arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۹۰۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۴ - ۱۶ آذر ۱۳۹۵

پلیس فتا: 30 پیام رسان موبایل باید فیلتر شود/ ساماندهی کانال های تلگرام از 10 روز آینده

امروزه 20 درصد از جرائم در اینستاگرام اتفاق می افتد که پلیس فتا این مشکلات را نیز برطرف می کند. از 152 پیام رسان فعال در دنیا در حال حاضر 52 پیام رسان در کشور فعال هستند که نیاز است 30 پیام رسان فیلتر شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رئیس پلیس فتا گفت: شبکه گسترده قمار آنلاین که 23 میلیارد تومان به جیب زده بودند،شناسایی و 184 متهم در این رابطه دستگیر شدند.


به گزارش انتخاب؛ سردار کمال  هادیانفر رئیس پلیس فتا درحاشیه نشست پی جویی کارآمد و مؤثر جرائم سایبری، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نشست طی دو روز برگزار می شود که امیدواریم با برگزاری این نشست ها در رسیدگی به جرائم سایبری اقدامات مفیدی را انجام دهیم.

وی در خصوص ساماندهی کانال هایی با بیش از 5 هزار کاربر اظهار داشت: ساماندهی این کانال ها طبق مصوبه  شورای عالی فضای مجازی  توسط وزارت ارشاد انجام می شود و کانال هایی که بیش از 5 هزار عضو دارند شناسایی و ساماندهی خواهند شد.

رئیس پلیس فتا در ادامه گفت: برای اینکه هویت افرادی که در فضای مجازی و درکانال ها بیش از 5 هزار عضو دارند شناسایی شود سایتی آماده شده که تا 10 روز آینده فعال خواهد شد.

هادیان بیان کرد: درحال  حاضر 30 میلیون تشابه اسمی یا مجهول الهویه در ثبت نام های سیم کارت وجود دارد که 20 میلیون از آنها ساماندهی شده و هویت  10 میلیون از آنها مشخص می شود.

وی اظهار داشت: در تلگرام کانال هایی که مرتکب جرم وتخلف می شوند توسط پلیس فتا رصد می شود و در مسیر فیلترینگ قرار می گیرد.

 امروزه 20 درصد از جرائم در اینستاگرام اتفاق می افتد که پلیس فتا این مشکلات را نیز برطرف می کند. از 152 پیام رسان فعال در دنیا در حال حاضر 52 پیام رسان در کشور فعال هستند که نیاز است 30 پیام رسان فیلتر شوند. 

به گفته هادیانفر 66 درصد جرایم اینترنتی شبکه های موبایل محور در تلگرانم رخ داده و  کمتر از دو درصد نیز مربط به واتس آپ است. 

رئیس پلیس فتا با اشاره به برداشت‌های غیر مجاز بانکی گفت: 60 درصد از تخلف ها مربوط به برداشت‌های غیر مجاز است که امسال این تخلف ها به 36 درصد کاهش پیدا کرده و 86 درصد پرونده ها توسط پلیس فتا بررسی می شود.

هادیانفر در خصوص جرائم قماربازی و شرط بندی بیان داشت: اخیرا شبکه های گسترده قمارآنلاین شناسایی شده که تخلف 23 میلیاردی از آنها ضبط شده است. درحال حاضر 3 هزار و 323 سایت و کانال در حوزه قماربازی شناسایی شده اند که 248 پرونده قضایی از آنها تشکیل شده و و 184 متهم را دستگیر کرده ایم.

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه ممکن است پول قمار با پول مردم مخلوط شود، تاکید کرد: درگاههای اینترنتی باید ساماندهی شده و روی آنها نظارت شود تا شاهد این جابه جایی پول قمار نباشیم. 

هادیانفر با اشاره به کشف پرونده هک حساب های بانکی 800 شهروند، گفت: هکری  توانسته بود حساب 800 مشتری یک بانک خصوصی را هک کرده و اطلاعات آنها را به دست آورد،در حال حاضر مشغول بررسی این پپرونده هستیم تا مشخص شود آیا فردی از درون بانک با این هکر همکاری داشته است یا خبر. 

وی در پایان گفت: برای کاهش این تخلفات رسانه ملی باید در این حوزه همکاری های خوبی را برقرار کند.

منبع: میزان
نظرات بینندگان