین خود برای مطالعه در این حوزه و خودکار سازی فرایندهای محصولات و خدماتش خبر داده و افزوده که از احتمال استفاده از سیستم های خودکار در بسیاری از حوزه ها و از جمله حمل و نقل هیجان زده است.

در نامه مذکور که توسط استیو کنر از مدیران ارشد اپل نوشته شده از سیاست گذاری هایی دفاع شده که درک شفاف این مسائل را ممکن کند: در زمان وقوع مشکل در صورت حرکت خودکار خودروها چه کسی مسئول است، حریم شخصی، امنیت سایبری و امنیت فیزیکی سرنشینان این خودروها چگونه باید تامین شود و چگونه باید تاثیر خودروهای خودران بر زندگی عموم مردم را تا حد امکان مثبت کرد.

در پایان این نامه اظهار امیدواری شده که قوانین جدید در صنعت خودرو فرصت لازم برای فعالیت شرکت ها و صاحبان مشاغل تازه را ایجاد کند و موجب پیشرفت های جدید در حوزه فناوری شود.
منبع: فارس
نظرات بینندگان