arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۹۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۵ - ۱۷ آذر ۱۳۹۵

مرکل: اوضاع حلب ننگی بر پیشانی جهان است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مرکل: اوضاع حلب ننگی بر پیشانی جهان استصدر اعظم آلمان با تاکید بر لزوم بازنگری در روابط روسیه و ناتو از مخالفت برخی طرف‌های داخلی با توافق تجارت آزاد با آمریکا و نادیده گرفتن مشکلات ساکنان حلب انتقاد کرد.

به گزارش انتخاب، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در کنفرانسی با انتقاد از شهروندان آلمانی که مخالف توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا هستند و رنج و دشواری‌های ساکنان شهر حلب سوریه را نادیده می‌گیرند گفت: شکست ما در گشایش مسیرهای امن و انسانی در حلب برای انتقال کمک‌های بشردوستانه برای ما ننگین است و ما باید برای تحقق این امر مبارزه کنیم.

مرکل اظهار داشت: اگر بخواهیم شفاف باشیم، باید بگوییم مشکلی در سیاست ما وجود دارد، زیرا در حالی که صدها هزار تن در اعتراض به توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا به خیابان‌ها می‌آیند، بمباران در حلب هیچ گونه اعتراض مردمی را به دنبال ندارد.

صدر اعظم آلمان پیشتر با انتقاد از تجار آلمانی که با توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا مخالف هستند، ضمن ابراز تعجب گفت: اگر صحبت از عقد توافقنامه‌ای مشابه با روسیه بود، بازرگانان و تجار آلمانی از آن استقبال می‌ کردند.

این مقام آمریکایی همچننی اوضاع در حلب را ننگی برای جامعه جهانی دانست.

صدر اعظم آلمان در سخنرانی طولانی که پیش از انتخاب دوباره‌اش به عنوان رهبر حزب حاکم مسیحی دموکرات داشت، بر لزوم بازنگری در روابط با روسیه و ناتو تاکید کرد و تعهد داد مانع از تکرار ورود پناهجویان به کشورش شود.

مرکل گفت: سربند اساسی در برنامه‌های حزب وجود دارد که عبارت است از رشد اقتصادی، ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر، تحقق وحدت در آلمان و پیروی از سیاست‌ حاکمیت قانون در سیاست داخلی  و خارجی.

وی در ادامه ممنوعیت پوشیدن برقع در آلمان را خواستار شد و آن را با فضای کشورش نامناسب خواند.

این مسئول آلمانی در ادامه بر لزوم اتخاذ روش‌های جدید در مقابل موضع گیری‌های مهم ناتو و روابط با روسیه به ویژه در سایه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد.

وی پیش بینی کرد که کمپین انتخاباتی برای ورود پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۷ برای حزب حاکم مسیحی دموکرات با توجه به اینکه جامعه آلمان به شدت در آستانه تقسیم شدن است دشوارترین خواهد بود.

مرکل تاکید کرد: ۸۹۰ هزار پناهجو وارد آلمان شده‌اند اما همه آنها نمی‌توانند در کشور بمانند و دولت در راستای بررسی درخواست پناهندگی به صورت فردی تلاش خواهد کرد.

همزمان با این کنفرانس سازمان ویژه حقوق پناهجویان در آلمان حزب مرکل را به اتخاذ اقدامات خطرناک علیه حقوق اصلی پناهجویان متهم کرد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان